BABADAN OĞULA MUHTARLIK!
![BABADAN OĞULA MUHTARLIK!](/image/haber/2024/4/babadan-ogula-muhtarlik-342024113612.jpg)
Zonguldak’ın Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan 66 yaşındaki Bülent Tüzün; 28 yıl muhtarlık yapıp görevi bırakan babası Selahattin Tüzün’den sonra kendisi de 30 yıldır muhtarlık görevini sürdürüyor.
Muhtar Bülent Tüzün,”1999 yılında bu görevi devraldım. Bugün itibariyle 6’ıncı dönemimi seçilerek devam ediyorum. Mahallemiz sevenlerimiz gönül birliği ile göreve devam etmemiz istendi. Bizde aynı şevkle aynı sevgiyle hizmet anlayışımız her zamanki gibi oldu. Üstüne daha güzel şeyler koyarak devam edeceğiz. Mahalle halkımıza teşekkür ediyorum. Zonguldak’ta çok güzel bir seçim geçti. Onun içinde mutluyum. 4 aday çıktı. İkinci olan rakibimizi 775 oy farkı atarak geçtim. Onlarda bizim arkadaşımız kardeşimiz. Onlarda mahalleye hizmet etmek için çıktılar. Bu şekilde seçimi geçtik” dedi.
“Mahallede büyük bir aile olduk”
Mahallede büyük bir aile olduklarını ifade eden Tüzün, “Kendime olan özgüvenim ve mahallede sevgi saygıya bağlıyorum. Mahallemi bir aile olarak görüyorum. Büyük bir aileyiz mahallemizde. Büyük bir aile olmamızın nedenlerinden biri de güvenle birlikte ortaya çıkmam ve aday olmam. Onlarında o güvene güven duyarak desteklemeleri. O günkü şartlar neyi gösteriyorsa ona göre hareket edeceğiz. Ondan sonra alıp çıkacağım diye bir şey yok. O gün ki şartlarda bırakmam gerekiyorsa bırakırım. Talep o şekildeyse bırakırım” diye konuştu.
“Mahalleli muhtar olmam için baskı yaptı”
Muhtar Bülent Tüzün, “Babamdan sonra ben adaylığı düşünmüyordum. Çünkü babam uzun yıllar yaptı. Babamla birlikte çalışma yaptık. Artık yeter dedik. Babadan sonra değişsin. Dedem mahallenin kurucu muhtarıydı. 1 dönem sonra amcam oldu. Amcamdan sonra bir kişi daha araya girdi. Babam oldu. Babamdan sonra araya bi kişi girer takdir edilirse çıkarız. Mahalle sakinlerimiz bürokrasi den ol ille de başkasını arattırma işi biliyordun acemilerle uğraştırma diye baskı yaptılar. Gelene teveccühlerden sonra aday olmak zorunda kaldık. O süreç aynı şekilde devam ediyor” ifadelerini kullandı.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
EREĞLİ’DE 4 YERDE SEÇİM VAR!
1.6.2021 16:16 1953Yüksek Seçim Kurulu (YSK), muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimlerinin yapılacağı mahalleleri ve tarihlerini açıkladı. Zonguldak’ın Ereğli ilç...
Ereğli’de muhtarlık seçimleri tamamlandı
6.6.2021 22:26 2371Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2 köy ve 2 mahalle olmak üzere 4 yerde seçim heyecanı yaşandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) internet si...
Oğlu kaza yapınca ağır konuştu… “GEBERSEYDİ KEŞKE!”
12.12.2021 15:44 3001Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil önce bir araca, ardından elektrik direğine &ccedi...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 661Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 93265 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 582Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 461Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 265Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1464Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 644Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 860Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 638Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 877Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...