TEZCAN KÖSEOĞLU CUMHURİYET KUPASI İÇİN KÜREK ÇEKTİLER
![TEZCAN KÖSEOĞLU CUMHURİYET KUPASI İÇİN KÜREK ÇEKTİLER](/image/haber/2023/6/tezcan-koseoglu-cumhuriyet-kupasi-icin-kurek-cektiler-1762023150247.jpg)
Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesi Irmağı’nda Tezcan Köseoğlu Cumhuriyet Kupası kürek Yarışları yapıldı.
Gülüç Cumhuriyet Kupası Kürek Yarışları ve Kürek Tesisi'nin açılışı gerçekleştirildi. Etkinliğe Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Saadet Oruç, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak Milletvekili Av. Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Kdz. Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan ve vatandaşlar katıldı.
Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün destekleriyle yapılan yarışmalarda sporcular, kürek çekerek bitiş çizgisine ulaşmak için mücadele verdi. Gülüç'ü ve tesisleri dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini ifade eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş şunları söyledi:
"Türkiye'de eşi benzeri olmayan kürek tesisleri ilk olarak Gülüç'te gerçekleştirildi. Bakanımız, milletvekilimiz, valimiz, kaymakamımız, tüm protokolümüz bugün eşlik etti. Onların da katkıları büyük. Bizim amacımız burada Ereğli'de, Zonguldak'ta turizmi canlandırmak. Turizme büyük katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize. Yüz elliye yakın Türkiye'nin çeşitli yerlerinden sporcularımız geldi. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde 20'ye yakın da kulübümüz var. Bizim derdimiz bu saatten sonra hem gençlerimize spor yaptırmak, ahlaki değerleri arttırmak. Kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak. İkincisi de Ereğli'de turizmi canlandırmak amaçlı. Çok da güzel bir tesis. Çünkü Türkiye'de eşi benzeri bulunmayan bir yer. Irmağın 1800 metre kulvarı olması aynı zamanda denizle birleşmesi doğa harikası bir yer. Kanoların yarış yaptığı zamanda aynı yol güzergahından bisikletle yürüyüş yoluyla takip edebilmek en büyük özelliği. Tekrar burayı dünyaya tanıtmayı düşünüyoruz. Bundan sonraki yarışmalarımız devam edecek ve bunun akabinde de dünyadan yarışçılarımız gelecek. Bugün dünya şampiyonları var burada. İki tane dünya şampiyonu var. Onlar da bugün kürek çekecekler. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde madalya alan arkadaşlarımız da var. Ben öncelikle buraya katılan sporcularımıza, bu kano kulübümüze emeği geçen arkadaşlarımıza ve daha önce hayatını kaybeden rahmetli Tezcan Köseoğlu'nun anısını yaptık bu turnuvamızı. Cumhuriyet Kupası adı altında yaptık. Onların da burada emeği çok. Bu birlik beraberliği bugün sağlayan değerli personelime vekillerime, kaymakamıma, valime, cumhurbaşkanım başdanışmanına, MYK üyelerimize, tüm protokole teşekkür ediyorum. Gülüç halkına teşekkür ediyorum. Bizlerden desteğini esirgemeyen değerli Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Derdimiz Gülüç'ü dünyaya tanıtmak."
![TEZCAN KÖSEOĞLU CUMHURİYET KUPASI İÇİN KÜREK ÇEKTİLER - 1](/image/haber/2023/6/tezcan-koseoglu-cumhuriyet-kupasi-icin-kurek-cektiler-3-1762023150313.jpg)
![TEZCAN KÖSEOĞLU CUMHURİYET KUPASI İÇİN KÜREK ÇEKTİLER - 2](/image/haber/2023/6/tezcan-koseoglu-cumhuriyet-kupasi-icin-kurek-cektiler-4-1762023150313.jpg)
![TEZCAN KÖSEOĞLU CUMHURİYET KUPASI İÇİN KÜREK ÇEKTİLER - 3](/image/haber/2023/6/tezcan-koseoglu-cumhuriyet-kupasi-icin-kurek-cektiler-5-1762023150313.jpg)
![TEZCAN KÖSEOĞLU CUMHURİYET KUPASI İÇİN KÜREK ÇEKTİLER - 4](/image/haber/2023/6/tezcan-koseoglu-cumhuriyet-kupasi-icin-kurek-cektiler-6-1762023150313.jpg)
![TEZCAN KÖSEOĞLU CUMHURİYET KUPASI İÇİN KÜREK ÇEKTİLER - 5](/image/haber/2023/6/tezcan-koseoglu-cumhuriyet-kupasi-icin-kurek-cektiler-7-1762023150314.jpg)
![TEZCAN KÖSEOĞLU CUMHURİYET KUPASI İÇİN KÜREK ÇEKTİLER - 6](/image/haber/2023/6/tezcan-koseoglu-cumhuriyet-kupasi-icin-kurek-cektiler-8-1762023150314.jpg)
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Ziraat Türkiye Kupası
5.11.2020 17:04 787Zonguldak Kömürspor: 2 - Darıca Gençlerbirliği: 3 Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Turunda Zonguldak Kömürspor, Devrek Şehir Stadı'nda karşılaştığı ...
CUMHURİYET KUPASI’NI KAZANDILAR
31.10.2021 18:02 863Karadeniz Ereğli Belediyespor Kadın futbol takımı Ankara'da düzenlenen Cumhuriyet Kupası'nda Ankara Büyükşehir Belediyesi Fomgetspor' u penaltılarla yenerek ...
Yelken ve Kürek Kulübü ilgi ve destek bekliyor
10.6.2019 00:00 1822Karadeniz Ereğli´de, Deniz Ticaret Odası Karadeniz Ereğli Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Yıldız Spor Yelken ve Kürek Kulübü üyeleri Ereğli halkından manevi destek istedi. ...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 580Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 83465 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 517Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 390Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 231Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1394Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 629Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 808Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 590Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 858Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...