ZBEÜ SPORDA DA ÖNDE!
![ZBEÜ SPORDA DA ÖNDE!](/image/haber/2024/2/zbeu-sporda-da-onde-2422024105710.jpg)
ZBEÜ Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası’na damga vurdu. Yanı sıra, ZBEÜ öğrencileri judoda da büyük başarı gösterdi.
ZBEÜ BESYO yüksek lisans öğrencileri Melike Malkoç Özdemir, Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası’nda kadınlar 60 metre kategorisinde birinci, Doğukan Kilcioğlu ise erkekler 60 metre engel kategorisinde üçüncü oldu.
Türkiye Büyükler Salon Şampiyonası’nda, ZBEÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu olan ve aynı zamanda Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı yüksek lisans öğrenimlerini sürdüren milli atlet Melike Malkoç Özdemir birincilik, Doğukan Kilcioğlu ise üçüncülük elde etti. Milli sporcuların başarısında büyük payı olan antrenörleri Utku Duman da yüksek lisans öğrenimini aynı anabilim dalında sürdürüyor.
Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Büyükler Salon Şampiyonası, 142 kadın ve 316 erkek sporcunun katılımı ile 17-18 Şubat tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Kadınlar 60 metre kategorisinde gerçekleşen yarışta, sekiz seçme serisinin ardından finale kalan ve tüm rakiplerini geride bırakan ZBEÜ öğrencisi milli atlet Melike Malkoç Özdemir, 7 saniye 60 saliselik derecesi ile altın madalyanın sahibi oldu. Şampiyonanın erkekler 60 metre engel kategorisinde yarışan ZBEÜ öğrencisi milli atlet Doğukan Kilcioğlu ise sergilediği 8 saniye 15 saliselik performans ile şampiyonayı bronz madalya ile tamamladı.
ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, üniversiteyi başarı ile temsil eden Melike Malkoç Özdemir, Doğukan Kilcioğlu ve Utku Duman’ı kutlayarak spor yaşamlarında ve akademik kariyerlerinde başarılarının artarak devam etmesini temenni ettiğini belirtti.
JUDODA BÜYÜK BAŞARI
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri katıldıkları Judo Türkiye Şampiyonası’nda da büyük başarı elde etti. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu faaliyetleri kapsamında 6-8 Şubat 2024 tarihleri arasında Erzurum Teknik Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan Üniversiteler Judo Türkiye Şampiyonası’na ZBEÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri damga vurdu. Derece alan öğrencilerden; Ayşenur Sülün 57 kg’da 3., Habib Talha Kaçar 60 kg’da 3., Miraç Akkuş 73 kg’da 3., Samet Kumtaş ise 81 kg’da 2. oldu.
ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, şampiyonaya katılan tüm öğrencileri ve antrenörleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Hatipoğlu´ndan Rektör Çufalı´ya ziyaret
20.10.2019 00:00 2697Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyesi ve Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu; ZBEÜ Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı´yı ziyaret etti. Zong...
Posbıyık: ´Kıskançlık ve dedikoduyu hiç sevmem´
8.10.2019 00:00 735Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık,"Belediyeyi çok iyi noktaya getiriyoruz. Ciğerimi sökerim belediyeyi yine iyi noktaya getireceğim. Eğri oturup doğru konuşa...
Belediyespor hazırlık maçını farklı kazandı
12.9.2019 00:00 1354Karadeniz Ereğli Belediyespor Futbol A Takımı Şehit Vefa Karakurdu Stadı´nda Çaycumaspor ile oynadığı hazırlık maçından 4-1´lik skorla galip ayrıldı. Ereğlispor ...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 523Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 77365 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 469Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 339Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 210Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1349Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 614Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 770Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 554Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 847Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...