CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI GÖREV BAŞINDA VEFAT ETTİ BAŞKAN POSBIYIK: HÜSEYİN ÇAKIR DEMOKRASİ ŞEHİDİMİZDİR
“SANDIKLARA SAHİP ÇIKMAK HÜSEYİN ÇAKIR KARDEŞİMİZİN VASİYETİNİ YERİNE GETİRMEKTİR”
Kdz. Ereğli Belediyesi CHP Belediye Meclis Üyesi Adayı Hüseyin Çakır, görevli olduğu okulda kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, hastaneye gelerek açıklamalarda bulundu. Hüseyin Çakır’ın “çok miktarda polis görev kağıtsız oy kullanmaya geliyor. Görev kağıdı olanda sistemde sorgulanmıyor” diye bilgi verdikten 10 dakika sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldığını belirterek; “Maalesef Hüseyin çakır’ı kaybettik. O bizim demokrasi şehidimizdir. Bugün sandıklara sahip çıkmak Hüseyin çakır kardeşimizin vasiyetini yerine getirmektir” dedi.
Kdz. Ereğli Belediyesi CHP Belediye Meclis Üyesi Adayı Hüseyin Çakır (59), görevli olduğu okulda kalp krizi geçirerek kaldırıldığı Echomar Hastanesi’nde hayatını kaybetti.
Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, hastaneye gelerek açıklamalarda bulundu. Evli ve 2 çocuk babası Hüseyin Çakır’ın “çok miktarda polis görev kağıtsız oy kullanmaya geliyor. Görev kağıdı olanda sistemde sorgulanmıyor” diye bilgi verdikten 10 dakika sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldığını belirterek; “Maalesef Hüseyin çakır’ı kaybettik. O bizim demokrasi şehidimizdir. Bugün sandıklara sahip çıkmak Hüseyin çakır kardeşimizin vasiyetini yerine getirmektir” dedi.
Başkan Posbıyık şunları söyledi:
“Bugün seçim günü çok üzgünüz. Hüseyin Çakır, değerli bir kardeşimizdi.
Ereğli’yi temsil etmesi için onu meclis üyesi adayı yaptık. Kdz. Ereğli‘ye çok yararlı olacaktı. Demokrasiye aşık bir insandı. Atatürkçü, demokrat bir insandı. Demokrasi için yapamayacağı hiçbir şey olmayan çok değerli bir kardeşimizdi. Büyük bir şevkle seçim öncesinde birlikte çalışmalar yaptık, çok da başarılıydı.
Bugünkü heyecanla; sandıkların başına geçtik. Tabii ki sandık başında ölüme giden yolda ne oldu orasını bilmiyoruz. Sadece onun yazdıkları elimizde; Sadece söylediği “çok miktarda polis görev kağıtsız oy kullanmaya geliyor. Görev kağıdı olanda sistemde sorgulanmıyor” şeklinde yazı geçiyor ve 10 dakika sonra fenalaşıyor.
Allah rahmet eylesin kaybettik. O Ereğli’deki seçim gününde hayatını kaybeden bizim gözümüzde demokrasi şehidi bir kardeşimiz, Allah nur içerisinde yatırsın.
O’nun bıraktığı anıları Ereğli’de her zaman yaşatacağız ailesine başsağlığı ve sabır dilmiyorum.
Bütün sandık başlarındaki arkadaşlara görevli arkadaşlara, sayımlarda görevli arkadaşlara üzüntüyü bir süre bırakmamız gerektiğini ifade ediyorum. Sıkıntıları görüyorsunuz hep beraber sandıkların başında daha ciddi, daha sıkı görev yaptığınız takdirde Hüseyin Çakır’ın bana göre bıraktığı vasiyeti yerine getirmiş olacaksınız.
Şimdi sandıklara sonuna kadar sahip çıkma zamanı. Demokrasi mücadelesi verme. Demokrasinin Türkiye’de Ereğli’de yerleşmesi için bu mücadeleye katkıda bulunma zamanı olarak görüyorum. Bütün Arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.”
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
İYİ Parti vatandaşlarla buluştu…
11.3.2019 00:00 1932Zonguldak´ın Ereğli ilçesi İYİ Parti Belediye başkan adayı Ali Kaya, beraberinde meclis üyesi adayları Firuz Yılmaz, Muhammet Başkan, Bülent Taşdibek ve İl Genel meclisi üyesi a...
Vekalet, Gökhan Günay´da..
25.7.2019 00:00 1672Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık´ın şehir dışı programı nedeniyle Belediye Başkanlığına Meclis Üyesi Gökhan Günay vekalet edecek. Karadeniz Ereğli Belediye´...
Anne Ocakcı, son yolculuğuna uğurlandı…
23.2.2019 00:00 1885Karadeniz Ereğli önceki dönem CHP İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Şerif Sertan Ocakcı´nın annesi Asuman Ocakcı son yolculuğuna uğurlandı. Bir süredir rahatsızlığı nede...
Son Eklenen Haberler
ORMANDA ÖLÜ BULUNDU
27.7.2024 11:31 75Karabük'te, kendisinden haber alınamayan kişi ormanda ölü bulundu. Beşbinevler Mahallesi’nde yaşayan kadın, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak...
BELEDİYE, TURİZM İÇİN UĞRAŞIYOR
27.7.2024 11:22 88Düzce Belediyesi, Akçakoca’da atıl vaziyette mekanı aldı; yeni bir isimle turizme kazandırdı. Düzce’nin doğal, tarihi ve kültürel g&uum...
OTOMOBİL IRMAĞA UÇTU!
27.7.2024 11:13 74Bartın'da yağmur nedeniyle yoldan çıkan otomobil ırmağa uçtu. Ters dönen araçta mahsur kalan sürücü, itfaiye ekipleri tarafından kurtarı...
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 683Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 95765 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 597Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 476Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 274Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1481Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 647Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...