Ereğli´yi, Diyarbakır´da başarıyla temsil ettiler
![Ereğli´yi, Diyarbakır´da başarıyla temsil ettiler](/image/haber/69988_diyariye.jpg)
Karadeniz Ereğli Belediyesi Halk Oyunları Kulübü Diyarbakır´da düzenlenen Halk Oyunları Türkiye şampiyonasına katıldı. Kırşehir yöresine ait oyun ile katıldığı şampiyonada Ereğli ekibimiz 7´ciliği elde etti.
Ereğli Belediyesi Halk Oyunları kulübü, İl ve bölge de
yapılan halk oyunları yarışmalarında gösterdiği üstün başarı ile birincilikleri
kazanarak Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandı. Diyarbakır´da düzenlenen
ve 13 halk oyunu kulübü ve ekibinin katıldığı yarışmada Ereğli ekibi, Cemil
Soydan hocanın yönetmenliğinde 7. liği elde etti. Bugüne kadar Türkiye
şampiyonasına ilk kez katılan Ereğli Halk Oyunları ekibi, dereceye girdiği
Kırşehir yöresine ait oyunla Kırşehir´ de adından söz ettirdi.
KIRŞEHİR´DE HABER OLDULAR
Kırşehir medyasında çıkan haberde "Ereğli Belediyesi
tarafından kurulan Halk Oyunları Kulübü, Kırşehir türküleri ve halkoyunları ile
yıllardır yarışmalara katılırken; birçok tören ve açılışlarda Kırşehir
kültürünü yaşatıyorlar. Kırşehir halkoyunlarının sahipsizliği ve bu kültürün
yaşaması için yıllarca kendi imkanları ile ayakta kalmaya çalışan derke ve
kulüpler, şehrin yöneticilerinden ilgi ve destek görmeyince halkoyunları
ekipleri dağılıp gitti. Karadeniz Ereğli Belediyesi Halk Oyunları Kulübü, son
olarak Diyarbakır´da düzenlenen Türkiye Finalinde Kırşehir türkülerini
seslendirip, halkoyunları gösterisi yaptı. 13 ekiple yarışan Karadeniz Ereğli
Belediyesi Halk Oyunları Kulübü, yarışmada Kırşehir yöresi halk oyunları ile
7´nci oldu" sözlerine yer verildi.
POSBIYIK TEBRİK ETTİ
Diğer yandan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbyık tarafında alınan başarıdan dolayı tebrik edilen halk oyunu ekibinin Festival´in birinci günü olan 5 Temmuz Cuma akşamı ana sahneye çıkacakları öğrenildi.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Şehit ailesini ziyaret ettiler
7.2.2020 21:56 1801Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu protokol üyeleri ile birlikte Işıklı Köyü’nde şehit ailesini ziyaret etti. Kdz. E...
İTALYA’DA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK
26.6.2022 13:44 1456Zonguldaklı milli engel atlet Doğukan Kilcioğlu, Bursa’da yapılan U-23 Büyükler Atletizm Turkiye Şampiyonasında 110m engelde bu sezonki en iyi derecesini (14.28) ...
Zonguldak´ı temsil ettiler
19.10.2023 12:39 485Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılında 81 ilde E-Twinning projesi hazırlandı. Zonguldak'ı ise TOBB Uzunmehmet İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri tems...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 528Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 77965 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 473Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 343Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 211Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1356Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 615Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 774Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 558Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 848Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...