ÇAKIR İÇİN BELEDİYEDE TÖREN DÜZENLENDİ
![ÇAKIR İÇİN BELEDİYEDE TÖREN DÜZENLENDİ](/image/haber/2024/4/cakir-icin-belediyede-toren-duzenlendi-142024134905.jpg)
Zonguldak’ın ilçesi Ereğli’de, seçim günü görevli olduğu okulda geçirdiği kalp krizi sonrası hayata gözlerini yuman Belediye Meclis Üyesi Adayı Hüseyin Çakır için Karadeniz Ereğli Belediyesi’nde tören gerçekleştirildi.
Törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı’nın söylendi. Hüseyin Çakır’ın bir demokrasi şehidi olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “seçimleri kazandık ama acımız nedeniyle bunun farkına varamadık. Acı ve üzüntüyle seçim gününe girdik. Demokrat, cumhuriyetçi, Atatürkçü, sosyal hukuk devletine inanmış bir kardeşimizdi. Heyecanlı bir insandı. Meclis üyeliğinde çok yararlı işler yapacağına bütün kalbimizle inanıyorduk. Seçime başladığımız saatlerde saat 9 civarında hiç beklemediğimiz bir olay oldu. Belki büyük bir heyecan vardı. İdeallerini gerçekleştirme heyecanını yaşıyordu. Maalesef acı haberi duyduk ve seçim modumuz düştü. Söyleyecek lafımız yok. Yüce tanrı böyle emretti. O benim nazarımda demokrasi şehididir” dedi.
CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul da, “Hüseyin Çakır Ereğli’ye yıllarını vermiş, halkına hizmet etmiş, Ereğli halkının takdirini kazanmış, kendisini tanıyan bilen herkesin dürüstlüğüne, mertliğine şahit olduğu, özü sözü bir çok düzgün bir abimizdi. Siyasi hayatım boyunca yol arkadaşımdı. Şu dünyada tanımış olduğuma memnun olduğum insanların ilk sıralarında gelen bir abimizdi, çok üzgünüm” diye konuştu.
Törenin ardından Hüseyin Çakır’ın cenazesi CHP İlçe Başkanlığı’na oradan da cenaze namazı için Bozhane Camisi’ne götürüldü.
6’ncı sıradan Meclis üyesi adayı olan 59 yaşındaki Hüseyin Çakır, Turgut Reis Okulu’nda fenalaşmış, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Formen Hasan Akbaş, son yolculuğuna uğurlandı
16.6.2019 00:00 2163Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında (ERDEMİR) geçirdiği iş kazası sonucu hayatını kaybeden Hasan Akbaş için tören düzenlendi. Karadeniz Ereğli´de kurulu Ereğli Demir ve Çel...
Çakır, yeni PTT binası için Başmüdür Meşeli´ye teşekkür etti
7.10.2019 00:00 2370Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Zonguldak´ta PTT Başmüdürü Mehmet Meşeli´yi ziyaret etti. Çakır ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, PTT Zonguldak...
Kuyu: ´Bu üniformayı taşımak gurur kaynağı´
9.4.2019 00:00 1714Kdz. Ereğli´de, Türk Polis Teşkilatı´nın 174´üncü kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla tören düzenlendi. Anıt Park´ta gerçekleştirilen tören, İlçe Emniyet Müdürü ...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 590Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 84765 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 526Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 400Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 236Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1404Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 632Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 815Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 597Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 861Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...