EREĞLİ’DE SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLAMASI
![EREĞLİ’DE SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLAMASI](/image/haber/2024/2/eregli-de-sevgililer-gunu-kutlamasi-1522024151912.jpg)
Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Halk Kafe’de ‘aşıklarla’ bir araya geldi. Sanatçılar Haluk Çetin ve Nilüfer Açıkalın, şiir ve aşk şarkılarını sevenler için söyledi.
Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Halk Kafe’de sevgililer günü buluşması düzenlendi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, genç sevgililer, nişanlılar ve evlilerle sevgisini paylaştı. Haluk Çetin ve Nilüfer Açıkalın’ın şiir ve aşk şarkılarıyla eşlik ettiği gecede, Ereğli Dans Grubu ve Belediye Halk Oyunları ekibi gösterilerini sundu. Katılımcılar yapay kar eşliğinde sobaların başında sıcak çikolatalarını sevgilileriyle birlikte yudumladı.
“HAYATI SEVGİYLE YAŞAYIN”
Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Sevgililer Günü’nü kutlayarak şunları söyledi:
“Ben her zaman sevgi, barış, dostluk derim. Sevgi, çok önemli bir ögedir. Sevginin açamayacağı hiçbir kapı yok. Sevgiyle yürüdüğün zaman giremeyeceğin hiçbir gizlilik yok. Ben her zaman Kdz. Ereğli halkına Aşkım Ereğli diye bas bas bağırıyorum. Aşkım Ereğli bir sevginin tezahürü. Bu akşam burada kız-erkek arkadaşlar var, nişanlılar, evliler var. Hepinizin, tüm Aşkım Ereğli’nin günlerini kutluyorum. Sevgililer Gününüz kutlu olsun. Sevgi, sadece eşle, arkadaşla, dostla değil, toplumla bağ kurmaktır. Sevgiyle yaşayın, hayatın dakikasını dahi değerlendirin. Hayat boş, akşamleyin televizyonlarda acıları görüyoruz, kadın ölümlerini görüyoruz. Depremleri, sel felaketlerini görüyoruz. İşte daha yeni toprak kaymasını görüyoruz. Bu halkın ekonomik sıkıntılarını görüyoruz buda bir çeşit deprem. Dolayısıyla insanlarımızın gülmeye ihtiyacı var, eğlenmeye ihtiyacı var. Bana sürekli festival yapıyor diyorlar. Bir belediye başkanı sadece yol, su, kanalizasyon yapan insan asla değildir. Sosyal belediyecilik yapmak önemlidir. Bunun en büyük örneklerini veren belediyenin şerefini yaşıyorum. Tüm katılımcıların ve Aşkım Ereğli’nin Sevgililer Günü kutlu olsun.”
Çeşitli hediyelerin takdim edildiği gecenin sonunda sevgililer dilek balonlarını birlikte havaya uçurdular.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
14 Şubat yoğunluğu
14.2.2020 17:46 1498Zonguldak'ta 14 Şubat Sevgililer günü dolayısıyla çiçekçilerde yoğunluk yaşandı. Sevgililer günü dolayısıyla Zonguldak'taki çi&c...
EREĞLİ’DE SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE... ŞİİRLER, AŞK ŞARKILAR…
14.2.2024 17:30 1889Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Halk Kafe’de sevgililer ile buluşacaklarını bildirdi. Ereğli Bel...
HALİL POSBIYIK´IN UZUNMETMETİ ANMA VE KÖMÜRÜN BULUNUŞ GÜNÜ KUTLAMASI
8.11.2023 12:28 841...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 524Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 77565 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 470Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 340Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 210Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1350Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 614Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 771Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 555Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 847Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...