ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
KÜNYE
İLETİŞİM

“BELEDİYEDE İSPİYONCULAR VAR!”

   
“BELEDİYEDE İSPİYONCULAR VAR!”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye içinden dışarı haber sızdıranlar bulunduğunu “Belediyede  maalesef ispiyoncular var” ifadeleriyle anlattı. Posbıyık, AK Parti Milletvekili Hamdi Uçar’a cevap verdi, OYAK Toplantısına katılan milletvekillerini eleştirdi. Muhalif basını kontrol altına almak için hukuk komisyonu kurduklarını ifade eden belediye Başkanı, Ok yayından çıktı, seviye iyice düştü. Bütün yazılar inceleniyor, ona göre hukuki yollara başvuruyoruz. Bir tane basın mensubunu mahkemeye verdik, acımasızca mahkemeye… Mahkemeden para cezası falan gelirse kimse bana gelmesin” dedi.

Posbıyık, Aralık Ayı Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada  sert eleştirilerde bulundu. Ereğli Belediye Başkanı, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın Erdemir’in cürufunu işleyen firmaya olur izni vermesini eleştirdi.

Posbıyık “Gülüç halkını zehirleyen o fabrikayı mühürledim, peşinden bir ihbar aldık. Bölücek’te mimarlığını Esra Hanım’ın –eski belediye başkan yardımcısı- yaptığı bir cüruf işleme sahası daha gördük. Bunu Karabük yaptırmıyor, onun için Kardemir buna gönderiyor bu işliyor. Gittik onu mühürledik. Şimdi uyarıyorum. Bir çaba daha var. İsmet Yılmaz tarafından eski ocağında birileriyle anlaşma yaparak orada cüruf dönüşüm tesisi yapmaya çalıştığını biliyorum. Uyarıyorum. Asla peşini bırakmam. Bu Ereğli’de cüruf tozlarını halka yediremeyecekler” ifadelerini kullandı.

UÇAR’IN “ALMAYIZ” SÖZÜNE TEPKİ…

AK  Partili Milletvekilleri ve CHP milletvekillerine büyük saygısı olduğunu belirten Posbıyık, Hamdi Uçar’ın Ereğli’yi ve kendisini sevmediğini öne sürdü.

Posbıyık, Uçar’ın  bir televizyon programında, ‘Halil Posbıyık sizin partinize geçmek isterse  ne dersin’ sorusuna ‘Para verseler gene almam’ demesine tepki göstererek şunları söyledi:

“Hamdi Uçar kardeşim, sayın milletvekilim, her şeye para diyorsun, bir defa da parasız konuş. Sayın Hamdi Uçar, sana sesleniyorum. OYAK Yönetim kurulu başkanı buraya geldiğinde, o toplantıya girmemem için elinden geleni yaptığını biliyorum. Bunları bilmediğimi zannetmeyin. Sen beni AK Parti’ye alacaksın ha, ben CHP’nin özbeöz evladıyım, Mustafa Kemal’ın kurduğu partide olmaktan onur ve şeref duyuyorum.”

Posbıyık, Ereğli Belediyesi’nde partizanlık yapmayacağını belirterek, “Ereğli’de yüz yirmi bin kişi hangi partiden olursa olsun benim kardeşim. Sen de parayla marayla gelsin diyorsun, avucunu yalarsın avucunu. Beni AK Parti’ye almak için ne kadar uğraştıklarını merak ediyorsan, başta eski il başkanı Celil Uzun olmak üzere eski  il başkanlarına, milletvekillerine sor” dedi.

Posbıyık, “Durmadan bizim kalbimizi kırıyorsun. Kalp kırmakta ne var. Polat Türkmen’i nerede görürsem kucaklarım. Çolakoğlu’nu kucaklarım. İl başkanını öyle. Sen beni parayla satın alınabilecek bir adam mı sandın” ifadelerini kullandı.

