“SIFIR ATIK” DEFİLESİ!
![“SIFIR ATIK” DEFİLESİ!](/image/haber/2024/3/sifir-atik-defilesi-3032024145721.jpg)
ZBEÜ’de 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla gerçekleştirilen sergi ve defile etkinliği Rektör Özölçer’in katılımıyla gerçekleştirildi.
30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla ZBEÜ Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Hacı Mevlüt ve Hacı Sabahat Hamzaoğlu Anaokulu iş birliğinde etkinlik düzenlendi. Etkinliğe ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hamit Aydın, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Demir, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Asgar Çakmakcı, Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Karaelmas, Hacı Mevlüt ve Hacı Sabahat Hamzaoğlu Anaokulu Birim Sorumlusu Öğr. Gör. Yasemin Cengiz Demir, akademik ve idari personel, aileler ile öğrenciler katıldı.
ZBEÜ Farabi Genç Ofis ve Öğrenci Merkezinde düzenlenen etkinlik, ZBEÜ Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Karaelmas’ın konuşmasıyla başladı. Karaelmas konuşmasında, Uluslararası Sıfır Atık Günü’nün anlamından bahsederek her geçen gün daha da olumsuz etkileri gözlenen çevre sorunları karşısında sıfır atık hareketinin ve sıfır atık felsefesinin önemini vurguladı. Sürdürülebilir bir ülke ve dünya için çocukların küçük yaşlardan itibaren bu bilinçle yetiştirilmesi gerektiğini dile getiren Karaelmas, anaokulu öğrencilerinin de bu maksatla gerçekleştirecekleri defilenin, geri dönüştürülebilir ürünleri kullanmanın önemi açısından büyük bir değere sahip olduğunu aktardı.
Açılış konuşmasının ardından ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in açışıyla Sıfır Atık Sergisi ziyarete açıldı. Ardından Hacı Mevlüt ve Hacı Sabahat Hamzaoğlu Anaokulu öğrencilerinin karton, ip, çöp poşeti, şişe kapağı gibi geri dönüştürülebilir atık ve malzemelerden oluşturulmuş Sıfır Atık temalı defilesi gerçekleştirildi. Renkli ve eğlenceli görüntülere sahne olan defilenin ardından Rektör Özölçer, anaokulu öğrencilerini tebrik ederek onlarla fotoğraf çektirdi. Defilenin ardından, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Asgar Çakmakcı’nın öğrencileri tarafından hazırlanan sıfır atık temalı sergi gezildi.
Anaokulu öğrencilerinin gerçekleştirdiği sıfır atık temalı defileden ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin düzenlediği sıfır atık temalı sergiden duyduğu memnuniyeti dile getiren ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, ZBEÜ olarak uzun zamandır sürdürülebilir kalkınma ve sürdürülebilir çevre konusunda mühim çalışmalar gerçekleştirdiklerini, gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakılması için akademik ve sanatsal anlamda sürdürülebilirlik çalışmalarını desteklediklerini belirtti. Etkinlikte görev alan tüm akademik ve idari personel ile öğrencilere teşekkür eden Rektör Özölçer, bu tür çalışma ve etkinliklerin Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde daha fazla gerçekleştirilmesini temenni ettiğini belirtti.
![“SIFIR ATIK” DEFİLESİ! - 1](/image/haber/2024/3/sifir-atik-defilesi-1-3032024145732.jpg)
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
TTK, sıfır atık belgesi aldı
23.6.2020 16:33 2072Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ülke genelinde başlattığı, atık oluşumunun azaltılması ve atıkların kaynağında ayrıştırılarak ülke ekonomisine kazandırıl...
Sıfır atık projesi uygulama toplantısı yapıldı
19.12.2019 15:34 1350Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sıfır Atık Koordinasyon Birimi öncülüğünde gerçekleştirilmesi planlanan sıfır atık projesinin ...
Minik öğrencilerden sıfır atık projesine destek… “DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK”
4.11.2021 12:31 1007Zonguldak Belediyesi tarafından farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan sıfır atık projesine Mithatpaşa İlköğretim Okulu destek verdi. Zonguldak Belediyesi tarafı...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 579Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 83365 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 515Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 388Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 230Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1393Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 628Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 807Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 589Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 858Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...