ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
KÜNYE
İLETİŞİM

“BELEDİYEDE İSPİYONCULAR VAR!”

   
“BELEDİYEDE İSPİYONCULAR VAR!”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye içinden dışarı haber sızdıranlar bulunduğunu “Belediyede  maalesef ispiyoncular var” ifadeleriyle anlattı. Posbıyık, AK Parti Milletvekili Hamdi Uçar’a cevap verdi, OYAK Toplantısına katılan milletvekillerini eleştirdi. Muhalif basını kontrol altına almak için hukuk komisyonu kurduklarını ifade eden belediye Başkanı, Ok yayından çıktı, seviye iyice düştü. Bütün yazılar inceleniyor, ona göre hukuki yollara başvuruyoruz. Bir tane basın mensubunu mahkemeye verdik, acımasızca mahkemeye… Mahkemeden para cezası falan gelirse kimse bana gelmesin” dedi.

Posbıyık, Aralık Ayı Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada  sert eleştirilerde bulundu. Ereğli Belediye Başkanı, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın Erdemir’in cürufunu işleyen firmaya olur izni vermesini eleştirdi.

Posbıyık “Gülüç halkını zehirleyen o fabrikayı mühürledim, peşinden bir ihbar aldık. Bölücek’te mimarlığını Esra Hanım’ın –eski belediye başkan yardımcısı- yaptığı bir cüruf işleme sahası daha gördük. Bunu Karabük yaptırmıyor, onun için Kardemir buna gönderiyor bu işliyor. Gittik onu mühürledik. Şimdi uyarıyorum. Bir çaba daha var. İsmet Yılmaz tarafından eski ocağında birileriyle anlaşma yaparak orada cüruf dönüşüm tesisi yapmaya çalıştığını biliyorum. Uyarıyorum. Asla peşini bırakmam. Bu Ereğli’de cüruf tozlarını halka yediremeyecekler” ifadelerini kullandı.

UÇAR’IN “ALMAYIZ” SÖZÜNE TEPKİ…

AK  Partili Milletvekilleri ve CHP milletvekillerine büyük saygısı olduğunu belirten Posbıyık, Hamdi Uçar’ın Ereğli’yi ve kendisini sevmediğini öne sürdü.

Posbıyık, Uçar’ın  bir televizyon programında, ‘Halil Posbıyık sizin partinize geçmek isterse  ne dersin’ sorusuna ‘Para verseler gene almam’ demesine tepki göstererek şunları söyledi:

“Hamdi Uçar kardeşim, sayın milletvekilim, her şeye para diyorsun, bir defa da parasız konuş. Sayın Hamdi Uçar, sana sesleniyorum. OYAK Yönetim kurulu başkanı buraya geldiğinde, o toplantıya girmemem için elinden geleni yaptığını biliyorum. Bunları bilmediğimi zannetmeyin. Sen beni AK Parti’ye alacaksın ha, ben CHP’nin özbeöz evladıyım, Mustafa Kemal’ın kurduğu partide olmaktan onur ve şeref duyuyorum.”

Posbıyık, Ereğli Belediyesi’nde partizanlık yapmayacağını belirterek, “Ereğli’de yüz yirmi bin kişi hangi partiden olursa olsun benim kardeşim. Sen de parayla marayla gelsin diyorsun, avucunu yalarsın avucunu. Beni AK Parti’ye almak için ne kadar uğraştıklarını merak ediyorsan, başta eski il başkanı Celil Uzun olmak üzere eski  il başkanlarına, milletvekillerine sor” dedi.

Posbıyık, “Durmadan bizim kalbimizi kırıyorsun. Kalp kırmakta ne var. Polat Türkmen’i nerede görürsem kucaklarım. Çolakoğlu’nu kucaklarım. İl başkanını öyle. Sen beni parayla satın alınabilecek bir adam mı sandın” ifadelerini kullandı.

Posbıyık’ın ifadeleri üzerine AK Partili Meclis Üyesi Numan Korkmaz,  Ereğli’nin çıkarları için her türlü çalışmaya destek verdiklerini, ancak Posbıyık’ın partilerinin vekiline yönelik ifadelerle siyaset yaptığını ifade ederek tepki gösterdi.

Posbıyık ise buna cevap olarak, “AK Parti hükümetinin bize ne kadar yardım ettiğinden bahsettim. İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın bize ne kadar yardım ettiğini anlattım. Siz kalktınız bana teşekkür etmediniz, bana hakaret eden bir milletvekilinin s özlerine tepki gösterdiniz” cevabını verdi.

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA… “İSPİYONCULAR…”

Belediye Meclis üyelerinden memnun olduğunu belirten Posbıyık şöyle devam etti:

“Belediyede  maalesef ispiyoncular var.  Ama ben büyük bir bölümünden, AK Parti, CHP’lilerden memnunum. Ama bazı ufak tefek ispiyoncular var. Benim için partizanlık yok, liyakat var. Benim için tek geçerli olan liyakat.  İspiyonları bunlar biliyor. Bu memlekette ilk cenaze hizmetlerini yapan benim arkadaşlarım.  Cenaze tahtası, kefen, havlusunu bedava veren, morgda bedava hizmet veren, şehir içi bedava nakil işlemi yapan, akşamları evlere bedava yemek gönderenler benim arkadaşlarım. Bu parayla yapılan iş değil. Bu tetikçilik.”

