“ZONGULDAK” ŞAMPİYONLUK KUPASINI KALDIRDI
![“ZONGULDAK” ŞAMPİYONLUK KUPASINI KALDIRDI](/image/haber/2024/3/zonguldak-sampiyonluk-kupasini-kaldirdi-1832024100137.jpg)
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele veren Zonguldak Spor Basket 67 Takımı, ligin bitimine bir hafta kala ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne yükseldi. Takım, kupa kaldırarak şampiyonluk coşkusu yaşadı.
Zonguldak Spor Basket 67 Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 29. haftasında ÇBK Gelişim’i konuk etti. Maçtan 75-49 galip gelen takım, ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek kupa kaldırdı.
İç sahada 15’te 15 galibiyet serisi elde eden takıma; son haftada karşılaşacağı Tourism Boğaziçi Basketbol Takımı’nın ligden çekilmesi nedeniyle TBF Yönetim Kurulu’nun aldığı karar gereği şampiyonluk kupası takdim edildi.
Site Spor Salonu’nda oynanan müsabaka sonrasında kutlama töreni gerçekleştirildi. Ligler Direktörü Nilay Kartaltepe tarafından madalyaları takdim edilen Zonguldak Spor Basket 67 Takımı’na, şampiyonluk kupasını ise Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı verdi.
Zonguldak Spor Basket 67 Takımı Yönetim Kurulu Başkanı Kanat Tan mutluluğunu ifade ederek, “Yıllar sonra bu kupayı buraya getirdiğimiz için çok mutluyum. Şu anda kelimeler yetmiyor. Bu memleket her şeyin en iyisini hak ediyor. İlk günden bu yana çok inandık. Karadeniz bölgesinin tek takımıyız. Bu şehir her zaman en iyisini hak ediyor. Bu şehre kupa getirdiğimiz için çok mutluyum. Artık destek bekliyoruz. İnşallah daha güzel kupalar kazanırız” dedi.
Şampiyon olan takımını alkışlayan antrenör Barış Güney de, “Bütün şehir bir araya geldik. Olmaz denilen oldu. Başardık, Süper Lig’deyiz” diye konuştu.
![“ZONGULDAK” ŞAMPİYONLUK KUPASINI KALDIRDI - 1](/image/haber/2024/3/zonguldak-sampiyonluk-kupasini-kaldirdi-1-1832024100152.jpg)
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
KUPAYI EMNİYET MÜDÜRÜ´NE GETİRDİLER
25.5.2023 16:01 1335Zonguldak’ta Kurumlar arası masa tenisi müsabakalarında Şampiyon olan Zonguldak İl Emniyet Müdürü Takımı şampiyonluk kupasını İl Emniyet Müdü...
U14’DE ŞAMPİYON; KDZ. EREĞLİ BELEDİYESPOR
28.12.2019 20:22 1261Salon sporlarında da yeniden yapılanmaya giden Kdz. Ereğli Belediyespor’da U14 Erkek Basketbol takımı bütün maçlarını kazanarak Zonguldak şampiy...
Alaplı Aşağıdağ Geleneksel Kurban Bayramı Turnuvası… ŞAMPİYON KOCAALİ!
9.8.2021 10:58 757Alaplı Aşağıdağ Köyü'nde geleneksel olarak düzenlenen Kurban Bayramı futbol turnuvasının şampiyonu Kocaali Köyü oldu. 20 takımın katılımıyla 5 grup h...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 576Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 83165 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 514Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 387Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 229Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1392Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 628Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 806Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 588Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 858Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...