ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
KÜNYE
İLETİŞİM

SON DAKİKA/ AK PARTİ, EREĞLİ ADAYINI AÇIKLADI!

   
SON DAKİKA/ AK PARTİ, EREĞLİ ADAYINI AÇIKLADI!

Ereğli Belediye Başkan adayını ‘subliminal’ şekilde açıklayan AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, “bizim adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ahmet’te olsa Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet’te olsa Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı’nca istişare toplantısı gerçekleştirildi. Öğretmenevindeki toplantıya AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer, Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Ereğli Belediye Meclisi AK Parti Gurup Sözcüsü Numan Korkmaz ve diğer partililer katıldı.


“KAVGALARDAN ÇOK ÇEKTİK”
Toplantıda konuşan Milletvekili Saffet Bozkurt; Ereğli, Zonguldak ve tüm ilçeleri için hizmet yapmaya devam edeceğini söyledi. Kavgadan yana olmadığını vurgulayan Bozkurt, şunları söyledi:  
"Samimi olarak kavgadan yana değiliz. Sevgi, barış, dostluk deyip kavga edenler değiliz. Biz Ereğli, Alaplı, Zonguldak'ı nereye getirebiliriz onun derdindeyiz. Bizi kavgaya çekmek isteyenler var, bunları da görüyoruz. Biz bu kavgaların içerisinde olmayacağız, biz kavgalardan çok çektik. Bunlar geride kaldı, bunları ortadan kaldırabilme anlamına gerçekten tüm ülkemizde ne oluyorsa bölgemizde de olması anlamında mücadelemizi ortaya koyacağız. Zonguldak bürokrasisinde daha önce ilçe başkanlığında istenmeyen adamdım. Ankara bürokrasi şikayet etmeye başladı, biz gerçekten bölgemiz için Ereğli, Zonguldak ve tüm ilçelerimiz için inşallah hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Önemli olan bu süreci en iyi şekilde geçirmek. Suni gündem oluşturmak isteyenlere fırsat vermeyin, bundan beslenmek isteyenler var. Zonguldak'ta bize sataşma içerisinde olanlar, bu konuda destek almak isteyenler var. Samimi olarak çalışma içerisindeyiz. Bir bütünlük içerisinde çalışma içerisindeyiz. Diğer iller hızlı ilerlerken bizler geride kaldık. Saffet Bozkurt olarak bunlara fırsat vermeyeceğiz. Yeni projeler noktasında da çalışmalar içerisindeyiz."

YEREL SEÇİM KONUSU!
Milletvekili Bozkurt, 2024 mahalli idareler seçimlerinde adaya ilişkin açıklamalarda bulundu. 1 Nisan tarihinde Karadeniz Ereğli Belediyesi'nin AK Partili belediyeler arasında yerini alacağını iddia eden Bozkurt şöyle dedi:
"Bizim olduğumuz yerde iddia vardır. İnşallah partinin kurulduğu günden bu yana en yüksek oyu aldık. 2024'in Mart’ında ak belediyecilik ile buluşacağız, adayımız o olur bu olur. 30 Mart akşamında 1 Nisan'da AK belediyecilik ile belediyeyi buluşturacağız. Daha önceki seçimler oldu bu seçimler kriter olarak değerlendirmesini gerek genel merkez de bizler de iyi bakmak zorundayız. En doğru adayla seçime gireceğiz."

EREĞLİ’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI RECEP TAYYİP ERDOĞAN…
AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan ise Karadeniz Ereğli için “Recep Tayyip Erdoğan” vurgusu yaparak şu sözlerle konuştu:
“2019 seçimleri bittiğinde AK Parti, 2024 seçimleri için Ereğli’de çalışmalara başladı. AK Parti ailesi Ereğli’de çok güçlü bir ailedir. Kurucu ilçe başkanından İbrahim Sezer başkanıma kadar, ilk milletvekilimizden sayın milletvekilimize kadar hepsi sahada olacak. Aynı zamanda bizim adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ahmet’te olsa Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet’te olsa Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hep birlikte onun arkasında olacağız. Güç ve destek vereceğiz. Ereğli’yi; milletvekili, iktidar, hükümet gücünü yerel güce de katıp Allah’ın izni ile kazandıracağız. Çok gayretli takım arkadaşlarımız var.  