Mezarlıkta yer kalmadığını, sadece etrafı çevrilen yerlerden para alınabileceği bilgisinin verildiğini ancak reddettiğini ifade eden Posbıyık “Kaldırırız bunu ama ön lafımı duyan ispiyonlardan b iri bunu gönderiyor, o da manşet atıyor. Bazı basın mensupları, hepsi değil. Ereğli’de çok değerli basın mensupları var. Ereğli’yi düşünen basın mensupları önünde saygıyla eğiliyorum. Diğer basın mensupları da mezarlıklar falan, ben gazeteciliği bilmem ama bir konunun teyidi vardır. Belediye Başkanına, müdürüne telefon edersin, ondan sonra neyse kararın onu yazarsın.  Biri tetikçi, sinop’tan hamsi getirmişim. Yarın telefon edeyim, bir on ton daha getiririm. Etmeyin, Ereğli’ye kötülük yapıyorsunuz.”

“HAVUZ MEDYASI KURULDU”

Posbıyık kendisine muhalefet eden gazetecilere ilişkin olarak ise “Geçenlerde bir  basın mensubu arkadaşım, ‘Karadeniz Ereğli’de havuz medyası kuruldu’ dedi. Kaleminden kan damlayan, müthiş okuduğum kalemler dahi patronları değiştikten sonra magazin yazmaya başladı. Şaşkınlık içerisindeyim. Evet o basın mensubu arkadaşımı destekliyorum. Evet, Ereğli’de havuz medyası kurulmuştur. Bana hiç dert değil” ifadelerini kullandı…

“HUKUK KOMİSYONU KURDUK, ACIMASIZCA MAHKEMEYE…”

Belediyede bir hukuk komisyonu kurduklarını belirten Posbıyık, “Bu komisyon her gün akşamları internetteki yayınları, gazeteleri inceliyor. Son zamanlarda hakaret bin paraya. Belediye meclis üyelerinin altına üstüne vuruyorlar.  Benim eşime hakaretler ediyorlar. Adamın biri godum diyor, terbiyem müsaade etmiyor. Rezil işler. Ok yayından çıktı, seviye iyice düştü. Bütün yazılar inceleniyor, ona göre hukuki yollara başvuruyoruz. Bir tane basın mensubunu mahkemeye verdik, acımasızca mahkemeye… Mahkemeden para cezası falan gelirse kimse bana gelmesin. Uyarıyorum.”

CHP’Lİ VEKİLLERE: “YAZIKLAR OLSUN!”

CHP Milletvekillerinin OYAK’ın düzenlediği toplantıya katılmasını eleştiren Posbıyık şöyle dedi: “Sayın Demirtaş ve Yavuzyılmaz. Sayın milletvekillerim. Ereğli’nin belediye başkanı ve CHP ilçe başkanı toplantıya gitmenin belediye başkanı olmadan yanlış olduğunu söylüyorlar. Siz Ereğli’ye gelince benim yanıma uğramıyorsunuz, koşarak OYAK yönetim kurulu başkanının etrafında fır dönüyorsunuz. Bu nasıl siyasettir, nasıl particiliktir. Senin belediye başkanın, ilçe başkanın, Ereğli’yi en iyi bilen. Onlardan bilgi alman lazım. Onlara bir şey sormadan, gidiyorsun Erdemir’de fırdöndü gibi etrafında dönüyorsun. Tamam OYAK Yönetim Kurulu Başkanı ile birtakım işlerin vardır. Eyvallah ama esas olan partidir. Senin belediye başkanın ve ilçe başkanını oraya davet etmemişler. Ne diyeyim ben size. Ondan sonra Ankara’ya gidiyorsun, Halil Posbıyık’ı destekliyor diye bir milletvekiliyle kavga ediyorsun, ondan sonra genel başkana gidip benim hakkında her zamanki gibi yalanlar s öylüyorsun. Bilmiyor muyum zannediyorsun. Ereğli’ye  zaten gelmiyorsunuz sayın milletvekilleri. Bir defa Demir Çelik için demeç vermedin. Hukuk komisyonuna, meclise giriyorsun, orada meseleleri anlatıp duruyorsun. Sana Ankara’dan oy vermediler, Ereğli’den oy verdiler. Yazıklar olsun.  Yazıklar olsun. CHP milletvekilleri ilçe başkanı ve belediye başkanının olmadığı bir yere bizden evvel koşarak gidiyorlar. Üzülüyorum, çok üzülüyorum.”

