ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
KÜNYE
İLETİŞİM

POSBIYIK %93 ZAM YAPTI

   
POSBIYIK %93 ZAM YAPTI

* Belediye Başkanı Halil Posbıyık, işçinin maaşlarına yüzde 93 oranında zam yaptı. Belediyede en düşük işçi maaşı 30 bin 515 TL oldu. Sosyal haklara da aynı oranda zam yapıldı.

* Başkan Halil Posbıyık: “Sizden tek isteğim bizim patronumuz olan aşkım Ereğli’de yaşayan zengininden fakirine, orta hallisine kadar tüm yaşayanlara sevgiyle davranın, saygılı davranın. Onların hizmetlerini en iyi şekilde yapın” 

Ereğli Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında artan enflasyon oranları karşısında ek toplu sözleşme imzalandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çalışanları enflasyona ezdirmeyerek yüzde 93 oranında zam yaptı.
Atatürk Kültür Merkezi Dündar Güçeri Salonu’nda yapılan ek sözleşme törenine Belediye-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çavuşoğlu, Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Şube Başkan Yardımcısı Hasan Aydın, sendika yetkilisi Recep Köksal, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda işçi katıldı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman posbıyık ve oğlu Tuğberk Posbıyık ile birlikte işçilerin alkışları eşliğinde salona girdi. 
“BİZİM PATRONUMUZ EREĞLİ HALKI”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından işçilere hitap eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ‘Bizim patronumuz Ereğli halkıdır’ diyerek zam oranlarını açıkladı. Başkan Posbıyık, konuşmasında şunları söyledi:
“Sendika Genel Başkan yardımcımız Ereğli’ye gelerek bugün bizlerle oldular. Kendilerine öncelikle hoş geldiniz diyorum. Değerli işçi kardeşlerim. Biz Ereğli gibi koskocaman bir aileyiz. Bizim görevimiz onlara hizmet etmek.  Ereğli’de yaşayanlar bizim patronumuz. En zengininden en fakirine kadar ödedikleri vergilerden biz maaşlarımızı alıyoruz. Alın terimizin karşılığını, partisi, purtisi hiç önemli değil Ereğli’de yaşayanlar veriyor. Onun için bizim görevimiz en iyi hizmeti yapmak. Halkımızın duasını almamız lazım. Her zaman söylediğim gibi bizim patronumuz olan Ereğli halkına kibar ve nazik davranacaksınız. Vatandaş usulü, gerekçeleri bilmeyebilir, yanlış bir şey isteyebilir,  olmayacak bir şey isteyebilir ama her zaman sizlerden rica ediyorum insanlara ters davranmayacaksınız, güler yüzle davranacaksınız. Doğruları anlatacaksınız. Biz belediye ailesi olarak Ereğli halkına en iyi hizmeti yapan belediyelerden biriyiz. Sizlerle, her birinizle iftihar ediyorum, gurur duyuyorum.  Sizlerin her zaman mutlu olmanızı istiyorum.  İmkanlardan yararlandırmaya çalışıyorum. 
BELEDİYEYE GELMEK İSTEYEN ÇOK KİŞİ VAR
Şuanda belediyeye transfer olmak isteyen, devlet dairelerinden ve bir çok yerden müracaatlar var. Neden? Üç kuruş daha fazla alalım, orada huzur iyi, belediyede istikrar da çok iyi diye Ereğli Belediyesi’ne geçmeye çalışanlar var. Hatta Erdemir’de bile espri yapıyorlar ‘Belediye maaşları bizi geçmeye başladı’ diye. Benim yıllardan beri en büyük hayalim emek veren işçilerimizin haklarını zamanında ödemektir. Hiç kimsenin alın terinin karşılığını vermeden çalıştırmak ve verim almak mümkün değildir. Sivil hayatımdan beri, Erdemir’den beri, belediye başkanlığı yaptığım her dönemde alın terinin karşılığını vermek, onlara güler yüzlü davranmak yeri geldiğince hafifçe okşamak sonra da verim almak benim önceliğim olmuştur. Onun için aramızda büyük bir sevgi var karşılıklı. Siz benim Aşkım Ereğli’ye hizmet ediyorsunuz bende sizleri seviyorum, sizlere saygı duyuyorum. Belediyemizce şirket işçileri var. İnşallah onlara da kanun çıkarırlar ve kadroya alırız. O iş benim işim değil ama sendika yetkililerine büyük görev düşüyor burada. 
YÜZDE 93 ORANINDA ZAM