Posbıyık’ın ifadeleri üzerine AK Partili Meclis Üyesi Numan Korkmaz,  Ereğli’nin çıkarları için her türlü çalışmaya destek verdiklerini, ancak Posbıyık’ın partilerinin vekiline yönelik ifadelerle siyaset yaptığını ifade ederek tepki gösterdi.

Posbıyık ise buna cevap olarak, “AK Parti hükümetinin bize ne kadar yardım ettiğinden bahsettim. İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın bize ne kadar yardım ettiğini anlattım. Siz kalktınız bana teşekkür etmediniz, bana hakaret eden bir milletvekilinin s özlerine tepki gösterdiniz” cevabını verdi.

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA… “İSPİYONCULAR…”

Belediye Meclis üyelerinden memnun olduğunu belirten Posbıyık şöyle devam etti:

“Belediyede  maalesef ispiyoncular var.  Ama ben büyük bir bölümünden, AK Parti, CHP’lilerden memnunum. Ama bazı ufak tefek ispiyoncular var. Benim için partizanlık yok, liyakat var. Benim için tek geçerli olan liyakat.  İspiyonları bunlar biliyor. Bu memlekette ilk cenaze hizmetlerini yapan benim arkadaşlarım.  Cenaze tahtası, kefen, havlusunu bedava veren, morgda bedava hizmet veren, şehir içi bedava nakil işlemi yapan, akşamları evlere bedava yemek gönderenler benim arkadaşlarım. Bu parayla yapılan iş değil. Bu tetikçilik.”

Mezarlıkta yer kalmadığını, sadece etrafı çevrilen yerlerden para alınabileceği bilgisinin verildiğini ancak reddettiğini ifade eden Posbıyık “Kaldırırız bunu ama ön lafımı duyan ispiyonlardan b iri bunu gönderiyor, o da manşet atıyor. Bazı basın mensupları, hepsi değil. Ereğli’de çok değerli basın mensupları var. Ereğli’yi düşünen basın mensupları önünde saygıyla eğiliyorum. Diğer basın mensupları da mezarlıklar falan, ben gazeteciliği bilmem ama bir konunun teyidi vardır. Belediye Başkanına, müdürüne telefon edersin, ondan sonra neyse kararın onu yazarsın.  Biri tetikçi, sinop’tan hamsi getirmişim. Yarın telefon edeyim, bir on ton daha getiririm. Etmeyin, Ereğli’ye kötülük yapıyorsunuz.”

“HAVUZ MEDYASI KURULDU”

Posbıyık kendisine muhalefet eden gazetecilere ilişkin olarak ise “Geçenlerde bir  basın mensubu arkadaşım, ‘Karadeniz Ereğli’de havuz medyası kuruldu’ dedi. Kaleminden kan damlayan, müthiş okuduğum kalemler dahi patronları değiştikten sonra magazin yazmaya başladı. Şaşkınlık içerisindeyim. Evet o basın mensubu arkadaşımı destekliyorum. Evet, Ereğli’de havuz medyası kurulmuştur. Bana hiç dert değil” ifadelerini kullandı…

“HUKUK KOMİSYONU KURDUK, ACIMASIZCA MAHKEMEYE…”

Belediyede bir hukuk komisyonu kurduklarını belirten Posbıyık, “Bu komisyon her gün akşamları internetteki yayınları, gazeteleri inceliyor. Son zamanlarda hakaret bin paraya. Belediye meclis üyelerinin altına üstüne vuruyorlar.  Benim eşime hakaretler ediyorlar. Adamın biri godum diyor, terbiyem müsaade etmiyor. Rezil işler. Ok yayından çıktı, seviye iyice düştü. Bütün yazılar inceleniyor, ona göre hukuki yollara başvuruyoruz. Bir tane basın mensubunu mahkemeye verdik, acımasızca mahkemeye… Mahkemeden para cezası falan gelirse kimse bana gelmesin. Uyarıyorum.”

CHP’Lİ VEKİLLERE: “YAZIKLAR OLSUN!”

