MAZBATASINI ALMADAN TEŞEKKÜR TURUNA ÇIKTI
![MAZBATASINI ALMADAN TEŞEKKÜR TURUNA ÇIKTI](/image/haber/2024/4/mazbatasini-almadan-tesekkur-turuna-cikti-342024142136.jpg)
Bartın’da resmi olmayan rakamlara göre 22 bin 383 oy alarak Bartın Belediye Başkanı seçilen Muhammed Rıza Yalçınkaya, mazbatasını bile almadan kendisine destek olan vatandaşlara teşekkür turuna çıktı. Sokak ortasında vatandaşlar ile bir araya gelen Yalçınkaya, “Bartın halkı jübile yapmama müsaade etmedi” dedi.
Bartın’da 6 bin 405 oy farkla Belediye Başkanı seçilen Muhammed Rıza Yalçınkaya, mazbatasını bile almadan kendisine destek veren esnaf ve vatandaşlara koştu. İl merkezindeki esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelerek teşekkür eden Yalçınkaya, vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor. Yalçınkaya'nın etrafını çevreleyen ve kümeler oluşturan vatandaşlar, Yalçınkaya'yı tebrik ederek, başarılı bir dönem geçirmesini temenni ediyor. Sokaktaki kadın, çocuk ve yaşlı her kesimden insanlarla kucaklaşarak, teşekkür eden Yalçınkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bartın halkına yeniden hizmet fırsatı yakalaması nedeniyle duygu yüklü olduğunu belirtti. Rıza Yalçınkaya, "Çok güzel bir duygu. Gerçekten tekrar Bartın’a belediye başkanı olarak seçilip, Bartın halkına hizmet etmenin mutluluğunu yaşayacağım için duygu doluyum. Bu görevi tekrar veren Bartın halkına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 1999’da belediye başkanı seçildiğim günden, bugüne kadar geçen süre içerisinde Bartın halkı, bana hep inandı, güvendi. Sandığa gittiğinde bana sahip çıktı. Bu seçimde de Bartın’ın Rızası’na sahip çıkarak, destek ve katkıları ile bir 5 yıl daha Bartın’a hizmet etmenin yolunu açtı. Ben de bu insanların güvenini eksik etmeden, bana sevgisini azaltmadan, 24 saat çalışarak, layık olduğu hizmetleri getirmeye gayret edeceğim” dedi.
Gazetecilerin jübile için tarih belirlediniz mi sorusuna ise, “Bartın halkı jübileme müsaade etmedi. Bartın halkı, ‘Sen daha bize lazımsın. Bu takımda oynayarak, kolektif çalışma örneği ile bu takıma şampiyonluklar kazandıracaksın dedi. Bartın’a şampiyonluk kazandıracağıma inanan Bartın halkı, ne zaman bana sandıkta ‘artık yeter’ derse, o zamana kadar Bartın için şampiyonluk yolunda koşturmaya devam edeceğim” diye konuştu.
Yalçınkaya’nın bugün mazbatayı alarak, Belediye Başkanlığı koltuğa oturacağı öğrenildi.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Başkan Tekin ve ekibi göreve başladı
4.4.2019 00:00 2022Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin mazbatasını alarak görevine başladı. 31 Mart yerel seçimlerde yeniden CHP´den Alaplı Belediye Başkanı seçilen Nuri Tekin ve meclis üyeleri bug...
Demirtürk Mazbatasını aldı…
8.9.2020 16:36 1719Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Rahman Demirtürk yapılan kongre sonrasında mazbatasını seçim bürosu...
Takla atan otomobilden yara almadan çıktı
21.1.2022 15:55 1509Zonguldak Ankara karayolu Gökçebey yol ayrımında trafik kazası meydana geldi. Kazada yaralanan olmadı Edinilen bilgiye göre kaza, öğlen saatlerinde G&...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 559Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 81665 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 503Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 372Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 223Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1378Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 621Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 796Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 578Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 852Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...