1 Temmuz 2024’e kadar benim ilave bir sözleşme yapmama gerek yoktu ama Türkiye’deki bu enflasyon ve sıkıntılar ile ağır geçim şartlarında insanlar eziliyor. Ben de işçimi ezdirmem. Sendika yetkililerini davet ettim ve ekip arkadaşlarımla bir çalışma yaparak hem şirket hem daimi işçi için ek sözleşme imzalamaya karar verdik.  Belediyenin de durumunu göz önüne alarak bir çalışma yaptık. Ben size buradan arşıalaya çıkan zamlar verebilirim. İkramiyeyi işçilerime, memurlarıma bu kadar yapıyorum diyebilirim. Ay başında, sabit bir günde eğer size maaşı, ikramiyeyi veremiyorsam bunun bir kıymeti har biyesi yok, bir çok kişi öyle yapıyor ama ben Allah’ın izniyle her ay düzenli işçinin memurun maaşını zamanında ödemekten mutluluk duyuyorum.  Yoksa uyku uyuyamam.  Mali şartları da gözden geçirerek bu kapsamda; 31 Aralık 2023’deki yevmi yelere yüzde 71 zam yaptık. Yemek parasını günlük 80 TL’den 155 TL’ye çıkardık. Sosyal paket ücretini bin 500 TL’den 6 bin TL’ye çıkardık. Böylece vasıfsız, kıdemsiz bir işçinin aralık ayındaki maaşına göre yüzde 93 oranında artışla sendika aidatı kesildikten sonra net eline geçen ücret 30 bin 515 TL olmuştur. Diğer sosyal mali haklar hariçtir. Daimi işçilerin yemek parasını aynı oranda artırdık. Sosyal paket adı altında 1 Mart 2024’den geçerli olmak üzere 2 bin TL brüt verdik. 
EREĞLİ HALKINA EN İYİ HİZMETİ YAPIN
Hayırlı uğurlu olsun. Ailenizle birlikte güle güle sağlık sıhhat içerisinde harcayın. Ben sizleri seviyorum. Sizler benim emekçi arkadaşlarımsınız. Bu sıkıntılar ve enflasyon devam ederse yine bir araya geliriz. Sizlere hakkımı helal ediyorum ama benimde sizlerden bir beklentim var. Temizlik işçisinden, Fen İşleri, İmar bütün şantiye ekibi olmak üzere tüm çalışanlardan isteğim var. Kendim için bir şey istiyorsam namerdim. Ereğli’de yaşayan, zengininden fakirine, orta hallisine kadar tüm yaşayanlara sevgiyle davranın, saygılı davranın. Onların hizmetlerini en iyi şekilde yapın.  Benim en büyük arzum budur. Yardımcılarımla, müdürlerimle daima sizlerin yanınızdayım. Hayırlı uğurlu olsun.”
ÇAVUŞOĞLU: BAŞKAN POSBIYIK HER ZAMAN İŞÇİNİN YANINDA, EMEKDEN YANA
Belediye-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çavuşoğlu, Başkan Posbıyık’a işçiye verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti. Çavuşoğlu şunları söyledi:
“Biz işçiyiz, emekçiyiz, üretiriz, üretimden gelen gücümüzü kullanırız. Bu enflasyonda sıcağa kar dayanmaz dedikleri gibi maaşlar eridi ancak sayın Belediye Başkanımız ek protokol yaparak çok güzel bir sözleşmeye imza attık. Bu enflasyonun sorumlusu belediye başkanları değil bu ülkeyi yönetenlerdir.  Biz emekçiler, işçiler şapkamızı önümüze koyup düşünmek zorundayız. Sorunun kaynağını bilmek, kim emekten yana kim alın terinden yana, kim işçi çocuklarını da kendi çocukları gibi görüyor, kim işçinin ailesini de ailesi gibi görüyor bunu ayırt etmek zorundayız.  Onun için Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a sendikam adına defalarca teşekkür etsek azdır. Bize bir adım atana bizde 10-20 adım geleceğiz sayın başkanım.  Sizin yanınızdayız, sizinle her zaman gurur duyuyoruz.  Bizler işçiyiz, siyaset yapmayız. Siyaseti siyasi partiler yapıyor.  Ancak biz politika yaparız. Çünkü bizim hedefimiz çoluk çocuğumuzu namerde muhtaç ettirmemek, yaşamını, geçimini sağlamaktır. Başkanım her zaman emekçinin yanında oldu.  Bizde her zaman onun yanında, emekten yana, Atatürk’ten yana Cumhuriyetten yana olan herkesin yanında olacağız.  Belediye-İş sendikasının partisi yoktur. İlla parti deniyorsa partisinin adı Laik Türkiye Cumhuriyeti’dir. Liderinin adı da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu ek sözleşmenin tüm üyelerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”
Konuşmaların ardından ek toplu sözleşme imzalandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, işçinin ‘En büyük başkan bizim başkan’ tezahüratları eşliğinde salondan ayrıldı.