CHP Milletvekillerinin OYAK’ın düzenlediği toplantıya katılmasını eleştiren Posbıyık şöyle dedi: “Sayın Demirtaş ve Yavuzyılmaz. Sayın milletvekillerim. Ereğli’nin belediye başkanı ve CHP ilçe başkanı toplantıya gitmenin belediye başkanı olmadan yanlış olduğunu söylüyorlar. Siz Ereğli’ye gelince benim yanıma uğramıyorsunuz, koşarak OYAK yönetim kurulu başkanının etrafında fır dönüyorsunuz. Bu nasıl siyasettir, nasıl particiliktir. Senin belediye başkanın, ilçe başkanın, Ereğli’yi en iyi bilen. Onlardan bilgi alman lazım. Onlara bir şey sormadan, gidiyorsun Erdemir’de fırdöndü gibi etrafında dönüyorsun. Tamam OYAK Yönetim Kurulu Başkanı ile birtakım işlerin vardır. Eyvallah ama esas olan partidir. Senin belediye başkanın ve ilçe başkanını oraya davet etmemişler. Ne diyeyim ben size. Ondan sonra Ankara’ya gidiyorsun, Halil Posbıyık’ı destekliyor diye bir milletvekiliyle kavga ediyorsun, ondan sonra genel başkana gidip benim hakkında her zamanki gibi yalanlar s öylüyorsun. Bilmiyor muyum zannediyorsun. Ereğli’ye  zaten gelmiyorsunuz sayın milletvekilleri. Bir defa Demir Çelik için demeç vermedin. Hukuk komisyonuna, meclise giriyorsun, orada meseleleri anlatıp duruyorsun. Sana Ankara’dan oy vermediler, Ereğli’den oy verdiler. Yazıklar olsun.  Yazıklar olsun. CHP milletvekilleri ilçe başkanı ve belediye başkanının olmadığı bir yere bizden evvel koşarak gidiyorlar. Üzülüyorum, çok üzülüyorum.”

“BELEDİYENİN ARSASINI SATIN ALMASINA ÇEKİMSER OY KULLANAN ÜYELERE…”

Posbıyık, Toplantıda ayrıca, Kestaneci Mahallesi’nde bulunan evine bitişik belediye mülkiyetindeki arsanın Posbıyık’a satışına çekimser oyu kullanan AK partililerin siyaset yaptığını söyledi.  Korkmaz bunun üzerine, konuyu daha önce de açıkladıklarını belirterek, “Türkiye’nin hiçbir yerinde belediyenin mülkü olan bir arsanın görevdeki belediye başkanına satışı görülmemiştir. Bu yasal olarak mümkün olabilir ama biz bunun doğru olmadığını düşünüyoruz” diyerek görüşünü dile getirdi.

Haber: Hüseyin Aksakal

“BELEDİYEDE İSPİYONCULAR VAR!” - 1
“BELEDİYEDE İSPİYONCULAR VAR!” - 2
“BELEDİYEDE İSPİYONCULAR VAR!” - 3
“BELEDİYEDE İSPİYONCULAR VAR!” - 4


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler


Ormanlı Belediyesi’nden memurlara Sosyal Denge  Zammı

Ormanlı Belediyesi’nden memurlara Sosyal Denge Zammı


Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, belediyede çalışan memurlara yüzde 100 sosyal denge zammı sözleşmesini imzaladı. Ormanlı Be...
Posbıyık: ´Birlik ve Beraberliğimizi pekiştirelim´

Posbıyık: ´Birlik ve Beraberliğimizi pekiştirelim´


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kurban Bayramı´nın ilk günü belediyede düzenlenen bayramlaşma programında, belediye çalışanları, STK temsilcileri ve misafirler...
Belediyede kriz masası kuruldu

Belediyede kriz masası kuruldu


Ereğli´de sabah saatlerinde etkili olan, ev ve iş yerleri sular altında kalırken, bölgede inceleme yapan Ereğli belediye Başkanı Halil Posbıyık, durum ile ilgili belediyede kri...

