GEÇMİŞ OLSUN EREĞLİ!
![GEÇMİŞ OLSUN EREĞLİ!](/image/haber/2023/11/gecmis-olsun-eregli-19112023132124.jpg)
Karadeniz Ereğli’de etkili olan fırtına, kasırga etkisi oluşturdu. Gemi karaya oturdu, çatılar uçtu, ağaçlar ve direkler devrildi, derelerdeki su seviyesi yükseldi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediyede kriz masası oluşturarak tüm personeli seferber etti.
Kdz. Ereğli Belediyesi, sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtınaya karşı teyakkuza geçti. Yağmurla birlikte şiddetini artıran fırtına nedeniyle Kdz. Ereğli’de bir gemi sahil bandında karaya oturdu. Gemi mürettebatı İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kurtarıldı. Birçok bölgede ağaçlar ve elektrik direkleri devrildi, çatılar uçtu. Derelerde su seviyesi yükseldi.
Başkan Halil Posbıyık, etkisini sürdürmesi beklenen fırtına nedeniyle belediyeye gelerek İtfaiye, Zabıta, Su ve Kanalizasyon İşleri ve Temizlik İşleri başta olmak üzere tüm ekipleri sahada görevlendirdi.
Tüm vatandaşları dikkatli olmaya çağıran Posbıyık, şunları söyledi:
“Çok büyük bir afet, kasırga yaşıyoruz. Özellikle ağaçlar devrildi, çatılar uçtu. Bütün ekiplerimizle birlikte sahadayız. 300 kişilik bir ekip tüm Ereğli’yi tarıyor. Fakat fırtına halen daha devam ediyor. Bir gemi Amfi Tiyatro’nun orada karaya oturdu, gemideki mürettebatın çıkarılmasını sağladık itfaiye ekiplerimizle. Ereğli Belediyesi olarak bizimde çok büyük zayiatlarımız oldu. Belediye Plajı’nda, sahil boyunca zayiatlarımız var. Ağaçlar söküldü, elektrik lambaları kırıldı. Şehir içindeki trafik lambaları yerlerinden söküldü. Birçok yoldaki ağaç yıkıntılarını açmış vaziyetteyiz. Amfi Tiyatro ve çevresinde büyük bir zayiat var. İskelelerdeki güneşliklerin hepsi parçalanmış durumda. Halk Kafe’de denize bakan tüm camlar dalgaların yüksekliğinden dolayı kırılmış vaziyette. İçerisini su basmış durumda. Belediyede bir kriz masası kurduk. Gelen ihbarları tek tek değerlendiriyoruz ve ekiplerimizin hepsi görev başında. Bende Çavdarlıyı ve sahili gezdim, rahatladığımız bir konu derelerdeki su seviyesi düşmeye başladı. Ama afet devam ediyor. AFAD verilerine göre yarına kadar sürecek. Biz Belediye olarak bütün gücümüzle her tarafa ulaşmaya çalışıyoruz. Bütün vatandaşlarımızın dikkatli olmasını istirham ediyor. Hepimize geçmiş olsun.”
![GEÇMİŞ OLSUN EREĞLİ! - 1](/image/haber/2023/11/gecmis-olsun-eregli-15-19112023132137.jpg)
![GEÇMİŞ OLSUN EREĞLİ! - 2](/image/haber/2023/11/gecmis-olsun-eregli-16-19112023132138.jpg)
![GEÇMİŞ OLSUN EREĞLİ! - 3](/image/haber/2023/11/gecmis-olsun-eregli-17-19112023132138.jpg)
![GEÇMİŞ OLSUN EREĞLİ! - 4](/image/haber/2023/11/gecmis-olsun-eregli-18-19112023132139.jpg)
![GEÇMİŞ OLSUN EREĞLİ! - 5](/image/haber/2023/11/gecmis-olsun-eregli-19-19112023132140.jpg)
![GEÇMİŞ OLSUN EREĞLİ! - 6](/image/haber/2023/11/gecmis-olsun-eregli-20-19112023132141.jpg)
![GEÇMİŞ OLSUN EREĞLİ! - 7](/image/haber/2023/11/gecmis-olsun-eregli-21-19112023132141.jpg)
![GEÇMİŞ OLSUN EREĞLİ! - 8](/image/haber/2023/11/gecmis-olsun-eregli-22-19112023132142.jpg)
![GEÇMİŞ OLSUN EREĞLİ! - 9](/image/haber/2023/11/gecmis-olsun-eregli-23-19112023132143.jpg)
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Demirtaş, Kılıçdaroğlu´na ´geçmiş olsun´ ziyaretinde bulundu
25.4.2019 00:00 2328CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu, ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Ziyaretin ardından bir açıklama yapan CHP ...
Akçakoca da sele teslim oldu
18.7.2019 00:00 1528Düzce´nin Akçakoca ilçesinde, akşam saatlerinden itibaren aralıklarla etkili sağanaklar halinde yağan yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Şehir merkezinde birçok nokta sular altın...
YILDIRIM, ERDOĞAN AİLESİNE GEÇMİŞ OLSUN DİLEDİ
5.2.2022 17:01 1160AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Zonguldak ili Kilimli ilçesi belediyesi ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, Covid-19 testleri pozitif çıkan...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 572Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 82865 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 512Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 384Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 227Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1389Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 627Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 804Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 586Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 857Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...