Hayvan sevgisi ve Ereğli tanıtımı için Türkiye´yi dolaştı
![Hayvan sevgisi ve Ereğli tanıtımı için Türkiye´yi dolaştı](/image/haber/70343_hayvanci.jpg)
5-6-7 Temmuz´da gerçekleştirilen ‘Yeniden Sevgi, Barış, Dostluk´ Festivali etkinlikleri kapsamında motoruyla Türkiye yollarına çıkan ve Ereğli´yi tanıtan Barış Bahadır, Türkiye turunu tamamlayarak yeniden Ereğli´ye döndü. Bahadır, Belediye Başkanı Halil Posbıyık´ı ziyaret ederek bu projeye katkılarından dolayı teşekkür etti.
5 Temmuz´da Sokak hayvanları için motoruyla Ereğli´den yola çıkan hayvan sever Barış Bahadır, 30 günde 39 şehir dolaştı, 10 bin kilometre yaptı. Gittiği yerlerde sokak hayvanlarına Ereğli Belediyesi´nin sponsorluğunda mama ikramında bulunan Bahadır ayrıca Ereğli´nin tanıtımını gerçekleştirdi.
HAYVANLAR BARINAKTA DEĞİL BİZLERLE YAŞAR
Türkiye turunu tamamladıktan sonra ilçeye dönen ve Başkan Posbıyık´ı makamında ziyaret eden Bahadır, katkıları için teşekkür etti. Yola çıkmadan önce Başkan Posbıyık´ın söylediği ‘Bizde hayvanlar sokakta değil, aramızda, bizlerle yaşar´ sözünün yolculuğuna rehber olduğunu ve gittiği yerlerde sloganlaştığını belirterek "Gittiğim şehirlerde ‘Kdz. Ereğli´den geliyorum´ dediğimde herkes ‘Efsane başkanın şehrinden mi´ diyor. Bundan gururlandım. Sokak hayvanları için verdiğiniz katkıya ve ayrıca bugüne kadar Ereğli´nin tanıtımı için harcadığınız çabaya bir hayvan sever olarak çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Başkan Posbıyık da Bahadır´a teşekkür ederek "Sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalarımız, o konudaki yasalar çıkmadan çok önce başladı ve bu alandaki duyarlılığımız, çalışmalarımız devam edecek. Yeni projeler için hazırlıklarımıza başladık" dedi.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
ÇOCUKLARA “HAYVAN SEVGİSİ” ANLATILDI
4.10.2022 16:24 934Zonguldak’ta, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü ile Yenimahalle Anaokulu işbirliğince 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü do...
´Hayvan´ deyip, geçmemek lazım...
18.9.2019 00:00 8939Zonguldak´ta bir köpek ile kedilerin sevgisi görenleri şaşkına çeviriyor. Zonguldak Merkez´de bir balık restoranına her gün düzenli olarak gelen kediler ve köpek, balıkçıların v...
İş başvurusu için gece mesaisi...
11.2.2019 00:00 11504Türkiye Taşkömürü Kurumu´na alınacak bin işçi için müracaatlar gece 00.00´da başlıyor ama saatler öncesinde kalabalık yoğunlaştı. Türkiye Taşkömürü Kurumu´na alınacak...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 540Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 79165 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 483Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 353Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 216Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1363Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 616Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 780Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 564Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 849Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...