POSBIYIK, EREĞLİ’Yİ İL YAPMAK İSTİYOR
Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli’yi daha da büyütmek için mücadele edeceğini söyledi.
Yakın zamanda köy iken mahalle statüsüne geçen yerleri gezen Posbıyık, yeniden aday olduğunu belirttiği mahalle sakinlerine vaatlerde bulundu. İlçe sınırlarını Süleymanbeyler köyüne kadar büyüteceğini iddia eden Posbıyık, il olma vurgusu da yaptı. Posbıyık şöyle dedi:
“ZONGULDAK BİZE BİR ŞEY VERMİYOR”
“Ereğli’yi Subaşı’na kadar büyüttüğümde yeni iş alanları açılacak ve dışarıdan fabrikalar İstanbul-Ankara’ya yakınlığı nedeniyle Ereğli’yi tercih edecek. Ereğli sürekli gelişiyor. Zonguldak’tan daha fazlayız. Zonguldak’ta nüfus düştüğü için meclis üyesi sayısı 25’e düştü. Bizim meclis üyesi 31. Ereğli İl olmalı. Bunun için mücadele etmeye devam edeceğim. Biz il olmayı sadece vilayet binası için istemiyoruz. Zonguldak bize bir şey vermiyor.
Ereğli il olursa 2 milletvekilimiz olacak. Ereğli, Alaplı, Ormanlı, Kandilli’den seçilen milletvekilleri devletten gelen ödenekleri burası için harcayacaklar. Bunun için il olmasını istiyoruz. Zonguldak, Çaycuma’ya, Filyos’a, Devrek’e veriyor ama bize bir şey vermiyor. Onun için Ereğli il olmak zorunda.”
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
“HALK OTOBÜSÜ TAŞIMACILIĞINI BİZ YAPMAK İSTİYORUZ´´
22.2.2022 13:39 1456Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Osman Bahar, ilde yaşanan halk otobüsü sorunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahar, gazetecile...
POSBIYIK, KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK İSTİYOR
22.5.2023 17:07 1273Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. tura kalmasının ardından kent merkezinde Millet İttifakı’nın ortak adayı Kemal Kılı&...
POSBIYIK, KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK İSTEDİ
8.5.2023 11:18 1690Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile ve eşi CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Neriman Posbıyık, Topçalı ve Hamzafakılı mahallerinde Millet İttifakı&rs...
Son Eklenen Haberler
Antrenmanlarını Ereğli Belediyesi Plajı, Erdemir Spor Salonu ve Ereğli GSİM Salonu’nda yapacaklar
27.7.2024 12:35 185Geçtiğimiz yıl TVF Sultanlar Ligi’ni 5. sırada tamamlayarak önümüzdeki sezon ülkemizi CEV Volleyball CUP’ta temsil etmeye hak kazanan Aksa...
ORMANDA ÖLÜ BULUNDU
27.7.2024 11:31 260Karabük'te, kendisinden haber alınamayan kişi ormanda ölü bulundu. Beşbinevler Mahallesi’nde yaşayan kadın, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak...
BELEDİYE, TURİZM İÇİN UĞRAŞIYOR
27.7.2024 11:22 204Düzce Belediyesi, Akçakoca’da atıl vaziyette mekanı aldı; yeni bir isimle turizme kazandırdı. Düzce’nin doğal, tarihi ve kültürel g&uum...
OTOMOBİL IRMAĞA UÇTU!
27.7.2024 11:13 147Bartın'da yağmur nedeniyle yoldan çıkan otomobil ırmağa uçtu. Ters dönen araçta mahsur kalan sürücü, itfaiye ekipleri tarafından kurtarı...
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 729Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 100765 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 638Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 512Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 307Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1514Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...