YILDIRAY AĞAR: “KIZLARIMIZA GÜVENİYORUZ”
![YILDIRAY AĞAR: “KIZLARIMIZA GÜVENİYORUZ”](/image/haber/2024/1/yildiray-agar-kizlarimiza-guveniyoruz-412024164129.jpg)
TFF Kadın Süper Ligi’nde mücadele eden Karadeniz Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımı’nın Teknik Direktörü Yıldıray Ağar, ikinci yarı öncesi açıklamalarda bulundu.
10 Ocak’ta oynanacak Beşiktaş karşılaşması hazırlıklarını sürdüren Yıldıray Ağar, çıtayı yükseklerde tutukları söyledi. Taraftara güzel futbol izletmek istediklerini de belirten Ağar şöyle dedi:
"Şimdi ilk yarıdan kalan bir maçımız var, Beşiktaş maçı. 10 Ocak‘ta deplasmanda oynayacağız. Sonra evimizde Trabzon maçı ile ikinci yarıya başlayacağız. İlk yarıyı orta sıralarda bitirdik, daha güzel yerlerde bitirebilirdik. İkinci yarı için, 2024 sezonu bizim için hayırlı geçer ve daha da çıtayı yükseltip yukarı yerlerde bitirmeye çalışacağız. Kızlarımıza güveniyoruz. İlk yarıyı çok iyi mücadele göstererek bitirdik. Hepsi çok iyi, karakterli sporcular. Bize özellikle destekte bulunan, bu takımın kurucusu Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık olmak üzere, yönetimimizin de desteğini hissederek güzel şeyler yapmak istiyoruz. İkinci yarıda Ereğli‘deki taraftarlarımıza iyi futbol izletmeye çalışacağız. Tabi onların da desteği çok önemli.”
EREĞLİ; BEŞİKTAŞ, GALATASARAY, TRABZON VE FENERBAHÇE İLE AYNI GRUPTA
İkinci yarı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ağar şunları kaydetti:
“Mücadeleci bir takım kurmaya çalışacağız. Bunu başaracak güçteyiz. İkinci yarıdaki maçlar biraz daha önem kazanıyor. Çünkü herkes yerini koruma çabasında. İyi takımlarla oynuyoruz. Çok iyi takımlar var. Bu zamana kadar tekli lig kurulmamıştı. Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon ve Fenerbahçe ile aynı grupta oynuyoruz. Bir ilçe takımıyız ve ilçe takımı olmaktan gurur duyuyoruz. Bu büyük takımlar içinde olmaktan korkumuz, çekincemiz yok. Çıkıp aslanlar gibi oynuyoruz. Ve bu bilinçle hazırlıklarımıza devam ediyoruz. 2024 sezonunda da bunu gerçekleştirip iyi şeyler yapıp, Türk futbolunda, kadın futboluna iyi sporcular kazandırmak istiyoruz. Bunu da gerçekleştirecek güçteyiz. Arkadaşlarımıza, kızlarımıza hocalarımıza, yönetimimize özellikle Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a bize vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. İkinci yarı inşallah bizim için hayırlı olur. İyi yerlerde bitiririz. Bu arada kızlarımıza da güveniyoruz. Rekabet olmasını istiyoruz, çünkü bu oyuncular ilk yarı sahaya çıktığımız oyuncularımız. Rekabeti ne kadar genişletirsek bizim için de çok iyi olur. Hocalarımla beraber ilk yarıyı güzel bir şekilde geçirdik. Daha güzel şeyler yapabilirdik, iyi yerlerde olabilirdik. Elimizden kaçırdığımız takımlar oldu. İyi futbol oynatmaya çalışıyoruz, hocalarımızla beraber. Kızlarımız bunun bilincinde ve evimizde daha iyi oynuyoruz. Çünkü ayrı bir atmosfer oluyor burada. İkinci yarıda çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz. Herkesin bir emeği var, bütün geçmiş hocalarımızın da emeği var ve herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz. Çünkü çok uzun süreden beri Süper Lig’de olan bir takımız. İlçe takımı olarak büyük takımlarla mücadele ediyoruz ve ikinci yarıda da mücadele etmeye çalışacağız. Çünkü arkamızda destek olduğu sürece Ereğli’de yapamayacağımız bir şey yoktur, diye düşünüyorum.”
YENİ YIL TEMENNİSİ
2024 sezonu için yeni yıl mesajı da veren teknik adam, “tüm takımlar için sağlık, mutluluk, başarı getirsin. Sakatsız, belasız bir sezon geçirme dileğiyle ve özellikle bütün takımlar için söylüyorum, bizim takım için söylüyorum, güzel bir sezon geçsin. Güzel bir sezon geçirip, hak eden ligde kalsın. Hak eden şampiyon olsun. Biz de hak edenlerin içinden biri olalım ve güzel bir sezon geçilelim” ifadelerini kullandı.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
KADIN FUTBOL TAKIMI AĞAR’A EMANET
21.9.2023 14:38 892Karadeniz Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımı’nın yeni Teknik Direktörü Yıldıray Ağar oldu. Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımı yönetim kurulunun...
KADIN FUTBOLDA YAMAN VE AĞAR’LA DEVAM
8.6.2023 11:24 914Türkiye Kadın Futbol Süper Ligi’nde mücadele eden Karadeniz Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımı 2023–2024 Sezonunda Teknik Direktörler Ercan ...
EREĞLİ BELEDİYESPOR’DA SEZON HAZIRLIKLARI BAŞLADI
28.8.2020 17:45 1355Bölgesel Amatör Lig (BAL) mücadele eden Kdz. Ereğli Belediyespor yeni sezon hazırlıklarına başladı. Bu çalışmalar kapsamında 2020 – 2021 sezonund...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 530Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 78165 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 475Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 345Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 212Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1358Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 615Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 775Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 559Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 848Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...