VAN GÖLÜ İÇİN PEDAL ÇEVİRİYORLAR
![VAN GÖLÜ İÇİN PEDAL ÇEVİRİYORLAR](/image/haber/2023/8/van-golu-icin-pedal-ceviriyorlar-882023100755.jpg)
Van gölü havzası koruma eylem planı ve uygulama programına katkı sunmak amacıyla bu yıl 5’incisi düzenlenen Van denizi bisiklet festivali çerçevesinde Van’dan yola çıkan bisiklet tutkunları Bitlis’e ulaştı. Etkinliğe Zonguldak’tan katılan Erdoğan Mısırlı, “üç gündür yollardayız. Ulu Camisi’ni gördüm, namazımı kıldım ve çok beğendim” dedi.
Van valiliği, büyükşehir belediyesi, Bitlis belediyesi, Van Gölü’ne kıyısı bulunan ilçe belediyeleri ile Van gölü aktivistleri derneği katkılarıyla organize edilen festivale katılanlar, yaklaşık 200 kilometre pedal çevirerek Bitlis’te bulunan tarihi İhlasiye Medresesi bahçesinde kamp kurdu. Van gölü aktivistleri derneği başkanı Erdoğan Özel, Van gölü konusunda farkındalık oluşturmak için bir araya geldiklerini söyledi. Festivale birçok ilden ve yurt dışından yaklaşık 250 kişi katıldığını ifade eden Özel, “4-11 ağustos tarihleri arasında toplamda 8 gün sürecek 5’inci Van denizi bisiklet festivalini gerçekleştirdik. Bugün dördüncü günümüz. Amacımız Van gölü havzasını bir bütün olarak tanıtmak ve doğaseverlere göstermektir” dedi.
ZONULDAK’TAN GELDİ
Erdoğan mısırlı adlı vatandaş da Belçika’da yaşadığını ve bir ay önce Zonguldak’a geldiğini anlatarak, “bir ay önce Belçika’dan geldim. Daha önce internetten Van gölü aktivistlerinin paylaşımlarını gördüm. Bu yüzden katılmak istedim. Zonguldak’tan geldim ve üç gündür yollardayız. Ulu Camisi’ni gördüm, namazımı kıldım ve çok beğendim” diye konuştu.
![VAN GÖLÜ İÇİN PEDAL ÇEVİRİYORLAR - 1](/image/haber/2023/8/van-golu-icin-pedal-ceviriyorlar-1-882023100805.jpg)
![VAN GÖLÜ İÇİN PEDAL ÇEVİRİYORLAR - 2](/image/haber/2023/8/van-golu-icin-pedal-ceviriyorlar-2-882023100806.jpg)
![VAN GÖLÜ İÇİN PEDAL ÇEVİRİYORLAR - 3](/image/haber/2023/8/van-golu-icin-pedal-ceviriyorlar-3-882023100806.jpg)
![VAN GÖLÜ İÇİN PEDAL ÇEVİRİYORLAR - 4](/image/haber/2023/8/van-golu-icin-pedal-ceviriyorlar-4-882023100806.jpg)
![VAN GÖLÜ İÇİN PEDAL ÇEVİRİYORLAR - 5](/image/haber/2023/8/van-golu-icin-pedal-ceviriyorlar-5-882023100807.jpg)
![VAN GÖLÜ İÇİN PEDAL ÇEVİRİYORLAR - 6](/image/haber/2023/8/van-golu-icin-pedal-ceviriyorlar-6-882023100807.jpg)
![VAN GÖLÜ İÇİN PEDAL ÇEVİRİYORLAR - 7](/image/haber/2023/8/van-golu-icin-pedal-ceviriyorlar-7-882023100808.jpg)
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
´Golü at, hediyeyi kazan´
14.6.2019 00:00 3877Karadeniz Ereğli´de hizmet veren Ereylin Alışveriş merkezinde 15-16 Haziran tarihlerinde Golü At hediyeyi kap kampanyası düzenleneceği bildirildi. Ereylin AVM´den yapılan a...
GÖLÜ BOŞALTALIM, DENİZİ DOLDURALIM... ÇÜNKÜ BİZ ÇEVREYİ ÖLÜMÜNE “SEVİYORUZ”
10.6.2021 12:23 1840...
Serdivanspor: 1 Kdz. Ereğli Belediyespor : 1
17.2.2019 00:00 1938BAL Ligi 10. Grup 18.hafta mücadelesinde Sakarya deplasmanında Serdivanspor´a konuk olan Kdz.Ereğli Belediyespor, 27.dakikada 1-0 geriye düşüp 32.dakikada 10 kişi kaldığı karşıl...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 572Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 82865 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 512Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 384Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 227Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1389Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 627Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 804Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 586Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 857Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...