HAMSİ FESTİVALİ, 25-26 KASIM’DA YAPILACAK
![HAMSİ FESTİVALİ, 25-26 KASIM’DA YAPILACAK](/image/haber/2023/11/hamsi-festivali-25-26-kasim-da-yapilacak-18112023095831.jpg)
POSBIYIK: “Halkımıza 25 ton hamsiyi ücretsiz dağıtacağız. Cumartesi mangalda, pazar tavada hamsi ikram edeceğiz. İlk gün Sinan Özen, ikinci gün Ekin Uzunlar konser verecek.”
Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 16. Hamsi Festivali’ni 25-26 Kasım tarihinde yapacaklarını açıkladı. Ereğli halkını ve misafirleri hamsiye doyurmak için bu yıl rekor kırarak 25 ton hamsiyi ücretsiz dağıtacaklarını ve festivali iki güne çıkardıklarını bildiren Posbıyık, “Hamsinin girmediği sofra, geçmediği boğaz kalmasın diye festivali 2 güne çıkardık. 25 ton hamsiyi ücretsiz dağıtacağız. Cumartesi mangalda, Pazar tavada hamsi ikram edeceğiz. Ayrıca Cumartesi Sinan Özen, Pazar günü Ekin Uzunlar konseri sizlerle olacak” dedi.
Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kentteki STK temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek 16. Hamsi Festivali’nin 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacağını açıkladı.
AKM Dündar Güçeri Salonu’nda yapılan toplantıda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş ile birlikte açıklamalarda bulunan Başkan Posbıyık, bu yıl festivalde rekor seviyede ücretsiz hamsi dağıtacaklarını ve festivali 2 güne çıkardıklarını söyledi. Başkan Posbıyık, şunları kaydetti:
25-26 KASIM TARİHİNDE YAPILACAK
“16. Hamsi Festivali hazırlıklarımızı sizlerle paylaşmak, görüşlerinizi almak üzere bir araya geldik. Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Muhammet Ali Ateş, birazdan sizlere programın detaylarını aktaracak ve sizlere birer form dağıtarak birlikte neler yapabiliriz onlar tespit edilecek. Her yıl olduğu gibi çalışma arkadaşlarımla tüm hazırlıklarımızı yaptık. Bu yıl 16. Hamsi Festivalimizi 25 Kasım ve 26 Kasım Pazar günü yapmaya karar verdik. Yani Hamsi Festivali’ni 2 güne çıkardık.
25 TON HAMSİ DAĞITILACAK
Buradaki amacımız, halkımız zor günlerden geçiyor, sıkıntı içerisinde. İstiyoruz ki Kdz. Ereğli halkını hamsiye doyuralım. Hamsinin girmediği sofra, geçmediği boğaz kalmasın. Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Hem Kdz. Ereğlili hemşerilerimiz için, hem dışarıdan gelecek misafirlerimiz için son yılların rekorunu kırarak 25 ton hamsiyi halkımıza ücretsiz dağıtacağız. Bu oranda Türkiye genelinde halkına ücretsiz hamsi dağıtan bir başka belediye yok. Tüm halkımıza Cumartesi günü mangalda Hamsi, Pazar günü tavada hamsi ikram edeceğiz.
Bunun yanında; 1000 adet mangal, 4 bin adet ızgara, 5 ton kömür, 10 bin adet helva, 4 ton soğan, 10 bin adet ekmek, 30 kasa limon, 10 bin adet su, 10 bin adet acılı-acısız şalgam suyu ikram edeceğiz.
ÖZEN VE UZUNLAR KONSERİ OLACAK
Hemen ardından Cumartesi günü Anıt önünde kuracağımız büyük sahnede saat 17.00’de Sinan Özen konseri, Pazar günü yine aynı saatte Ekin Uzunlar konseri sizlerle olacak.
FESTİVALİN ONUR KONUĞU ÖĞRETMENLER OLACAK
Bu yılki festivalimizin onur konuğu yine öğretmenlerimiz olacak.. Kendileri için yerimizi hazırlayacağız. Şimdiden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü buradan kutluyorum. Ayrıca kent protokolü, yargı mensupları ve gazeteciler içinde yerlerimiz olacak.
Ben tüm hemşerilerimizi, çevre illerden dostlarımızı 16. Hamsi Festivali’nde bir arada olmaya davet ediyorum. Son yıllardaki stres, ekonomik bunalımlar, moral bozuklukları ve enflasyon gibi olayları kafamızdan atıp bir silkinip hiç değilse 2 gün eğlenmek, mutlu olmak, hamsiye doymak için hep beraber bir arada olmak istiyoruz. Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim.”
Başkan Posbıyık’ın açıklamasının ardından Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, festivalin detayları hakkında bilgi sundu ve STK temsilcilerine form dağıtılarak birlikte ortak yapılabilecek programların tespiti yapıldı.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
EREĞLİ FESTİVALE HAZIRLANIYOR
12.11.2021 12:22 2982"2002 metre en uzun mangal" ödüllü Kdz Ereğli Hamsi Festivali’nin 14’üncüsü 21 Kasım Pazar günü yapılacak. Belediye, festivald...
Hamsi Festivali hazırlıkları başlıyor
1.11.2019 00:00 2400Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından 5 yıllık aradan sonra yeniden düzenlenecek Hamsi Festivali için hazırlıkların başladığı ve bu amaçla çeşitli kesimlerin görüşleri alınmak ...
EREĞLİ’DE KARADENİZ COŞKUSU YAŞANACAK
19.11.2019 18:23 1815Pazar günü yapılacak olan 13’üncü Karadeniz Ereğli Belediyesi Hamsi Festivali için tüm hazırlıklar yapıldı. Belediye Başkanı Halil Posb...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 591Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 84965 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 527Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 402Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 237Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1405Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 632Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 816Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 598Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 862Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...