EYVAH! ‘TASARRUF’ SPORU DA VURDU!
![EYVAH! ‘TASARRUF’ SPORU DA VURDU!](/image/haber/2024/5/eyvah-tasarruf-sporu-da-vurdu-2452024114052.jpg)
Karadeniz Ereğli Belediyespor Kulübü’nden yapılan açıklamada, “…aksi halde, bölgemizin 44 yıllık en büyük kulübünün özellikle futbol branşları başta olmak üzere, faaliyetlerini bu sezon askıya almak zorunda kalacağımızı üzüntüyle belirtiriz” denildi.
Yazılı yapılan açıklamada, Tasarruf tedbirleriyle ilgili 2024/7 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nin yerel sporu da etkilediği belirtilerek şunlar aktarıldı:
“1980 yılında kurulmuş ve halen aktif olarak çalışmalarına devam eden kulübümüz, sadece futbol kulübü olmayıp bünyesinde 12 spor branşı ve 900’e yakın sporcusu bulunan bölgemizin en büyük spor kulübüdür.
Erkek futbol takımımız; Bölgesel Amatör Ligi’nde, kadın futbol takımımız ise ilçemizin, kadın futbolda “Marka Değeri” olan ve kurulduğu Şalvarspor’dan bu yana büyük başarılar göstererek; Turkcell Süper Lig’inde, ülkemizin köklü kulüpleri Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi kulüplerine karşı mücadele etmektedir.
Paravolley, basketbol, voleybol, boks, paralimpik yelken, bilek güreşi, hentbol, folklor, müzik ve yamaç paraşütü gibi diğer spor branşlarımızda da iddialı ve hedefli takımlarımız bulunmaktadır. Her branşta Türkiye çapında yapılan turnuvalarda önemli dereceler elde etmekteyiz ve elde etmeye devam ediyoruz. Ereğli’mizin bütün spor yükü bu anlamda sadece Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü’ndedir. Belediye, mevzuatının elverdiği ölçüde meclis kararı ile en yüksek oranda maddi katkıyı her yıl sağlamaktadır.
Ancak 17 Mayıs 2024 tarih 32549 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan “Tasarruf tedbirleriyle ilgili 2024/7 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi istinaden, kamu kurum ve kuruluşlarınca, zorunlu olmayan diğer organizasyon ve giderler için ödenek verememe durumundan dolayı, maalesef kulübümüze (özellikle futbol branşı başta olmak üzere) herhangi bir ayni yardımda bulunma imkanı kalmamıştır. (ulaşım, konaklama, iaşe, spor malzemeleri vb.)
Hepimizin bildiği gibi şehrimiz bir sanayi kentidir. Ülkemizdeki mevcut ekonomik koşulların bozulması ve hızla artan fiyatlardan dolayı, bireysel olarak iş insanlarının spor alanındaki katkıları da artık yetememekte ve kurumsal şirketlerin de katkılarına ihtiyaç duyulmaktadır.
Ülkemizin en büyük ilk 500 şirketi içerisinde yer alan; gururumuz, vergi rekortmenleri Erdemir, Tat Metal ve Çınar Boru’nun da, artık Ereğli’nin gençlerinin fiziki ve bedeni gelişimlerinin sağlanması ve kötü alışkanlıklarından korunması adına, bir spor tabiriyle sahaya girmeleri gerekmektedir.
2024-2025 Futbol Sezonu öncesinde yapılacak olan yeni olağanüstü genel kurulumuz öncesinde, kulübümüzün özellikle futbol branşlarını mevcut koşullar içerisinde sürdürebilecek, istekli olan yeni yönetim ve yöneticilerin, en geç 29 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 14.00’e kadar Kulüp Başkanlığı’na bildirmelerini rica ederiz.
Aksi halde, bölgemizin 44 yıllık en büyük kulübünün özellikle futbol branşları başta olmak üzere, faaliyetlerini bu sezon askıya almak zorunda kalacağımızı üzüntüyle belirtiriz. Saygıyla duyurulur.”
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Ölü yunus kıyıya vurdu
15.3.2021 13:40 2634Zonguldak'ta ölü yunus kıyıya vurdu. Ekipler harekete geçti. Kapuz Caddesi Uzunkum mevkiinde sabah saatlerinde ölü yunus kıyaya vurdu. Ağlara tak...
Barakasında av tüfeğiyle kendini vurdu
15.2.2020 09:31 1766Zonguldak'ın Türkali köyünde bir kişi sahil kenarında bulunan barakasında kendini vurdu. Edinilen bilgiye göre, Türkali köyünde yaşayan Taner...
BABASININ TABANCASI İLE KENDİNİ VURDU
29.8.2022 09:55 1029Kastamonu’da bir çocuk, babasının tabancası ile oynarken kazara kendini vurdu. Yaralanan çocuk, tedavi altına alındı. Olay, Kastamonu’nun Taşköpr...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 631Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 89565 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 559Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 437Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 252Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1443Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 638Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 844Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 623Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 870Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...