EREĞLİ’NİN YÖRESEL ÜRÜNLERİ, ANTALYA’DA SERGİLENİYOR
![EREĞLİ’NİN YÖRESEL ÜRÜNLERİ, ANTALYA’DA SERGİLENİYOR](/image/haber/2023/11/eregli-nin-yoresel-urunleri-antalya-da-sergileniyor-3112023143638.jpg)
Bu yıl 12’ncisi düzenlenen Antalya Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) start aldı. Fuarda, Karadeniz Ereğli’ye özgü yöresel ürünler de sergileniyor.
Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, TOBB’un desteğiyle “Sizin Oraların Nesi Meşhur” mottosuyla bu yıl 12’incisi düzenlenen ve 7 bölgeden yüzlerce yöresel ürünün sergilendiği Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, Antalya’da başladı.
Zonguldak’ın ilçesi Ereğli’den ise fuara hem Ereğli Belediyesi hem de Kadın Gücü Kooperatifi katıldı. İki kurum, Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) öncülüğünde fuarda yerini aldı.
ANFAŞ-Antalya Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuara; Antalya, Bilecik, Burdur, Çorum, Düzce ve Isparta Valileri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Fuar merkezinin HALL 3 nolu bölümünde Kdz. Ereğli Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü personeli ile Kadın Gücü Kooperatifi temsilcileri, Kdz. Ereğli’ye özgü yöresel ürünleri sergiliyor, katılımcılara fındık ve Osmanlı çileği reçeli ikramında bulunuyor. Ayrıca fuara gelen çocuklara Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın ‘Cumhuriyet Boyama Kitabı’ hediye ediliyor.
Fuarın kapıları, Pazar günü akşamına kadar ziyaretçilere açık olacak.
60 BİNDEN FAZLA KİŞİ…
İlk gün 62 bin 315 kişi ziyaret ettiği açıklanan YÖREX hakkında konuşan Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, 12 bin yıllık Anadolu’nun yöresel ürünlerini 12’nci kez Antalya‘da buluşturduklarını söyledi. Türkiye’nin 7 bölgesinden yüzlerce ürünü YÖREX’te ziyaretçiyle buluşturduklarını belirten Çandır, “YÖREX’e ilginin her geçen yıl artması memnuniyet verici. 1 günde 62 binin üzerinde ziyaretçi rekor bir sayı. YÖREX herkesi kucaklıyor” dedi.
Çandır, yerel üreticiyle büyük market zincirleri ve e-ticaret sitelerinin buluştuğu ikili görüşmelerin yapıldığı YÖREX’te, “Nesi Meşhur?” ödüllü bilgi yarışması düzenleyerek yöresel ürünlerle ilgili farkındalığı artırmayı hedeflediklerini kaydetti.
Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin konuğu olarak Antalya’da bulunan Alman gazetecilerden oluşan heyet de Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’i ziyaret ederek, 1 günde Anadolu turu yaptı. ATB Başkanı Ali Çandır, YÖREX’te, AGC Başkanı İdris Taş ve AGC Yönetim Kurulu Üyelerinin eşlik ettiği Nürnberg Basın Kulübü Başkanı Dr. Siegfired Zeinhefer, Alman Basın Ajansı Jaochim Hauck, Nürnberg Belediye Başkan Yardımcısı Christian Vogel ve Almanya’daki çeşitli gazete, TV ve radyolarda çalışan gazetecilerle bir araya geldi.
YÖREX’in Anadolu ruhunu yansıtan büyük bir organizasyon olduğunu anlatan Çandır, gazetecilere ziyaretleri için teşekkür etti. Nürnberg Basın Kulübü Başkanı Dr. Siegfired Zeinhefer, YÖREX’te Türkiye’nin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine bütün ürünleri görme fırsatı bulduklarını söylerken, böyle bir fuarda kendilerini ağırladıkları için Başkan Çandır’a teşekkür etti. AGC Başkanı İdris Taş, YÖREX’in bir Türkiye projesi haline geldiğini söylerken, emeği geçenlere teşekkür etti. Taş, fuarı gezen Alman gazetecilerin yöresel ürünlere hayran kaldığını söyledi.
![EREĞLİ’NİN YÖRESEL ÜRÜNLERİ, ANTALYA’DA SERGİLENİYOR - 1](/image/haber/2023/11/eregli-nin-yoresel-urunleri-antalya-da-sergileniyor-3-3112023143756.jpg)
![EREĞLİ’NİN YÖRESEL ÜRÜNLERİ, ANTALYA’DA SERGİLENİYOR - 2](/image/haber/2023/11/eregli-nin-yoresel-urunleri-antalya-da-sergileniyor-4-3112023143756.jpg)
![EREĞLİ’NİN YÖRESEL ÜRÜNLERİ, ANTALYA’DA SERGİLENİYOR - 3](/image/haber/2023/11/eregli-nin-yoresel-urunleri-antalya-da-sergileniyor-5-3112023143756.jpg)
![EREĞLİ’NİN YÖRESEL ÜRÜNLERİ, ANTALYA’DA SERGİLENİYOR - 4](/image/haber/2023/11/eregli-nin-yoresel-urunleri-antalya-da-sergileniyor-6-3112023143756.jpg)
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Altın Portakal, kardeşliğe ev sahipliği yaptı
27.10.2019 00:00 1717Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile birlikte 56. Antalya Altın Portakal Film Festivaline katıldı. İç Anadolu Bele...
Şampiyonaya Ereğli damgası
2.9.2020 14:01 2197Antalya Türkiye Kick Boks Federasyonu ve Antalya Gençlik ve spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Antalya’da düzenlenen 8 ilden sporcuların ka...
KÖMÜR SPOR´A ALMAN MİSAFİR
5.1.2022 19:21 931Hannover 96 takımının Teknik Direktörü Jan Zimmerman, Kömürspor’u ziyaret etti. 2.Lig takımlarından Hannover 96 takımının Teknik Direktörü J...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 565Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 82165 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 508Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 379Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 226Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1383Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 625Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 800Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 582Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 855Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...