POSBIYIK: “TAKDİRİNİ KDZ. EREĞLİ KAMUOYUNA BIRAKIYORUM”
![POSBIYIK: “TAKDİRİNİ KDZ. EREĞLİ KAMUOYUNA BIRAKIYORUM”](/image/haber/2023/9/posbiyik-takdirini-kdz-eregli-kamuoyuna-birakiyorum-2392023103812.jpg)
Ereğli Demir ve Çelik Fabrikasından Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımı için sponsorluk talebinde bulunduklarını belirten Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bu talebe karşılık alamadıklarını bildirdi.
Aynı zamanda Belediyespor Kulüp Başkanı olan Posbıyık, yazılı yaptığı açıklamada, Kadınlar Süper Lig’inde mücadele eden Karadeniz Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımının 2023-2024 yılı tahmini bütçesi olan 6 milyon lira için Erdemir’e sponsorluk teklifinde bulunduklarını yineledi. Cevap alamadıkları teklifi yineleyerek ERDEMİR’e ikinci bir hatırlatma dilekçesi yazıldığını ancak buna da karşılık verilmediğini öne süren Posbıyık, şunları kaydetti:
TAKDİRİ EREĞLİ HALKINA BIRAKTI!
“Karadeniz Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımı, 13 yıldan bu yana Türkiye Süper Lig'de mücadele eden bir ilçe takımı olarak kentimizi büyük bir gururla temsil ederek, başarılar kazandırmak için yoğun bir çaba sarf etmekteyiz.
Türkiye genelinde mücadele eden kadın futbol takımlarına; Petrol Ofisi, Bitexen, Hepsiburada, Vodafone, Onvo, Wulfz gibi sponsorlar destek olmakta ve özellikle bu tür çalışmaları sosyal sorumluluk projeleri şeklinde değerlendirmektedirler.
Bu anlamda, Süper Lig’te mücadele eden tek ilçe takımı Kdz. Ereğli Belediye Spor Kadın Futbol Takımı olarak, büyük takımlar arasında mücadele eden bu takımımızın Dünya Çelik Endüstrisi’nin Devlerinden Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş (Erdemir) tarafından desteklenmesi arzusunda olduğumuzu kendilerine 19 Temmuz 2023 tarihinde bir yazı ile bildirdik. Liglerin başlamasına 2 hafta kala her hangi bir cevap alamayınca 15 Ağustos 2015 tarihinde tekrar bir yazı yazarak sponsorluk talebimizi yineledik. Ancak Erdemir 2 aydan bu yana bu talebimize cevap dahi vermiyor. Takdirini Kdz. Ereğli kamuoyuna bırakıyorum.”
Bilindiği üzere, Karadeniz Ereğli Belediyespor, 12 spor branşta 900 sporcuyla çeşitli arenalarda mücadele veriyor.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
HALİL POSBIYIK’IN KARDEŞ ACISI
14.4.2023 10:39 4493Karadeniz Ereğli’de Kadir Gündüz Posbıyık, 73 yaşında hayata veda etti. Bir süredir tedavi gören ve dün (13 Nisan) fenalaşarak entübe ed...
KARDEŞ POSBIYIK´A OPERASYON!
30.12.2020 22:37 11331Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın kardeşi Kadir Posbıyık Echomar Hastanesinde operasyon geçirdi. Belediye Başkanı Halil Po...
´´Yapamazsın´´ diyenlere inat başardı, şimdi çocuklarının geçimini sağlıyor EMEKÇİ VE AZİMLİ!
8.5.2022 16:50 905Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde evini geçindirmek ve evlatlarına bakabilmek için çay ocağı işleten anne, çalışma azmiyle müşte...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 537Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 78965 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 482Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 352Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 216Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1362Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 616Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 779Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 563Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 849Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...