ÜNİVERSİTELİLER MİLLETVEKİLİ OLDU!
![ÜNİVERSİTELİLER MİLLETVEKİLİ OLDU!](/image/haber/2024/5/universiteliler-milletvekili-oldu-2052024163426.jpg)
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ombudsman Topluluğu “Meclis Simülasyonu” etkinliği gerçekleştirildi. Topluluk üyeleri milletvekili oldu, yemin edip meclis ortamını deneyimledi.
ZBEÜ Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde Meclis Simülasyonu 1. Yasama Yılı 1. Yasama Dönemine etkinliği gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu programda Ombudsman Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Buse Ödekbaş, simülasyon hakkında bilgi verdi.
ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer; üniversitenin 100. yılında bilim, sağlık, spor ve sanat gibi tüm alanlarda gerçekleştirmeye devam ettiği çalışmalarla, kadim köklerine sıkı sıkıya sarılarak ulusal ve uluslararası mecralarda adından söz ettirdiğini söyledi. Özölçer, “Kuruluşundan bugüne dek olduğu gibi Üniversitemiz, yüzüncü yılını kutladığımız bu tarihi zamanda da eğitim alanındaki çalışmalarıyla siz değerli öğrencilerimizi merkeze alarak nitelikli faaliyetlerine kararlılıkla devam etmektedir. Nitekim bu faaliyetlerden biri olarak Ombudsman Topluluğunun farklı bir perspektiften sunacağı Meclis Simülasyonu etkinliği, öğrencilerimizin geleceğine de mühim bir katkı sağlayacaktır. Uzun bir çalışma ve titizlikle geçen hazırlık sürecinin ardından düzenlenen etkinliğimiz, değerli öğrencilerimize Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin işleyişini deneyimleme olanağı sunmaktadır. Böylece öğrencilerimiz, Gazi Meclisimiz üzerinden bilgiyi sadece teoride değil pratikte de uygulama imkânına kavuşacaklardır. Bununla birlikte bu etkinliğin, ülkemizin mevcut sorunlarına yönelik olarak gençlerimizin çözüm önerilerini ortaya koymalarına, müzakere kültürünü oluşturarak farklı görüşlerin saygı çerçevesinde ifade edilebilmesine katkı sağlayacağı kanaatindeyiz. 4 gün sürecek olan bu etkinliğin, yarınlarımızın aydınlığı olan gençlerimizin eğitim hayatına katkı sunması ve Gazi Meclisimizin yasama çalışmalarının işleyişini simülasyon adı altında deneyimleyebilmelerinin oldukça kıymetli olduğu hususunda hemfikiriz” dedi.
"Genç arkadaşlarımızın sayısının artmasını canı gönülden diliyorum"
CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul da gençlerin meclisteki çoğunluğunun artması gerektiğini söyleyerek şöyle dedi:
"Burada teorikte öğrendiğiniz şeyleri biraz daha pratiğe yerleştireceksiniz. Her biriniz topluma yararlı birey olmaya çalışarak toplumun sorunlarını anlayarak görerek çözüm önerileri ortaya koymakta mükellefsiniz. Genç olarak, genç akıllar olarak, yeni vizyonlar olarak. Bunu yansıtmanızın en üst organı TBMM'dir. O yüzden 18 yaşa indi milletvekili seçilme yaşı, bundan sonraki dönemde sizin gibi genç arkadaşlarımızın sayısının mecliste artmasını canı gönülden diliyorum" diye konuştu.
"İçinizde heyecan olsun"
AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu "Bizler sizler gibi genç yaşlarda bu siyasete girdik. Türkiye'nin en genç ilçe başkanıydım. O gün bu işe girerken ticaretle uğraşıyorduk. Gerek olmadığını söyleyenler oldu. Aklınızda olsun bu salondan kesinlikle milletvekilleri, bakanlar çıkacak. Sizlerin arasından çıkacak, bu sözlerimi unutmayın. Sizler de ülkeyi yöneten bir birey olacaksınız. Size de 'uğraşma, bu kadar zahmete ne gerek var' diyenler olacak. Ama içinizde heyecan olsun. En önemli heyecan ülkeyi, vatanı, milleti, devleti, bayrağı sevmek olsun" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından milletvekili yemini gerçekleştirildi. Rektör Özölçer, milletvekillerine plaket takdim etti.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MHP ADAYLARI BELLİ OLDU
7.4.2023 09:33 1995Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Zonguldak Milletvekili adayları belli oldu. İşte milletvekili adayları; 1- MURAT KOTRA 2- BAYRAM BOZKURT 3- &O...
MİLLETVEKİLİ DE KORONA OLDU!
12.1.2022 15:37 1259Zonguldak Milletvekili (AK Parti) Ahmet Çolakoğlu’nun kovid testinin pozitif çıktığı bildirildi. Önce AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ardından Zongu...
ZONGULDAK’TA VEKİL DAĞILIMI DEĞİŞMEDİ
14.5.2023 22:50 2973Zonguldak’ın 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde alınan sonuçlar belli oldu. Zonguldak’ta Milletvekili genel seçimlerinde ku...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 569Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 82465 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 510Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 381Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 226Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1385Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 625Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 802Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 584Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 856Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...