 YORUMLAR

Sosyete | 15 Şubat 2024
İşçiye yapıldı ama yanındaki yandaşlarına 2 kat zam danışmanları yardımcıları…


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler


POSBIYIK AİLESİ, KURBAN BAĞIŞINI LÖSEV’E YAPTI

POSBIYIK AİLESİ, KURBAN BAĞIŞINI LÖSEV’E YAPTI


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ailesiyle birlikte bu yılki kurban bağışını LÖSEV’e yaptı. Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Zongulda...
POSBIYIK’IN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADILAR

POSBIYIK’IN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADILAR


Kdz. Ereğli Belediyesi’nin CHP ve Ak Parti Grubuna mensup meclis üyeleri Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a doğum günü sürprizi yaptı, yeni yaşını k...
POSBIYIK’A ARMAĞAN ETTİLER

POSBIYIK’A ARMAĞAN ETTİLER


Kadınlar Futbol Süper Lig'de mücadele eden Karadeniz Ereğli Belediyespor, deplasmanda Hatayspor'u 2-1 mağlup etti. Maçın ilk yarısı 0-0 sona erdiği karşıla...

Son Eklenen Haberler


10 DÜZENSİZ GÖÇMEN 2 GÖZALTI
Asayiş

10 DÜZENSİZ GÖÇMEN 2 GÖZALTI


Düzce’de şüphe üzerine polis ekiplerince durdurulan tırda 10 düzensiz göçmen yakalandı, 2 kişi de gözaltına aldı.
İKİ EV TAMAMEN KÜL OLDU
Asayiş

İKİ EV TAMAMEN KÜL OLDU


Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde çıkan yangında 2 ahşap ev kullanılamaz hale geldi. Bir evde ise maddi hasar meydana geldi.

SERADA YANGIN!
Asayiş

SERADA YANGIN!


Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki bir süs bitkileri serasında çıkan yangında maddi hasar meydana geldi.
HAMİLE KÖPEĞİ SİLAHLA VURDULAR, ACI İÇİNDE YAVRULARINI DOĞURDU
Gündem

HAMİLE KÖPEĞİ SİLAHLA VURDULAR, ACI İÇİNDE YAVRULARINI DOĞURDU


Zonguldak'ta hamileyken silahla vurulan ve yaralı halde doğum yaptığı tespit edilen köpek, tedavi altına alındı.
ANLAŞMAZLIKTA KAN AKTI: 1 AĞIR YARALI
Asayiş

ANLAŞMAZLIKTA KAN AKTI: 1 AĞIR YARALI


Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde silahla vurulan kişi ağır yaralandı.
ZONGULDAK’TA BAHAR SEMPOZYUMU BAŞLADI
Gündem

ZONGULDAK’TA BAHAR SEMPOZYUMU BAŞLADI


Zonguldak’ta, ZBEÜ Sezai Karakoç Konferans Salonu’nda 4. Bahar Sempozyumu “Ortopedik Cerrahilerde Anestezi ve Hasta Güvenliği” konusuyla...
EREĞLİ´DE ATM´YE SALDIRI!
Asayiş

EREĞLİ´DE ATM´YE SALDIRI!


Karadeniz Ereğli’de, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bir ATM yakılmaya çalışıldı. Edinilen bilgiye göre olay dün gece saatlerinde Kepez Ma...
GMİS’TEN EREĞLİ VE ALAPLI’DA ZİYARETLER
Gündem

GMİS’TEN EREĞLİ VE ALAPLI’DA ZİYARETLER


Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Armutçuk Şube Başkanı Şanver Turan ve yöneticilerle birlikte Kdz. Ereğli Belediye Baş...
ASKER, KAYIP VATANDAŞI BULDU
Asayiş

ASKER, KAYIP VATANDAŞI BULDU


Zonguldak’ta kaybolan vatandaş uğraşlar sonrası bulundu. Alınan bilgiye göre; Kozlu ilçede ikamet eden kişi, 18.04.2024 günü saat 21.00 sıralarınd...
BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Gündem

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN


Yurtta olduğu gibi Zonguldak’ın ilçesi Ereğli’de de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çelenk sunma ve kutlama programları...

KÖŞE YAZARLARI

NE BAYRAMINDAN BAHSEDİYORSUNUZ?
EREĞLİ ‘’DİNAMİKLERİ’’ ZAYIF
Nöbetçi Eczaneler

PİYASALAR

32,6324
34,7582
2.502,49

KDZ.EREĞLİ'DE HAVA DURUMU

açık
açık 12o

SON YORUMLAR