Çufalı: ´Havaalanı üniversite için çok olumlu olacaktır´´
![Çufalı: ´Havaalanı üniversite için çok olumlu olacaktır´´](/image/haber/69538_cufalihavalani.jpg)
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Karaelmas Gazeteciler Derneğini ziyaret etti. Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, "Havaalanı yurt içi seferleri başlayınca, bu bizim için çok olumlu bir hizmet olacaktır" dedi.
Rektör Çufalı´ya BEÜ Genel Sekreteri Hayri Bulazar da eşlik
ederken KGD Başkanı Osman Sav ve TGC İl Temsilcisi Atilla Öksüz üniversitenin
faaliyetleri ve tanıtımı hakkında görüşlerini paylaştı.
Rektör Çufalı ziyarete ilişkin yaptığı konuşmada, "Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak, sivil toplum kuruluşlarını Zonguldak´ta kamu ile halkla ilişkilerimizi geliştirmek amacıyla çeşitli ziyaretlerde bulunuyoruz. Bu anlamda Karaelmas Gazeteciler Derneği´ni ziyaret etmek istedik" dedi.
´´34 BİNE YAKIN ÖĞRENCİMİZ VAR´´
Bülent Ecevit Üniversitesi´ndeki öğrenci sayısı ve yeni bölümler açılacak mı sorusunu yanıtlayan Rektör Çufalı şöyle konuştu; " Şu anda öğrenci sayımız 34 bine yakın civarındadır. Diğer yandan yeni bölümler haricinde yeni programlar açılıyor. Bununla ilgili Alaplı´da, Çaycuma´da yeni programlar açıldı. Devrek´te Adalet Meslek Yüksek Okulu´na ilk defa bu yıl öğrenci alacağız. Bu talebimiz YÖK tarafından karşılandı. Alaplı ve Çaycuma´da da bazı programlara ilk defa öğrenci alacağız. Süreç devam ettiği için talepler de gelmeye devam ediyor. Daha fazla öğrenci almayı düşünüyoruz. 60´tan fazla ülkeden öğrencimiz mevcuttur. Bu yıl itibariyle 1200´e yakın öğrencimiz var. Önümüzdeki yıl da bu sayıyı artırmayı düşünüyoruz."
´´HAVAALANI YURT İÇİ SEFERLERİ ÜNİVERSİTE İÇİN OLUMLU
OLACAKTIR´´
Havaalanının açılması, üniversiteye nasıl bir katkı
sağlayacak sorusunu yanıtlayan Rektör Çufalı; "Üniversitemize önemli
katkılar sağlayacaktır. Bir kere öğretim üyesi olarak buraya gelmek isteyenler,
ulaşım konusunda havaalanını soruyorlar. Normalde kilometre olarak Ankara ve
İstanbul mesafe olarak Zonguldak´a çok uzak değil. Hava yolu taşımacılığı ön
plana çıktığı için Türkiye´nin en uzak mesafesi bile 1,5 saat sayılıyor. Bu
açıdan bakıldığında uzak olmayan Zonguldak zaman itibariyle uzak gibi
görünüyor. Bu nedenle öğretim üyelerinin buraya gelmesinde negatif bir
unsurdur. Havaalanı yurt içi seferleri başlayınca, bu bizim için çok olumlu bir
hizmet olacaktır" dedi.
Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav da Rektör Mustafa Çufalı´ya ziyaretinden ötürü teşekkür etti.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Hatipoğlu´ndan Rektör Çufalı´ya ziyaret
20.10.2019 00:00 2699Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyesi ve Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu; ZBEÜ Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı´yı ziyaret etti. Zong...
BEÜ ve Erdemir, mutabakata vardı
27.2.2019 00:00 1884Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, kamu-üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek amacıyla Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR)...
BEÜ, başarılı kornea nakli ameliyatlarına imza atıyor
19.1.2019 00:00 2877Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi´nde kornea bankasından 30´uncu hastaya kornea nakli yapıldı. Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Da...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 637Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 89765 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 561Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 439Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 253Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1446Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 639Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 847Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 625Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 872Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...