SEZER’DEN İCRAATLAR…
Partinin İlçe Başkanı İbrahim Sezer ise, parti icraatlarını aktırdığı konuşmasında, biten ve biteceğini ileri sürdüğü işleri anlattı. Sezer, özetle şunları söyledi:
“Ağız ve diş sağlığı hastanesi 3. Kat betonu dökülecek. 2 Ay sonuna ihale Kapsamındaki işler bitip teslim edilecek. Hükümet konağı ve emniyet binası temel döküm aşamasındadır. Fakülte binaları 4 bloktan oluşmaktadır. Üçüncü bloğun temelleri dökülmüş olup birinci kat döşemeleri yapılmış, ikinci blokta da ikinci kat döşemeleri dökülmüştür. Son blokun temeli ekim ayı içerisinde dökülecektir. Kaba inşaatların yılsonuna kadar bitirilmesi planlanmıştır.
Özel eğitim kampüsü Türkiye genelinde Konya’dan sonra ikinci uygulanan proje olup; ana okulu, kapalı yüzme havuzu, yemekhane, konferans salonu, spor salonu ile çok bölmeli atölye, istirahat odaları ve 30 derslikli 1800m2 taban alanlı 3 kattan oluşan eğitim bloğunu içermektedir. 2024-2025 eğitim yılına hazır olması bekleniliyor.
Gençlik merkezi havuz inşaatı yaklaşık bin metrekare taban alanlı olup betonarme kısmı tamamlanmış, çelik çatısı ve çatı kaplaması bitirilmiştir. Havuz izolasyonları başlamış durumdadır. Yılsonuna kadar bitirilmesi planlanmaktadır.
Kandilli doğalgazı ana iletim hattı çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Ekim 2024'e kadar kandilli ‘de doğalgaz kullanmaya başlanması hedefleniyor.
KYK yurt binaları 500 kız 500 erkek olmak üzere 1000 öğrenci kapasiteli olup, gençlik ve spor bakanlığına arsa tahsisi yapılmış, imar ve tescil işlemleri bitirilmiş proje ve ihale aşamasına getirilmiştir.
Cezaevi projesi Süleyman beyler mevkiinde Yunuslu- Dedeler hudutları içerisinde 80 dönüm arsa tahsisi yapılmıştır.

GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA Kİ OKULLAR
İzmirlioğlu İlkokulu ihalesi yapıldı. ismet İnönü ilkokulu /ortaokulu ihaleye çıkıldı. Ormanlı İlkokulu ihaleye çıkıldı. Ereğli Lisesi ihaleye çıkıldı. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje çalışmaları tamamlandı, ihale aşamasında olup bakanlıktan izin beklenmekte.  Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu proje çalışmaları devam ediyor. Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi güçlendirme çalışmaları başlamıştır.

YATIRIM PROGRAMINA ALINMASI TEKLİF EDİLEN OKULLAR
Ören ilkokulu ve ortaokulu bahçesine 4 derslik Ören Anaokulu bakanlıktan ihale izni istenildi. Belen Ana Okulu 4 derslik bakanlıktan ihale izni istenildi. Kırmacı Mahallesi’ne TOBB tarafından yapılması planlanan 8 derslikli bakanlıktan ihale izni istenildi. Ormanlı Anaokulu (Ormanlı Sarıkaya Köyü) bakanlıktan ihale izni istenildi. Fazlı Erdoğan bahçesine 4 derslik Sarıkorkmaz Ereğli Anaokulu bakanlıktan ihale izni istenildi. 4 derslikli Dağlıca İlkokulu zemin etüdü yapıldı İl Özel İdare Müdürlüğünce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ihale izni için yazılmıştır. Ömerli Mahallesinde sağlık alanından eğitim alanına dönüştürülen5000m2 arsa üzerine 1 adet anaokulunun ihalesi yapılmıştır. Kepez Mahallemize Sağlıklı Yaşam Merkezi birinci halesi alıcı bulmadığından ikinci ihalesi yapılacaktır.

