Genç Kızlar ve Küçük Kızlar kategorilerinde müsabakalar sürüyor... İKİ TAKIM ZONGULDAK SÜPER LİGİ’NE KATILACAK
![Genç Kızlar ve Küçük Kızlar kategorilerinde müsabakalar sürüyor... İKİ TAKIM ZONGULDAK SÜPER LİGİ’NE KATILACAK](/image/haber/2023/1/genc-kizlar-ve-kucuk-kizlar-kategorilerinde-musabakalar-suruyor-iki-takim-zonguldak-super-ligi-ne-katilacak-2512023110329.jpg)
Türkiye Voleybol Federasyonu Altyapı Liglerinde Küçük ve Genç Kız Kategorilerinde müsabakalar devam ediyor. Küçük Kızlar’da Kdz. Ereğli Voleybol takımı İlçe 1.si, Kdz.Ereğli Göztepe SK ise İlçe 2.si olarak İl Şampiyonunu belirleyecek Küçük Kızlar Zonguldak Süper Ligi’ne katılmaya hak kazandı.
Karadeniz Ereğli Ekiplerinin rakipleri Çaycuma-Devrek grubundan Çaycuma Spor Kulübü ile Devrek Eğitim Spor Kulübü , Merkez Grubundan ise Zonguldak Voleybol GSK ve MFA Zonguldak Spor Kulübü Takımları olacak. Müsabakalar Zonguldak’ta 28.01.2023 tarihinde başlayacak ve tek devreli lig usulü olarak 5 hafta sürecek. Küçük Kızlar Kategorisinde 1.olacak takım ilimizi 11-14 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılacak olan grup müsabakalarında temsil edecek.
Çift devreli ve lig usulü oynanan Genç Kızlarda ise grubun favorisi Kdz.Ereğli Belediyespor geçtiğimiz hafta oynadığı 2 maçını da kazandı. Kdz.Ereğli Belediyespor 2.Lig temsilcisi MFA Zonguldak DSİ Genç Kız takımını 3-1 , Kdz.Ereğli Voleybol GSK’yı 3-0 ile geçti. Yıldız Kızlar Kategorisinde İl 2.si olan bu yılın yeni takımı Kdz.Ereğli Lisesi SK ise Kdz.Ereğli Voleybol GSK’yı 3-0 yendi. Kdz.Ereğli Lisesi SK– MFA Zonguldak DSİ müsabakasında gülen taraf 3-0’lık skorla MFA Zonguldak DSİ oldu.
150’DEN FAZLA KDZ.EREĞLİ’Lİ ÇOCUĞU SPOR SALONLARINA SOKTUK
Karadeniz Ereğli Voleybol GSK Başkanı Burçin Yürüten; “Sezon tamamlandığında Bu Yıl kendi kulübümüzde yaklaşık 75 , iş birliği yaptığımız Kdz.Ereğli Belediyespor ve Kdz.Ereğli Lisesi SK takımlarında ise yaklaşık 45 çocuğa lisanslı olarak spor yaptırmış olacağız. Bu çocukların bir kısmı ilk defa sporcu lisansı çıkardı. Spor okulumuzdaki lisansı olmayan yaklaşık 50 oyuncu da önümüzdeki yıllarda voleybola devam ederek takımlarımızda yer alacaklar. 2019 yılında başlattığımız bu oluşumun sonucu olarak bu kadar çok bölgemizin çocuğuna spor yaptırmak bizi mutlu ediyor. Oyuncularımızın %80’i kız oyuncular.
Velilerin desteği ve güveni de çok önemli. Okul ile sporun bir arada yürümeyeceği ön yargısı da yavaş yavaş yok oluyor. Sonuçta spor yapmak özgüveni arttırıyor, fiziki ve mental anlamda çocuklara olumlu etki ediyor. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışı spor bursu alternatifleri de bilhassa son 5 yıl içerisinde oldukça yaygınlaştı.
Mart ayında yapılacak olan bu yıl 2009,2010 ve 2011’li oyuncuların yer alacağı eski adıyla İl Karmaları yeni adıyla Anadolu Yıldızlar Ligi Voleybol Müsabakalarında birçok oyuncumuzun yer alacağını tahmin ediyoruz.
ULUSAL KULÜPLERİN İLGİSİNİ ÇEKTİK
Yaptığımız çalışmaların meyveleri de yavaş yavaş alınmaya başlandı. 2009,2010 ve 2011 doğumlu 3 tane kız oyuncumuz sömestr tatilinde Sultanlar Ligi’nin ve Dünyanın en önemli voleybol takımlarından Eczacıbaşı Spor Kulübü altyapı yetkililerinden gelen davet üzerine deneme antremanına çıkacaklar.
Bu ve daha bir çok konuda daha detaylı açıklamalar ve haberler @kdzereglivoleybolgsk instagram sayfamızdan takip edilebilir.
Bu süreçte bize destek olan Sponsorlar, Antrenörler , Aileler , GSİM Çalışanları , Siz Değerli Basın Mensupları , Hakemler ve oyuncularda dahil olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür ederiz.”Şeklinde görüşlerini paylaştı
Haber Merkezi
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Küçük Sultanlar galibiyetle tamamladı… KUPALARINI ALDILAR
14.2.2022 09:52 10912 hafta önce şampiyonluğu garantileyen Kdz.Ereğli Voleybol GSK Küçük Kız Voleybol takımı oynadığı son müsabakadan sonra kupa ve madalyalarını ald...
Kızlar, son 32´ye kaldı
31.1.2019 00:00 2827Karadeniz Ereğli Belediyespor Genç Kız Futbol Takımı, Kocaeli´deki Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası grup ilk maçında Düzce Kadın Futbol kulübünü 16-0, 2. maçında da ...
Zonguldak’ı temsil edecekler
10.2.2020 13:06 1438Karadeniz Ereğli Belediyespor kız Basketbol takımı 2019-2020 TBF Kızlar U14 kategorisinde 3. Bölge Şampiyonasında Zonguldak’ı temsil edecek. Zonguldak Şampiyonu olan...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 559Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 81665 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 503Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 372Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 223Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1378Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 621Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 796Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 578Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 852Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...