YEŞİL, GREVE ÇIKAN İŞÇİLERE DESTEK VERDİ
![YEŞİL, GREVE ÇIKAN İŞÇİLERE DESTEK VERDİ](/image/haber/2024/3/yesil-greve-cikan-iscilere-destek-verdi-2932024161328.jpg)
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri, OYKA Kağıt Ambalaj San. Tic. AŞ ile Selüloz-İş Sendikası arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıkan işçileri ziyaret etti.
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan OYKA Kağıt Ambalaj San. ve Tic. AŞ ile Selüloz-İş Sendikası arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine 280 işçi, 28 Mart 2024 tarihi itibariyle greve çıktı. GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, beraberinde Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile birlikte grevin ikinci gününde işçileri yalnız bırakmadı. Yeşil ve yönetim kurulunu, Selüloz-İş Sendikası Genel Başkanı Aydın Parlakkılıç ve yönetim kurulu, işçiler ile birlikte grev alanında karşıladı.
İşçilerin haklı mücadelesini savunduklarını ifade eden Genel Başkan Yeşil, grevdeki işçilere maden işçilerinin selamlarını ve desteklerini iletti. Yeşil, ücret konusunda Selüloz-İş Sendikasıyla işveren arasında anlaşma sağlanamaması üzerine işçilerin grev hakkını kullandığını ifade ederek, “İşçilerin pahalılaşan hayat şartları ve alım gücüne karşı işverenden beklentileri vardı. Sendikaları da bu beklentileri karşılamak üzere işveren ile toplu iş sözleşmesi masasına oturdu ancak bir sonuç alınamadı. Bunun üzerine işçiler hak mücadelesini grev ile sürdürme kararı aldı. Sendika ve maden işçileri olarak işçilerimizin arkasındayız ve mücadelelerini destekliyoruz. İnşallah işveren ile işçiler arasındaki bu uyuşmazlık kısa sürede işçiler lehine sonlanarak bu süreç tamamlanır.” dedi.
Grevdeki işçiler de GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, maden işçilerinin desteğinin mücadelelerine güç kattığını ifade ettiler.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
GMİS´TEN GREVDEKİ İŞÇİLERE DESTEK
31.7.2022 16:32 974Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Mali Sekreteri Volkan Yıldız, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca greve çıkan Ece Serami...
Başkan Yeşil, grevdeki işçilerle görüştü
1.8.2022 21:54 995Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, 1 Ağustos 2022 tarihinde toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca greve &cced...
19 İŞÇİ GREVE BAŞLADI
28.7.2022 11:32 1438Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan Ece Seramik'te toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı, işçiler greve çıktı. E...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 582Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 83665 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 520Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 392Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 232Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1396Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 630Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 810Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 592Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 859Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...