Vali Hacıbektaşoğlu´ndan 3 Aralık Engelliler Günü mesajı
![Vali Hacıbektaşoğlu´ndan 3 Aralık Engelliler Günü mesajı](/image/haber/2023/12/vali-hacibektasoglu-ndan-3-aralik-engelliler-gunu-mesaji-3122023145222.jpg)
Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Vali Osman Hacıbektaşoğlu mesajında, engelli bireylerin toplumsal hayata katılımlarının önemine vurgu yaparak, engellilik konusunda toplumsal farkındalığın artırılmasının gerekliliğini belirtti. Hacıbektaşoğlu, engelli bireylerin toplumun vazgeçilmez bir parçası olduğunu ve onlara yönelik ilgi, sevgi ve anlayışla yaklaşılmasının herkesin ortak sorumluluğu olduğunu ifade etti. Devletin engelli bireylerin hak ettikleri imkanlara ulaşmaları için kapsayıcı düzenlemeler yaptığını belirten Vali, bu özel günde toplumun her kesiminin engellilik konusunda daha duyarlı ve bilinçli olmasını temenni etti. Mesajında, engelli bireylerin ve ailelerinin yanında olduklarını hissettirmek, sevgi ve anlayışla yaklaşarak yaşama sevinçlerini artırmak gerektiğini vurguladı ve engelli bireylere sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yaşam dileğinde bulundu.
Hacıbektaşoğlu şöyle dedi:
"Birleşmiş Milletler tarafından ‘’Dünya Engelliler Günü’’ olarak kabul edilen bugün, engelli bireylerimizin toplumsal hayata olabildiğince katılımları, toplumla bütünleşmeleri, yaşama sevinci ile geleceğe güvenle bakarak mutlu bir yaşam sürmeleri, karşılaştıkları zorluklara dikkat çekilmesi ile kendilerine yönelik farkındalığın artırılması açısından önemli bir gündür. Engelli bireylerimiz oluşturduğumuz toplumun vazgeçilmez, ayrılmaz birer parçasıdırlar. Onlara sahip çıkmak, ilgi, sevgi ve hoşgörü ile yaklaşmak, sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engelli bireylerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak, onlara anlayışla yaklaşmak, sorunlarına yönelik toplumsal bilinci geliştirmek ve çözüm üretmek için gayret göstermek, ailelerine moral vermek, destek olmak, yanlarında olduğumuzu hissettirmek, sevgi ve anlayışla yaklaşarak kalplerine dokunmak yaşama sevinçlerini artıran güzel ve bir o kadar da anlamlı bir davranıştır. Toplumun her kesimini yakından ilgilendiren engellilik konusunda devletimiz; engelli bireylerimizin hak ettikleri imkân ve standartlara ulaşmaları, kendilerini büyük bir yaşama sevinci ile güvende hissetmeleri, eşit bireyler olarak toplumsal yaşamda etkin bir şekilde yer almaları, iş ve çalışma hayatına katılmalarının teminine ilişkin kapsayıcı, memnuniyet verici uygulama ve düzenlemeler hayata geçirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli bireylerimizin sorunlarına ilişkin toplumsal duyarlılığın ve bilincin artmasına, farkındalık oluşturmasına vesile olmasını temenni ediyor, ‘’Biz Birlikte Varız, Birlikte Güçlüyüz, Engellileri Hep Birlikte Kaldıralım’’ diyor, engelli bireylerimize, değerli ailelerine sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yaşam diliyorum."
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
´´ENGEL OLMAYIN YETER´´
3.12.2020 23:06 14163 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Alaplı İtfaiye Müdürlüğü tarafından bir video hazırlanarak "Engel olmayın yeter" mesajı verildi. Zongu...
VALİ HACIBEKTAŞOĞLU İADE-İ ZİYARETLERDE BULUNDU
20.9.2023 16:59 1119Kısa süre önce Zonguldak’ta göreve başlayan Vali Osman Hacıbektaşoğlu, çeşitli ziyaretlerde bulundu. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversites...
VALİ HACIBEKTAŞOĞLU´DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI
12.5.2024 14:29 657Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Hacıbektaşoğlu mesajında, annelerin toplum için vazgeçilmez old...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
ORMANDA ÖLÜ BULUNDU
27.7.2024 11:31 52Karabük'te, kendisinden haber alınamayan kişi ormanda ölü bulundu. Beşbinevler Mahallesi’nde yaşayan kadın, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak...
BELEDİYE, TURİZM İÇİN UĞRAŞIYOR
27.7.2024 11:22 76Düzce Belediyesi, Akçakoca’da atıl vaziyette mekanı aldı; yeni bir isimle turizme kazandırdı. Düzce’nin doğal, tarihi ve kültürel g&uum...
OTOMOBİL IRMAĞA UÇTU!
27.7.2024 11:13 69Bartın'da yağmur nedeniyle yoldan çıkan otomobil ırmağa uçtu. Ters dönen araçta mahsur kalan sürücü, itfaiye ekipleri tarafından kurtarı...
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 676Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 95265 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 594Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 473Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 271Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1478Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 647Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...