EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA!
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA!](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-20112023144143.jpg)
Karadeniz Ereğli’de yaşamı felç eden fırtına ve yağışlı havanın korkutucu boyutu, gün ağardıktan sonra net görüldü. Pençes deresinin taşması sonucu çarşı merkezindeki tüm dükkanları su bastı. Sahil bandı harabeye döndü. Çok sayıda evin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yaraların sarılması için 600 personeli sahada görevlendirdi. Şimdi felaketin izleri silinmeye çalışılıyor...
Karadeniz Ereğli, tarihinin en büyük doğal felaketini yaşadı. Pazar günü etkili olan fırtına ve yağışlı havanın etkileri gün ağardıktan sonra korkutucu boyutlara ulaştığı görüldü.
Pençes deresinin taşması sonucu çarşı merkezindeki dükkanların giriş ve alt katlarını su bastı, sahil bandı harabeye döndü. Kentin 31 mahallesinde bir çok evin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi, yollardaki enerji nakil hatları koptu, trafik lambaları yıkıldı.
Boyu zaman zaman 9 metreyi aşan şiddetli fırtına nedeniyle bir kuru yük gemisini Amfi Tiyatro yanında ikiye bölünerek karaya oturdu, askeri mendireğe çarpan bir geminin battığı içindeki 13 mürettebattan 1’nin cansız bedenine ulaşıldığı yetkililerce açıklandı.
BELEDİYE SEFERBER OLDU
Kötü hava koşullarının başladığı ilk saatlerde belediyeye gelerek kriz masası oluşturan ve sahadaki çalışmaları bizzat koordine eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İtfaiye ve Zabıta ile diğer birimlerden toplam 600 personeli yaraların sarılması için sahada görevlendirdi. Bütün birimlerin sahada temizlik ve onarım çalışmaları sürüyor.
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 1](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-1-20112023144356.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 2](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-2-20112023144356.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 3](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-3-20112023144357.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 4](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-4-20112023144358.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 5](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-5-20112023144400.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 6](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-6-20112023144402.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 7](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-7-20112023144404.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 8](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-8-20112023144406.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 9](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-9-20112023144408.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 10](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-10-20112023144438.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 11](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-11-20112023144439.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 12](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-12-20112023144439.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 13](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-13-20112023144448.jpg)
![EREĞLİ’DE FELAKETİN İZLERİ KORKUTUCU BOYUTTA! - 14](/image/haber/2023/11/eregli-de-felaketin-izleri-korkutucu-boyutta-14-20112023144449.jpg)
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
KAN BAĞIŞI ARTARAK DEVAM EDİYOR
6.3.2023 14:06 764Zonguldak’ta asrın felaketinin 28’inci gününde 3026 ünite kan bağışı toplandı. Felaketin yaşandığı günden bugüne, 81 ildeki vatandaşlar s...
DİLLERE DESTAN SAHİL İLMEK İLMEK ÖRÜLÜYOR
21.2.2024 12:00 1298Zonguldak’ın ilçesi Ereğli’de yıkıma neden olan 19 Kasım’da yaşanan afetin izleri siliniyor. Büyük zarar gören Ereğli sahili, Belediye Ba...
EREĞLİ´DE FELAKETİN BOYUTU!
10.7.2023 16:59 1589Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından suların çekilmesi ile vatandaşların endişeli bekleyişi sürüyor. Meteoroloji Genel M&uum...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 643Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 91165 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 571Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 446Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 257Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1452Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 639Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 851Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 629Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 873Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...