KAZANAN POSBIYIK BALKON KONUŞMASI YAPTI
![KAZANAN POSBIYIK BALKON KONUŞMASI YAPTI](/image/haber/2024/3/kazanan-posbiyik-balkon-konusmasi-yapti-3132024233044.jpg)
POSBIYIK YENİDEN BAŞKAN… SEZER AK PARTİ OYLARINI DÜŞÜRDÜ…
Resmi olmayan sonuçlara göre:
Türkiye Mahalli İdari Seçimlerinde Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık yeniden belediye başkanı seçildi. Ereğli’de ikinci parti İbrahim Sezer’le AK Parti, üçüncü parti ise Murat Sesli ile İyi Parti oldu. Posbıyık oyların yüzde 44.66'sını, Sezer yüzde 28.34 ve Sesli yüzde 16.21’ini aldı. Öte yandan, AK Parti’nin ‘İbrahim Sezer’ tercihi, parti tabanında rahatsızlık yaratmıştı. Bu oylara da yansıdı. Öyle ki AK Parti, Karadeniz Ereğli 2019 seçimlerindeki yüzde 37.5 oy oranına sahipti.
POSBIYIK, BALKON KONUŞMASI YAPTI
Yeniden Belediye Başkanı seçilen Halil Posbıyık’ı destek vermek isteye binlerce Ereğlili Ereğli Belediye hizmet binası önüne geldi. ‘En büyük başkan’ diye slogan atan kalabalık, cep telefonlarındaki ışıkları da açarak renkli görüntüler oluşturdu. Posbıyık ilk sözlerinde, bugün hayatını kaybeden CHP 5’nci sıra Meclis Üyesi Adalı Hüseyin Çakır’ı anarak, “bana olan sevginizi de bir kez daha gösterdiğiniz için size teşekkür ederim. Bugün çok mutluyum bu kalabalığı görünce çok mutlu oldum. Ancak bugün sabah 09.00 sıralarında Ereğli belediye Meclis üyesi adayımız Hüseyin Çakır'ı kaybettik. Bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Onu sevgiyle saygıyla milletle anıyorum. Bu seçim zaferini Hüseyin Çakır'a ve onun ailesine armağan ediyorum” dedi.
“Ereğli halkına hor bakanlar için aynı mücadeleyi yapmazsam namerdim” diyen Posbıyık, şunları söyledi:
“HIZLA ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIZ”
“Canlarım benim, aşklarım, aşkım Ereğli. Size minnettarım. Hatta şu anda Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı hocamız Yılmaz Büyükerşen yarışmadan çekildiği için Türkiye’nin en kıdemli belediye başkanı olduğumu söylüyor ve sizlere şükranlarımı sunuyorum. Tabi ben hep halktan yana oldum, eğer halktan yana olmasaydım beni 30 sene belediye başkanı yapmazdınız. Beni zaman zaman siyasette engellediler, çelme taktılar. Beni belediye başkanı yapmak istemediler. Hatta bu dönem kendi partimde de bunu yaptılar. Ama yine sizlerin verdiği oylarla Türkiye’de en yüksek anket noktalara çıkardığım için sizlerin sayesinde geç de olsa belediye başkan adayı oldum.
Sizleri seçimden önce yaptığım mitinglerde hep şunu söyledim. Önümüzde kaotik bir durum var dedim Ereğli sıkıntılı bir ortama doğru gidiyor, Türkiye’de ekonomi bitmiş vaziyette. 31 Mart’tan sonra belki daha da kötü olacak dedim. Ereğli’de kötü senaryolar hazırlanıyor dedim aman dikkatli olun. Ereğli maceraya girmesin istikrarını kaybetmesin dedim. Allah razı olsun halkımdan beni dinlediler ve Ereğli’nin sıkıntılı ortama girmesine bugün yapılan seçimlerle son verdiler. Allah’ın izniyle yolumuz açık, hayırlı uğurlu olsun diyorum.
Ereğli’nin de önünü, benim de önümü açtınız. Gereceksiniz önümüzdeki günlerde hızla çalışmaya başlayacağız. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu da çok hızlı bir şekilde gidiyor. Onunla birlikte yaptığımız iş birliği ile Ankara’da Mansur (Yavaş) bey ile yaptığımız işbirliği ile Ereğli’ye uçuracağız inşallah. Ereğli halkı Büyük Atatürk’e inanan, Cumhuriyetçi demokrat laik olduğunu bir kez daha gösterdi. Bana sonuna kadar ekibime sonuna kadar güvenebilirsiniz. Bunları bir kez daha sizlere ispatlayacağız inşallah.
Gençler, ben daima gençlerimizin, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceklerinin istikballerinin iyi olması için bugüne kadar kimseden çekinmedim, her türlü mücadeleyi verdim. Aynı Halil Posbıyık’ı göreceksiniz. Bu Ereğli halkına hor bakanlar için aynı mücadeleyi yapmazsam namerdim. Hepiniz sağ olun, var olun hepinize şükranlarımı sunuyorum, zaferimiz kutlu olsun diyorum.”
SEÇİMİ KAZANANLAR :
Zonguldak Belediye Başkanlığı Tahsin Erdem (CHP)
Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı Halil Posbıyık (CHP)
Çayçuma Belediye Başkanlığı Bülent Kantarcı (CHP)
Devrek Belediye Başkanlığı Özcan Ulupınar (AK Parti)
Gökçebey Belediye Başkanlığı Vedat Öztürk (CHP)
Alaplı Belediye Başkanlığı Nuri Tekin (CHP)
Kilimli Belediye Başkanlığı Kamil Altun (AK PARTİ)
Kozlu Belediye Başkanlığı Altuğ Dökmeci (CHP)
Filyos Belediye Başkanlığı Erol Acar (CHP)
Ormanlı Belediye Başkanlığı Bayram Başol (AK Parti)
Kandilli Belediye Başkanlığı Osman Çakmakoğlu (AK Parti)
Gülüç Belediye Başkanlığı Mustafa Gökhan Demirtaş (İYİ Parti)
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Posbıyık, iş başı yapan madencilere başarı diledi
25.6.2019 00:00 1768Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık TTK´da işe girmeye hak kazanan madencilere başarılar diledi. Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık yayınladığı m...
EN İYİ GRUPTA EREĞLİLİ BATERİST…
8.6.2021 16:59 3097Karadeniz Ereğlili Sanlı Akgül’ün bateristliğini yaptığı Madrigal Grubu’nun, Head&Shoulder Number 1 Video Müzik Ödülleri Yarışmasın...
YASLANDIKLARI BALKON DUVARI YIKILDI; BETON ZEMİNE DÜŞTÜLER!
8.9.2021 09:54 1239Karabük’te, üç katlı bir evin balkon duvarının yıkılması sonucu 6 metre yükseklikten düşen 2 kişi yaralandı. Kartaltepe mahallesi Yılmaz cad...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 559Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 81665 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 503Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 372Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 223Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1378Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 621Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 796Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 578Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 852Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...