DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN KİTAP LAZIM!
![DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN KİTAP LAZIM!](/image/haber/2024/5/depremzede-cocuklar-icin-kitap-lazim-1552024162559.jpg)
Karadeniz Ereğli'de, Hatay’ın Altınözü ilçesi konteyner kent içerisinde kurulan konteyner kütüphane ve etüt merkezi için kitap bağışı kampanyası başlatıldı.
İlçeye bağlı Hasbeyler Köyü’nde muhtar Hasan Duman, Hataylı olan eşi Göksel Gökçe Duman ile Hatay'ın Altınözü ilçesinde bulunan konteyner kentteki çocukların eğitimine destek olmak amacıyla bir kitap bağışı kampanyası başlattı. Kampanya, depremin ardından bölgede yaşanan zorlukları hafifletmek ve çocukların eğitimine katkıda bulunmak için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.
Hatay Altınözü’nde 2023 yılında yaşanan deprem, bölgede büyük hasara ve insanların yaşamını olumsuz etkileyen birçok soruna neden oldu. Bu felaket sonrasında, özellikle çocukların ruhsal ve eğitimsel ihtiyaçlarına yönelik destekler önem kazandı. Bu kapsamda, Duman önderliğinde başlatılan kitap bağışı kampanyası, çocukların yaşadığı zorlukları hafifletmek ve onlara umut olmak amacıyla yola çıktı.
Hasan Duman, yaptığı açıklamada, "Depremin yaralarını sarmak için elimizden gelen her türlü yardımı yapmalıyız. Ancak unutmamalıyız ki en önemli yatırım çocuklarımızın eğitimine yapılan yatırımdır. Bu nedenle, Altınözü’ndeki çocuklara ulaşarak onlara kitaplarla yeni ufuklar açmak istiyoruz" dedi.
Duman konuşmasında şu sözlere yer verdi:
“Sevgili Kdz. Ereğli halkı, bildiğiniz gibi, geçmişte yaşadığımız deprem gibi felaketler, bir anda hayatlarımızı altüst edebilir. Bu tür durumlarda ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri de dayanışma ve yardımlaşmadır. Hatay'ın Altınözü ilçesinde yaşanan deprem sonrasında, birçok çocuk evlerini, okullarını ve hatta sevdiklerini kaybetti. Ancak onların kaybettikleri sadece maddi değerler değil, aynı zamanda eğitim fırsatları ve umutlarıydı. İşte bu noktada bizler, elimizdeki en kıymetli hazinelerden biri olan kitapları, onların umutlarına ışık olmak için kullanabiliriz. Bu kampanya ile amacımız, Hatay'daki çocuklara birer kitap göndermek ve onların eğitimlerine katkıda bulunmaktır. Unutmayalım ki, bir çocuğa verilen bir kitap, ona sonsuz bir dünya sunar. Eğer siz de bu kampanyaya destek olmak istiyorsanız, evinizdeki kitaplardan birkaçını ayırabilir veya yeni kitaplar alarak bize katkıda bulunabilirsiniz. Çocuklarımızın geleceğini aydınlatacak her adım önemlidir. Her kitap, bir çocuğun hayatında yeni bir pencere açabilir, unutmayalım. Desteklerinizi bekliyoruz.”
Duman kitap bağışında bulunmak isteyenlerin 05055424010 telefon numarası ile kendisine ulaşmalarını istedi.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Bir Oyuncak, Bir Kitap, Bir Umuttur…
17.5.2020 16:55 2608Karadeniz Ereğli’de, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları tarafından ‘Bir Oyuncak, Bir Kitap, Bir Umuttur’ kampanyası düzenlendiği bildirildi. Edi...
8 Mart’ta depremzede kadınlarla bir araya geldiler
9.3.2023 12:41 691Zonguldak Valiliği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında depremzede kadınlar için Dedeman otelde program düzenlendi. Programa, Zonguldak V...
2 BİN DEPREMZEDE ZONGULDAK’TA…
14.2.2023 11:33 969Deprem bölgesinden Zonguldak’a 2 bin depremzede geldi. Asrın felaketi sonrası depremzedeler, memleketlerinden ayrılarak ülkenin diğer illerine yerleşmeye ba...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 529Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 78065 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 474Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 344Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 212Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1357Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 615Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 774Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 558Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 848Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...