ÇAYCUMA OSB İHALE TARİHİ AÇIKLANDI

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Tarıma Dayalı İhtisas(Sera) Organize Sanayi Bölgesi ihale ilanı resmi gazetede yayınlandı.
Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, kentte sektörel çeşitliliğin sağlanması, istihdamın arttırılmasına yönelik projelerinden biri olan TDİ (Sera) OSB projesine 2016 yılında başladıklarını söyledi. Zorlu bir süreçten geçtiklerini ifade eden Demir, şunları kaydetti:
"SERA OSB fizibilitesinin hazırlanması, kurulacağı alanın belirlenmesi, müteşebbis heyetin oluşturulması, yer tahsisinin yapılması, yatırım programına alınması ve ödenek tahsisi gibi zorlu süreçleri tamamlayarak, ihale aşamasına geldik. Bilindiği üzere SERA Organize Sanayi Bölgemiz 2021 mali yılı yatırım programına alınarak ödenek tahsisi yapılmıştı. İhaleye ilişkin dosyamızı hazırlayarak, Tarım ve Orman Bakanlığımıza arz ettik.
İhale sürecinin hızlandırılması için Mayıs ayı içerisinde milletvekillerimizle Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’yi ziyaret ettik. Ziyaretimiz sonrasında, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ihaleye biran önce çıkılması için ilgili birimlere talimat verdi. Bakanlığımız tarafından ihale tarihi 29 Haziran 2021 Salı günü olarak belirlendi. İhale ilanımız resmi gazetede yayınlandı. İhale 29 Haziran 2021 Salı günü Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünde gerçekleşecek. Tarım ve Orman Bakanlığının kredi desteği ile Müteşebbis Heyet Başkanlığının sorumluluğu altında yapılacak olan Zonguldak Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi (56 hektar alan) alanına ait Altyapı ve Elektrik Dağıtım Şebekesi Yapım İşi, birim fiyat esası ve birim fiyatların her biri için geçerli olmak üzere işin tümüne indirim verilmek suretiyle, kapalı teklif usulü ile ihale edilecek."
"Bin kişiye istihdam sağlanacak "
TSO Başkanı Demir, projenin tamamlanması ile birlikte Sera Organize Sanayi Bölgemizde her biri yaklaşık 25 dekar büyüklüğünde 15 adet Sera İşletmesi kurulacak ve yaklaşık bin kişiye istihdam sağlanacağını kaydederek, kuruluş çalışmalarında her zaman yanlarında olan, bürokratik süreçlerin aşılması ve hızlandırılmasına katkı veren herkese teşekkür etti.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
CHP Çaycuma yönetimi görevden alındı
19.2.2019 00:00 35518CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol, Genel Merkezin kendisini ve yönetimini görevden alması ile ilgili konuştu. Yarın daha geniş bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirte...
Zonguldak’ta şehir içi toplu taşıma sorunu… KRİTİK TARİH BELLİ OLDU
28.3.2022 21:53 2082Zonguldak Belediyesinin Özel Halk Otobü ihalesi 19 Nisan 2022 Salı günü saat 14.00’de yapılacak. Zonguldak Belediyesinden müjdeli haber g...
HALK OTOBÜSÜ İHALESİ İPTAL!
19.4.2022 13:29 2205Zonguldak’ta 19 Nisan’da yapılması planlanan özel halk otobüsü ihalesinin iptal olduğu bildirildi. Belediye Başkanı Selim Alan’ın 19 Nisan&rs...
Son Eklenen Haberler
MÜKELLEFLE SON GÜN UYARISI
31.8.2026 14:12 110Zonguldak Defterdarı Recep Serdar, düşük oranlı tecil faiziyle taksitlendirme imkanından yararlanmak isteyen mükellefler için son başvuru tarihinin 31 Ağus...
FINDIK MI ÇUVAL MI; HANGİSİ DAHA KIYMETLİ?
31.8.2026 13:46 130Karadeniz’in doğusu ile Zonguldak'ın köylerinde fındık yaşam felsefesi olarak kabul ediliyor. Üretici, her yeni sezon, umutla ‘fiyat’ bekliyor. B&oum...
KKTC’DE 3 GÜNLÜK ULUSAL YAS İLAN EDİLDİ
31.8.2026 11:12 154Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Girne-Taşucu seferini yapan yolcu gemisinin Girne açıklarında batması ve 8 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından &uum...
SON DAKİKA/GAZİMİZİ KAYBETTİK
31.8.2026 10:48 347Karadeniz Ereğli’de, akciğer kanseri ile bir süredir verdiği yaşam mücadelesini kaybeden Kıbrıs Gazisi Mustafa Özmen hayata gözlerini yumdu. Merhum ...
BAHÇEYE GİRDİ DİYE DANANIN KUYRUĞUNU KESTİ
31.8.2026 10:32 524Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde bahçesine giren komşusunun danasının kuyruğunu baltayla kestiği öne sürülen şahıs hakkında adli işlem başlatıldı. Ol...
AKDENİZ OYUNLARI´NDA ALTIN MADALYA KAZANDI
31.8.2026 10:20 184İtalya'nın Taranto kentinde düzenlenen 20. Akdeniz Oyunları'nda mücadele eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü sporcusu milli judocu ...
AİLESİ 2 GÜNDÜR HABER ALAMIYORDU; ÖLÜSÜ BULUNDU
31.8.2026 10:12 454Sakarya'nın Arifiye ilçesinde, nenirde sürüklenen erkek cesedi bulundu. Edinilen bilgilere göre, suda sürüklenen ceset gören vatand...
ÇAYA DEVRİLDİ: 4 YARALI
31.8.2026 10:04 193Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde, köprüden çaya düşen otomobildeki 4 kişi yaralandı. S.S. idaresindeki 06 BD 1565 plakalı otomobil, sürü...
ZİNCİRLEME KAZA
31.8.2026 09:42 273Düzce’de meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı. Kervan Kavşağı’ndan otoban bağlantı yolu istikametinde yaya geçidi ışıklarında 6 aracın karışt...
DÜŞMANA HÜSRAN MİLLETİMİZE BAYRAM
31.8.2026 09:33 153Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "30 Ağustos, Türk'ü Anadolu'dan atmak, şayet güçleri yetseydi kökümüzü kazımak isteyen işgalcilerin...




















