Kantarcı, şehri çocuklarla birlikte yönetecek
![Kantarcı, şehri çocuklarla birlikte yönetecek](/image/haber/69247_cocukbaskanimiz.jpg)
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yeni dönemde, Çaycuma´yı, bir çocuk belediye başkanı ile birlikte yöneteceklerini açıkladı.
Çaycuma Belediyesinin TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile birlikte düzenlediği "Çocuk mimar atölyesi" 3 grupta, 350 öğrencinin katılımıyla yapıldı. Belediye SEKA Sosyal Tesisleri´nde gerçekleşen atölyede Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve 8 mimar eğitmen olarak görev aldı. Öğrencilerden "Siz Çaycuma´nın belediye başkanısınız. Elinizde sihirli bir değnek var. Çaycuma´ya ne yapmak istersiniz?" sorusuna yanıt vermeleri istenen çalışmada, çocukların ortaya attığı fikirlerdeki yaratıcılık büyük memnuniyet yarattı.
ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATTIK
Atölyenin bir bölümüne katılan Belediye Başkanı Bülent
Kantarcı, her şeyi çocuklar için yaptıklarını söyleyerek, "Beş yıldır gecemizi
gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Çocuklar için çok önemli işlere imza attık.
Her mahallede oyun parklarımız var. Gençlerimizin spor yapacak alanları
çoğalttık. Bilim Merkezi Projesi ile çocuklarımızı bilimle buluşturacağız"
dedi.
23 NİSAN´DA SEÇİM YAPACAĞIZ
Konuşmasında çocuklarla ilgili önemli bir projesini de açıklayan Başkan Kantarcı, "Size bir teklifim var. Seçimlere şimdiden hazırlananın, önümüzdeki dönemde, çocuk belediye başkanı seçeceğiz. 23 Nisan´da belediye meclisi ile birlikte belediye başkanı seçimi yapacağız. Yeni binamızda onların bir odası olacak ve kenti çocuklarla birlikte yöneteceğiz" dedi.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Ereğli´de, ‘Bıcırıklar Şenliği´ düzenlenecek
27.8.2019 00:00 1306Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Kreşi ve Gündüz Bakımevi ziyaretinde 7 Eylül tarihinde ilçedeki tüm kreşlerin katılımıyla ‘Bıcırıklar Şenliği´ düzenle...
ŞEHRİ, YENİDEN BAŞKAN
10.3.2022 14:18 989Zonguldak Madeni İşler Esnaf ve Sanatkarlar Odası kongresi gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Ercan Şehri güven tazeledi. Kongrenin Divan Başkanlığını ZESOB Başkan...
ŞİMŞEKLER ŞEHRİ AYDINLATTI
21.6.2021 12:02 1720Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde gece boyunca etkili olan şimşekler şehri aydınlattı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günler öncesinden Zo...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 511Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 76165 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 458Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 329Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 204Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1343Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 611Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 764Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 548Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 844Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...