BELDELERDE İCRAATLAR
Kandilli belde de kapalı spor salonu yapılması kararlaştırılmıştır. Kandilli varagel bölgesinde mesire alanı projesi devam etmektedir. Kandilli merkezde sağlık ocağı ve 112 merkezi ihalesi yapılacaktır. Ormanlı belde kapalı spor salonu inşaatı bitme aşamasında gelmiş olup yılsonuna bitirilmesi planlanmaktadır. Ormanlı dere ıslahı bitirilmiş olup kazanılan 7200m2 alan üzerinde millet bahçesi peyzaj çalışması devam etmekte olup sosyal tesis binası bitme aşamasındadır.

KALETEPE DEVREDİLDİ
Askeriyenin kullanımında olan Kaletepe arazisi Ereğli halkımızın hizmetine açılmak üzere ilgili bakanlıkça Ereğli belediyemize tahsis edilmiştir. TOKİ başkanlığı ilk evim-ilk arsam projeleri kapsamında hazineye ait olan 8 adet arsa üzerinde çalışmalarını yürütmektedir. Ereğli/Devrek karayolu, Ulaştırma Bakanımızın ziyaretinden sonra hızlandı. Yaraşlı Yörük ve Çaylıoğlu köprülerinin ihaleleri yapılmıştır…”

“KAMYON GARAJI” İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ
Sezer, ayrıca, AK Parti Ereğli Belediye Meclis üyelerini de tebrik edere, “özelliklede 2019 seçimlerinden bu yana belediye meclisinde birlik ve bütünlük içerisinde hareket ederek şehir menfaatlerini en üst seviyede tutarak çalışan, son meclis toplantımızda belediye hizmet alanından ticari alana çevirilerek satışı gündeme getirilen kamyon garajının satışına tatilini ve şehirdışı programlarını bırakıp meclise tam katılım sağlayarak engel olan belediye meclis üyelerimize teşekkür eder şükranlarımı sunarım” diye konuştu.

Haber/Şafak Negüzel

SON DAKİKA/ AK PARTİ, EREĞLİ ADAYINI AÇIKLADI! - 1


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler


Genel Merkez aday açıkladı, ilçe başkanı tabelayı söktü

Genel Merkez aday açıkladı, ilçe başkanı tabelayı söktü


Karadeniz Ereğli´de Demokratik Sol Parti İlçe Başkanı Mustafa Timur´un, patisinin genel merkezi tarafından Burak Bülend Müftüoğlu´nun Ereğli Belediye Başkan adayı gösterilmesi ü...
EREĞLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI

EREĞLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI


Yeniden Refah Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Recep Barış Şen, “ Yeniden Refah Partisi, Zonguldak’ta adayını belirleyen ilk parti oldu” dedi . ...
SON DAKİKA/BOŞALAN KOLTUĞA ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ GETİRİLDİ

SON DAKİKA/BOŞALAN KOLTUĞA ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ GETİRİLDİ


AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, 15 kişiden oluşan AK Parti TBMM Grup Yönetim Kurulu üyeliğine İstanbul Milletvekili Abdullah Güler’in...

YORUMLAR

EREĞLİ HALKI TAKİPDE | 30 Eylül 2023
İl düzeyindeki Ereğliye neden yatırım yok yolları futbol sahası içler acısı erdemirin şehire katkıları durduruldu delihakkı Alaplı çevre yoluna neden başlanmadı Ereğli Devrek yolu yıllardır bitmiyor yapılanlarda çok ağır yetersiz.
Deniz | 1 Ekim 2023
Ereğli Devrek yolu hızlanmalı
Deniz | 1 Ekim 2023
Ereğli Devrek yolu hızlanmalı
Ereğlili | 1 Ekim 2023
Ereğli Devrek yolu hızlanmalı
Reis | 1 Ekim 2023
Hala akp ye oy verecek olan kaldı mı. Ders almak için daha ne olması lazım.