YORUMLAR

ketaneci | 5 Aralık 2019
AKP nin hakkından,Posbıyık gelir:)) Yürü be başkan eregli seninle..
Devam | 6 Aralık 2019
Millet aya ereğli yaya
ÇOK BEKLERİZ DAHA | 6 Aralık 2019
EREĞLİ KÜÇÜLMEYE DEVAM KAVGAYLA HİÇ BİR VERDİĞİN ANA YATIRIM SÖZLERİ YERİNE GETİRİLEMIYOR.
mustafa atay | 7 Aralık 2019
sayın belediye başkanimı konuşmalarindan dolayı kutluyorum eregli nin deyerli başkanıma eregli iş ve siyaset ve milletvekilleri sayın başkanima destek ve beraber eregli olmalılar diyorum bak o zaman eregli göç vermez sayin çok deyerli baskanima saygılarımı sunarım
Selami Kaya | 9 Mart 2020
Sadece konuşuyorsun başkan


2 KİŞİ YARALANDI
Asayiş

2 KİŞİ YARALANDI


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde motosiklet ile Cip’in çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında iki kişi yaralandı. Yaralılar olay yerinde yapılan i...
MOTOR SÜRÜCÜSÜ YARALANDI
Asayiş

MOTOR SÜRÜCÜSÜ YARALANDI


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde otomobille motosikletin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı. Yaralı sağlık ekiplerinin yaptığı ilk mü...
HASTANEDE HAYATA TUTUNAMADI...
Asayiş

HASTANEDE HAYATA TUTUNAMADI...


Zonguldak’ın Ereğli ilçesine Düzce ilinden gelen ve Mevrealtı sahilinde 15 yaşındaki genç boğulma tehlikesi geçirdi. Durumu ağır olan Muzaffer E. &...
BAYRAM DÖNÜŞÜ, GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA
Asayiş

BAYRAM DÖNÜŞÜ, GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA


Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Alaplı Bölge Trafik ekipleri Kurban Bayramı dönüşü öncesinde trafik denetimi yaptı. Zonguldak&...
 MUHTARA KIZDI, YOLU ULAŞIMA KAPATTI
Asayiş

MUHTARA KIZDI, YOLU ULAŞIMA KAPATTI


Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Çayırlı köyünde yaşayan 54 yaşındaki Tahsin Akman, 2014 yılında köyün ana yolunda meydana gelen heyelan...
POLİS EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Asayiş

POLİS EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR


Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekiplerince yapılan uygulamada 3 otomobil ve sürücüsün...
OYAK “kararlılık zamanı” dedi
Ekonomi

OYAK “kararlılık zamanı” dedi


OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, 2016-2020 arasını ‘kararlılık dönemi’olarak tanımladıklarını söyleyerek, önümüzdek...
KÖYLER GÖÇTÜ OYUNU
Kültür-Sanat

KÖYLER GÖÇTÜ OYUNU


Karadeniz Ereğli’de Kurban Bayramı, etkinliklerin ve turnuvaların Covid 19 Pandemisi nedeniyle kısıtlandığı bir ortamda gerçekleşti. Geçtiğimiz yıllarda k&oum...
DENİZDE 1 KİŞİ BOĞULDU
Asayiş

DENİZDE 1 KİŞİ BOĞULDU


Plajda akıntıya kapılan 50 yaşındaki adam, boğularak hayatını kaybetti. Düzce'nin Akçakoca ilçesine bağlı Melenağzı plajında, serinlemek için suya gire...

KÖŞE YAZARLARI

ZOR ZANAAT… Beddua karşılığı çalışmak…
EREĞLİ’YE İLHAM VERMEK…
Nöbetçi Eczaneler

PİYASALAR

6,9691
8,2226
443,06

KDZ.EREĞLİ'DE HAVA DURUMU

açık
açık 19o

SON YORUMLAR