RENKLİ İSİM “MECLİS’E VARIM” DEDİ
![RENKLİ İSİM “MECLİS’E VARIM” DEDİ](/image/haber/2023/12/renkli-isim-meclis-e-varim-dedi-5122023004405.jpg)
2024 Mart’ında yapılacak Mahalli İdari Seçimleri öncesi siyaset arenası hareketleniyor. Belediye başkanı olmak isteyenlerin aday adaylıklarını açıklaması bir yana Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’ne de üye olmak isteyenler bir bir ortaya çıkıyor. İlçede tiyatrocu, sağlıkçı, sporcu ve sendikacı yönleri ile renkli isim olarak görülen İbrahim Kayacan da Meclis üyeliği için “varım” dedi.
2024 yerel seçimleri 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek. Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin “Seçim Takvimi” ise Resmi Gazete'de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre seçim takviminin başlangıç tarihi 1 Ocak 2024 olarak belirlendi.
Zonguldak’ın ilçesi Ereğli’de de aday adayları başvurularını temsil ettiği partilere yapmaya devam ediyor. Alınan bilgiye göre, ilçede, sağlık alanında çalışan Ereğli doğumlu 42 yaşındaki İbrahim Kayacan, AK Parti Ereğli İlçe Başkanlığı’na giderek Meclis üyesi aday adaylık başvurusunu yaptı. Kayacan, Demokrat Gazetesi’ne konuşmasında, “Rabbim hayırlısını nasip etsin. Partime ve Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun" dedi. Kendisi hakkında da bilgi veren Kayacan şunları kaydetti:
“11.11.1981 Kdz. Ereğli doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimi tamamladıktan sonra 2001 yılında vatanı görevimi Kırıkkale’de tamamladım. 2003 yılında sağlık sektöründe taşeron olarak çalışmaya başladım ve 20 yıldır çalışmaktayım. Çalışma hayatmı boyunca sendikacılık yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da yönetim kurulu üyeliği yaptım. Futbol saha komiserliği yapmaktayım. Edindiğim tecrübe ile Ereğli’miz için hizmet etme zamanın geldiği düşünerek belediye Meclis üyeliği aday adayı olmaya karar verdim. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip eder. İnşallah bölgemize hizmet etmek nasip olur.”
![RENKLİ İSİM “MECLİS’E VARIM” DEDİ - 1](/image/haber/2023/12/renkli-isim-meclis-e-varim-dedi-1-5122023004415.jpg)
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
YAVUZ BAŞKAN ADAYI MI?
27.5.2021 22:47 1323Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaklaşan Kent Konseyi Seçimleri öncesinde Belediye Meclis üyeleri tarafından başkanlık için sürpriz bir ism...
AFAD BEN DE VARIM KAMPANYASI YANGIN YA DA SEL YAZ 1866´YA GÖNDER
16.8.2021 22:57 1240...
“Şehrimin hikayesinde bende varım”
13.11.2021 19:50 969Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde “Şehrimin Hikayesinde Bende Varım” projesi kapsamında geleneksel pelemet bezi dokuma atölyesi yoğun temposuyl...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 541Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 79365 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 485Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 355Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 217Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1364Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 616Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 781Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 565Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 849Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...