Bir babanın en acı günü
Asayiş

Bir babanın en acı günü


Oğluyla birlikte çatıda çalışan baba, matkap ucu almak için gittiği nalburdan döndüğünde oğlunun cansız bedeniyle karşılaştı

Fidan dikmenin heyecanını yaşadılar
Çevre

Fidan dikmenin heyecanını yaşadılar


Zonguldak'ta özel eğitim uygulama okulu öğretmen ve öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla katıldıkları etkinlikte fidan dikmenin h...
Gürültü tartışmasından taşlı, sopalı kavgaya…
Asayiş

Gürültü tartışmasından taşlı, sopalı kavgaya…


Zonguldak'ta iki taraf arasında yaşanan gürültü tartışması büyüyerek taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Edinilen bilgiye göre olay gece...
Vali Hacıbektaşoğlu´ndan 3 Aralık Engelliler Günü mesajı
Gündem

Vali Hacıbektaşoğlu´ndan 3 Aralık Engelliler Günü mesajı


Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
POSBIYIK’TAN “ALIŞVERİŞİMİZİ ESNAFTAN YAPALIM” ÇAĞRISI
Gündem

POSBIYIK’TAN “ALIŞVERİŞİMİZİ ESNAFTAN YAPALIM” ÇAĞRISI


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Kasım’da afeti yaşayan esnafı ziyaret etti .  Başkan Yardımcıları ve Daire Müdürleri ile çar...
Zehirlenmelerin yüzde 95´ine sebep oluyor!
Sağlık

Zehirlenmelerin yüzde 95´ine sebep oluyor!


Son zamanlarda artan mantar zehirlenmeleri ile ilgili uyarılarda bulunan uzmanlar, Türkiye'deki 100 çeşit mantarın zehirli olduğuna dikkat çekti. Kastamonu &U...
AKCİĞER KANSERİ EN SIK GÖRÜNEN KANSER
Sağlık

AKCİĞER KANSERİ EN SIK GÖRÜNEN KANSER


Düzce Üniversitesi tarafından düzenlenen Akciğer Kanseri Sempozyumu’nda konuşmacılar, akciğer kanserinin günümüzde en sık görünen k...
3 ARALIK’TA ÖNEMLİ TALEPLER
Yaşam

3 ARALIK’TA ÖNEMLİ TALEPLER


Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Çiçek, “eşit vatandaşlık ilkemiz çiğneniyor. 3 Aralık Dünya E...
YAKALAMA KARARI BULUNAN 7 KİŞİ YAKALADI
Asayiş

YAKALAMA KARARI BULUNAN 7 KİŞİ YAKALADI


Zonguldak'ta, hakkında yakalama kararı bulunan jandarmanın yakaladığı 7 şüpheli hakkında işlem yaptı. 1'i cezaevine gönderildi. Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, ...
BAKAN YERLİKAYA: ´´ KAYIP DENİZCİLERİMİZDEN HERHANGİ BİR EMAREYE RASTLAMADIK´´
Gündem

BAKAN YERLİKAYA: ´´ KAYIP DENİZCİLERİMİZDEN HERHANGİ BİR EMAREYE RASTLAMADIK´´


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kdz. Ereğli açıklarında batan Kafkametler adlı Türk Bayraklı geminin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmalarının aral...

KÖŞE YAZARLARI

NE BAYRAMINDAN BAHSEDİYORSUNUZ?
EREĞLİ ‘’DİNAMİKLERİ’’ ZAYIF
Nöbetçi Eczaneler

PİYASALAR

28,9621
31,5309
1.939,98

KDZ.EREĞLİ'DE HAVA DURUMU

kapalı
kapalı 12o

SON YORUMLAR