KOMŞUSUNUN KEDİSİNİ VURDU; MAHKEMEDE ´PİŞMANIM´ DEDİ!
![KOMŞUSUNUN KEDİSİNİ VURDU; MAHKEMEDE ´PİŞMANIM´ DEDİ!](/image/haber/2023/11/komsusunun-kedisini-vurdu-mahkemede-pismanim-dedi-29112023100728.jpg)
Kastamonu’da, civcivlerini yediği gerekçesiyle komşusunun kedisini av tüfeği öldüren şahıs hakim karşısına çıktı. Savunmasında kediyi öldürmek için ateş etmediğini söyleyen şahıs, "Kedi öldüğü için pişmanım, üzgünüm” dedi.
Olay Elyakut köyünde meydana geldi. Onur K. (23), beslediği civcivlerini yediğini ileri sürerek evden aldığı tüfekle komşusunun kedisine ateş etti. Vücudunun 8 farklı yerine saçmaların isabet ettiği kedi öldü.
Kedinin sahibi Veteriner Hekim Erol Bahattin Karagözoğlu, olayın ardından Onur K. hakkında şikayette bulundu. Bunun üzerine Onur K. hakkında Kastamonu 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Tutuksuz yargılanan Onur K., duruşmada yaptığı savunmasında, “Evet kediyi vurdum. Beslediğim civcivlerimi yiyordu. Sahibi komşumdur. Kedisi de civcivlerimi yedi. Bunun için annem aracılığıyla komşuma haber gönderdim, uyardım ama barınağa bırakmadılar. Bahçede geziyordu. Civcivlerim kayboluyordu” dedi.
Olay günü yaşananları anlatan Onur K., “Tahtadan ızgaralı kümes vardı. Kediyi köpekten yanaşamasın diye ızgaralı kümesi köpeklerin yanına koydum. Kediyi görünce bahçede saçmayı tüfeğe koyup ateş ettim. Kediyi öldürmek için ateş etmedim. Korkutmak için ateş ettim. 8 tane saçma isabet etmiş, 21 tane saçma vardı. Yoksa hepsi isabet ederdi. Kedi öldüğü için pişmanım, üzgünüm” diye konuştu.
“Kedim, civciv ya da fare yemezdi, sadece kuru mama ve sütle beslerdim”
Kedisini telef eden Onur K.’den şikayetçi olduğunu belirten Veteriner Hekim Erol Bahattin Karagözoğlu ise, “kedimiz 2 yaşındaydı. Kimse bana civcivleri yediğini söylemedi. Söyleselerdi ben önlemimi alırdım. Bu olay sanığın ilk vukuatı değil. Daha önce de zinciri koparan bir köpeği vurmaya kalkmıştı. Komşular araya girerek zor zapt etmişlerdi. Ben, evde otururken bir ses duydum. Trafo patladı zannettim. Pencereden baktığımda kedimin havada uçtuğunu gördüm. Sonra bacaklarından tutup kaçırırken gördüm ve müdahale etmek istedim. Kedim kanlar içerisindeydi, müdahale yapmak isterken 20-30 saniye içerisinde telef oldu. Bu olay bahçe kapımın eşiğinde meydana geldi. Hatta 'iyi ki yaptım' şeklinde söylemleri oldu. Kedim, sanığın bahçesine geçemez çünkü bahçesinde üç av köpeği serbest geziyor. Ayrıca otopsisinde de midesinde canlı yediğine dair bir emare bulunamadı. Kedim, civciv ya da fare yemezdi. Sadece kuru mama ve sütle beslerdim” şeklinde konuştu.
Tarafların dinlenmesinin ardından duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için 5 Mart 2024 tarihine ertelendi.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Komşusunun aracını kundakladı
9.11.2019 12:40 874Zonguldak’ta komşusunun aracını kundaklayan şahıs gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Durahanlı Köyü&rsquo...
Komşusunun aracını yakma nedeni buymuş
9.11.2019 17:15 1083Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde komşusunun otomobilini yakan şahsın, aralarındaki husumetten dolayı olayı gerçekleştirdiği belirlendi. Edinilen bilgiye göre, i...
OĞLUNA KIZMIŞTI; EŞİ VE GELİNİNİ VURMUŞTU!
6.4.2022 16:03 1510Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde gelinini ve eşini yaralayan Kemalettin Yarımbaş hakim karşısına çıktı. Karadon mahallesinde geçen yıl meydana gele...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 588Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 84565 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 525Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 399Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 236Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1402Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 632Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 814Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 596Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 860Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...