SANDIK O HASTALARIN AYAĞINA GİTTİ
![SANDIK O HASTALARIN AYAĞINA GİTTİ](/image/haber/2024/3/sandik-o-hastalarin-ayagina-gitti-3132024115203.jpg)
Düzce’de yatağa bağlı ya da evde sağlık hizmeti alanlar için oy sandığı evlerine gitti. Seçim kurulu görevlileri evlere giderek başvuru sahiplerine oy kullandırdı.
Düzce’de Merkez İlçe Seçim Kurulu’na başvuru yapan 13 seçmen evde oy kullanmak için talepte bulundu. Merkez İlçe Seçim Kurulu görevlileri adreslere tek tek giderek evde oy kullanmak için talepte bulunan, yatağa bağlı ve felçli hastalara oy kullandırdı.
KOAH hastası olan ve yürümekte zorluk çeken Kadir Aymaz (74), gezici sandıkta oy kullandı. Seçimlerin hayırlı olmasını dileyen Aymaz, “Kendimi iyi hissedemedim. Sandık ayağıma geldi. Devletin bu hizmetini beğendim. İlk defa böyle bir durum ile karşılaştım. Seçimler hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Kadir Aymaz’ın eşi Nuriye Aymaz (67), eşinin hastalıkları sebebi ile seçim merkezine götürülmesinin zor olduğunu vurgulayarak, “Bu hizmetten çok memnun kaldık. Sandığa eşimi getirip götürmesi çok zor oluyordu. Şimdi kolaylık oldu gitmekten kurtulduk. Eşimde bir çok hastalık var. Şeker rahatsızlığı, KOAH, damar tıkanıklığı bir çok hastalığı bulunuyor. Devlet böyle bir imkan tanıdığı için çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
110 yaşında sandık başına gitti
14.5.2023 11:25 1638Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde yaşayan 110 yaşındaki Safiye Kurtoğlu, ailesinin yardımıyla kaydının bulunduğu okula giderek oyunu kullandı. Gök&ccedi...
KÖYÜN 4 MAHALLESİ SANDIK BAŞINA GİDİYOR
15.8.2022 18:07 1655Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Perşembe beldesine bağlı olan Koramanlar köyü belde sınırlarına geçmek için sandık gidiyor. İlçey...
BALTAYI AYAĞINA VURDU!
28.8.2021 17:40 1303Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, baltayı ayağına vuran kişi yaralandı. Ortacı köyünde, çalıştığı sırada iddiaya göre baltayı ayağına vuran...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
Antrenmanlarını Ereğli Belediyesi Plajı, Erdemir Spor Salonu ve Ereğli GSİM Salonu’nda yapacaklar
27.7.2024 12:35 201Geçtiğimiz yıl TVF Sultanlar Ligi’ni 5. sırada tamamlayarak önümüzdeki sezon ülkemizi CEV Volleyball CUP’ta temsil etmeye hak kazanan Aksa...
ORMANDA ÖLÜ BULUNDU
27.7.2024 11:31 280Karabük'te, kendisinden haber alınamayan kişi ormanda ölü bulundu. Beşbinevler Mahallesi’nde yaşayan kadın, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak...
BELEDİYE, TURİZM İÇİN UĞRAŞIYOR
27.7.2024 11:22 217Düzce Belediyesi, Akçakoca’da atıl vaziyette mekanı aldı; yeni bir isimle turizme kazandırdı. Düzce’nin doğal, tarihi ve kültürel g&uum...
OTOMOBİL IRMAĞA UÇTU!
27.7.2024 11:13 156Bartın'da yağmur nedeniyle yoldan çıkan otomobil ırmağa uçtu. Ters dönen araçta mahsur kalan sürücü, itfaiye ekipleri tarafından kurtarı...
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 736Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 101465 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 640Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 515Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 310Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1517Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...