BELEDİYE DEVİR TESLİM TÖRENİNDE ARBEDE!
![BELEDİYE DEVİR TESLİM TÖRENİNDE ARBEDE!](/image/haber/2024/4/belediye-devir-teslim-toreninde-arbede-442024154858.jpg)
Zonguldak belediyesi devir teslimi iyi başladı can sıkıcı bitti. Devir eden eski Başkan Ömer Selim Alan'a bir kişi sözlü müdahalede bulundu, arbede çıktı… Yeni belediye başkanı, “bu şekilde muamele bizim örgütümüzün muamelesi değildir. Bizim dışımızda gelişmiştir. Kendisinden özür diledim” dedi.
31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP'den aday olan Tahsin Erdem yüzde 54, AK Parti adayı Ömer Selim Alan yüzde 37 oy aldı. 2024-2029 tarihleri arasında Zonguldak Belediye Başkanlığı yapacak olan Erdem, Zonguldak Adliyesi'ne giderek mazbatasını Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Behice Dizdar'dan aldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı mazbata töreni sonrası Erdem ve beraberindekiler Zonguldak Belediyesi'ne hareket etti.
Coşkulu kalabalık tarafından karşılanan Tahsin Erdem'e CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, CHP İl Başkanı Devrim Dural, Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu ve partililer de eşlik etti.
Ömer Selim Alan tarafından makamda karşılanan Erdem'e belediyenin mührü verildi. Devir teslim töreninde konuşan Alan, “31 Mart'ta tüm ülkemizde olduğu gibi Zonguldak'ta da vatandaşımız sandığa gitti, iradeyi ortaya koydu. Tahsin Erdem başkanımız seçimi kazanarak yeni belediye başkanımız oldu. Bizler de görevimizi Muharrem Akdemir'den devralmıştık. Bugün de görevi Tahsin Erdem başkanımıza devrediyoruz. Belediyemizin mührünü, belediye başkanlığı makamını devrediyoruz. Kendisine bu yolda üstün başarılar diliyoruz. İşi zor yükü ağır, Zonguldak'ın çok hizmete ihtiyacı var. Ama ekibiyle beraber açıkladığı projelerini yapacağına ve insanımıza hak ettiği hizmetleri vereceğine bütün kalbimizle inanıyoruz” ifadelerini kullandı.
Selim Alan'a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Erdem, “Şu asla unutulmasın. Bugüne kadar edinmiş olduğu deneyimlerden dolayı kendisinden mutlaka istifade edeceğiz. Her daim amaç Zonguldak'a hizmettir. Bugün biz yarın başkası olacaktır. Kendisine bugüne kadar ki hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
BİR KİŞİ YÜZÜNDEN!
Devir teslim töreni sonrasında Tahsin Erdem, Ömer Selim Alan'ı makamdan uğurlamak istedi. Alan'ın makamdan ayrılması sırasında kimliği belirsiz bir kişi tarafından sözlü müdahalede bulunuldu. Kısa süreli arbede çevredekilerin araya girmesiyle son buldu.
Alan'ın belediye binasından ayrılmasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Tahsin Erdem, “Az önce önceki dönem belediye başkanımızı uğurlarken yapılan hareketi kesinlikle tasvip etmiyoruz. Bizim halkçı belediyecilik anlayışımızla böyle bir seviyesizlik asla olmaz. Amacını aşan hareketler olmuştur. Kendisinden özür diledim, burada da sizlerin huzurunda özür diliyorum. Hiç şık olmamıştır. Bizim tasvip edeceğimiz bir şey değildir. Her belediye başkanı, önceki belediye başkanları bizim için çok kıymetli, çok değerlidir. Bu şekilde muamele bizim örgütümüzün muamelesi değildir. Bizim dışımızda gelişmiştir. Hiçbir sosyal demokrat, hiçbir halkçı böyle bir şeyi asla yapmaz” dedi.
Tahsin Erdem, CHP rozetini çıkartıp Türk Bayrağı rozetini taktı. Zonguldakspor atkısı ve madenci bareti takan Erdem, makam koltuğuna oturarak görevine başladı.
![BELEDİYE DEVİR TESLİM TÖRENİNDE ARBEDE! - 1](/image/haber/2024/4/belediye-devir-teslim-toreninde-arbede-1-442024154911.jpg)
![BELEDİYE DEVİR TESLİM TÖRENİNDE ARBEDE! - 2](/image/haber/2024/4/belediye-devir-teslim-toreninde-arbede-2-442024154912.jpg)
![BELEDİYE DEVİR TESLİM TÖRENİNDE ARBEDE! - 3](/image/haber/2024/4/belediye-devir-teslim-toreninde-arbede-3-442024154912.jpg)
![BELEDİYE DEVİR TESLİM TÖRENİNDE ARBEDE! - 4](/image/haber/2024/4/belediye-devir-teslim-toreninde-arbede-4-442024154913.jpg)
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Mağlubiyetin ardından takımda arbede … KONYA KARIŞTI!
5.12.2021 16:51 13852-1’lik Zonguldak Kömürspor mağlubiyetinin ardından 1922 yardımcı antrenörü Mesut Ertekin ve oyuncular arasında arbede çıktı. Arbede sırasında ba...
EREĞLİ TSO MECLİSİNDE DEVİR TESLİM
2.11.2022 13:30 1611Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) meclis üyeleri arasında devir teslim töreni gerçekleşti. Kdz. Ereğli TSO’da ö...
Sokak ortasında tartıştılar… Polis müdahale etti… KAVAKLIK’TA ARBEDE
2.6.2022 20:45 2044Karadeniz Ereğli ilçesinde, A.Ç. (38) ve eşi B.Ç. (53) sokak ortasında tartışınca polis, müdahale etti. Polis memurları, çift ve çocukları...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 588Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 84565 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 525Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 399Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 236Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1402Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 632Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 814Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 596Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 860Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...