“BELEDİYENİN ARSASINI SATIN ALMASINA ÇEKİMSER OY KULLANAN ÜYELERE…”

Posbıyık, Toplantıda ayrıca, Kestaneci Mahallesi’nde bulunan evine bitişik belediye mülkiyetindeki arsanın Posbıyık’a satışına çekimser oyu kullanan AK partililerin siyaset yaptığını söyledi.  Korkmaz bunun üzerine, konuyu daha önce de açıkladıklarını belirterek, “Türkiye’nin hiçbir yerinde belediyenin mülkü olan bir arsanın görevdeki belediye başkanına satışı görülmemiştir. Bu yasal olarak mümkün olabilir ama biz bunun doğru olmadığını düşünüyoruz” diyerek görüşünü dile getirdi.

Haber: Hüseyin Aksakal

“BELEDİYEDE İSPİYONCULAR VAR!” - 1
“BELEDİYEDE İSPİYONCULAR VAR!” - 2
“BELEDİYEDE İSPİYONCULAR VAR!” - 3
“BELEDİYEDE İSPİYONCULAR VAR!” - 4


YORUMLAR

ketaneci | 5 Aralık 2019
AKP nin hakkından,Posbıyık gelir:)) Yürü be başkan eregli seninle..
Devam | 6 Aralık 2019
Millet aya ereğli yaya
ÇOK BEKLERİZ DAHA | 6 Aralık 2019
EREĞLİ KÜÇÜLMEYE DEVAM KAVGAYLA HİÇ BİR VERDİĞİN ANA YATIRIM SÖZLERİ YERİNE GETİRİLEMIYOR.
mustafa atay | 7 Aralık 2019
sayın belediye başkanimı konuşmalarindan dolayı kutluyorum eregli nin deyerli başkanıma eregli iş ve siyaset ve milletvekilleri sayın başkanima destek ve beraber eregli olmalılar diyorum bak o zaman eregli göç vermez sayin çok deyerli baskanima saygılarımı sunarım


Emekli Polis memuru toprağa verildi
Gündem

Emekli Polis memuru toprağa verildi


Karadeniz Ereğli’de dün akşam saatlerinde hayatını kaybeden Emekli Polis Memuru Halil Özdemir (48) Gülüç’te toprağa verildi. Emekli Polis...
Karnından 11 kiloluk kitle çıktı
Sağlık

Karnından 11 kiloluk kitle çıktı


Zonguldak'ta karın şişliği sebebiyle Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne başvuran 69 yaşındaki Selahattin Heper'in karnından 3 saatlik ope...
Yazıcıoğlu: “Yoğurdu üfleyerek yiyoruz”
Spor

Yazıcıoğlu: “Yoğurdu üfleyerek yiyoruz”


Ereğli Belediyespor Kulübü İkinci Başkanı İhsan Yazıcıoğlu, “İlk devrede ki hataları yeniden yapmama adına titizlikle davrandık. İnce eleyip sık dokuduk. Hani derl...
Belediye, servis aracı plakası ihalesine çıkıyor
Gündem

Belediye, servis aracı plakası ihalesine çıkıyor


Karadeniz Ereğli Belediyesi, belliye sınırları içinde 10 adet öğrenci servis aracı plakasının ihalesine çıktı. Ereğli Belediyesi’nden yapılan aç...
Şehit Sait Miyanyedi son yolculuğuna uğurlandı
Gündem

Şehit Sait Miyanyedi son yolculuğuna uğurlandı


Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit düşen 25 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Sait Miyanyedi'nin Türk Bayrağı'na sarılı naaşı Çaycuma ilçe...
 ´´Başvurular 20 Ocak ´ta başlıyor...  5 gün sürecek
Ekonomi

´´Başvurular 20 Ocak ´ta başlıyor... 5 gün sürecek


Zonguldak Çalışma ve İşkur İl Müdürü Gönül Demirsu, Türkiye Taş Kömürü Kurumuna 53 eski hükümlü işçi alın...
Vali Bektaş: “Başarı da başarısızlık da önce bizimdir”
Eğitim

Vali Bektaş: “Başarı da başarısızlık da önce bizimdir”


Zonguldak'ta yaklaşık 100 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. Mithatpaşa İlkokulunda ise yarıyıl tatiline giren miniklerin karnelerini Vali Erdoğan Bektaş ...
11 yaşındaki Behlül, kampa davet edildi
Spor

11 yaşındaki Behlül, kampa davet edildi


Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Çaycuma Gençlerbirliği Spor Kulübü oyuncusu Behlül Özcan, Altınordu'da yapılacak olan kampa davet ed...
Aksoy, eğitim öğretim yarı yılını değerlendirdi
Eğitim

Aksoy, eğitim öğretim yarı yılını değerlendirdi


Karadeniz Ereğli Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy : “Karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki &c...
Karnesini, babasının elinden aldı…
Eğitim

Karnesini, babasının elinden aldı…


Karadeniz Ereğli’de 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle ilçedeki ilk orta okullar ile liselerde karne heyecanı yaşandı. Ere...

KÖŞE YAZARLARI

BOYUTU MU İŞLEVİ Mİ?
DERT ÖĞRETİR…
Nöbetçi Eczaneler

PİYASALAR

5,8991
6,5443
295,39

KDZ.EREĞLİ'DE HAVA DURUMU

hafif yağmur
hafif yağmur 8.o

SON YORUMLAR