6’NCI POSBIYIK DÖNEMİ BAŞLADI
![6’NCI POSBIYIK DÖNEMİ BAŞLADI](/image/haber/2024/4/6-nci-posbiyik-donemi-basladi-442024130435.jpg)
Mazbatasını alan Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yeni dönem görevine resmen başladı.
En yakın rakibine tarihi bir fark atarak yeniden belediye başkanı seçilen Başkan Halil Posbıyık, belediye meclis üyeleriyle birlikte İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı. Posbıyık, “seçim döneminde zaman zaman şirazesinden çıkan olaylar vardı ama mümkün mertebe tecrübemize dayanarak bunları idare ettik, Ereğli’ye yaraşır ve seviyeli bir seçim ortamı olsun diye cevap vermedik, sessiz kalmayı tercih ettik. Her zaman ifade ettiğim gibi ben Ereğli’de yaşayan, oy veren veya vermeyen 129 bin kişinin belediye başkanıyım. Ereğlimiz için hayırlı, uğurlu olsun. Yapmamız gereken hizmetlere bütün hızıyla hep beraber el ele vererek devam edeceğiz” dedi.
Posbıyık, mazbatasını almaya eşi Neriman Posbıyık, oğlu Tuğberk Posbıyık ile birlikte gitti. CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu ve partili yöneticiler ile belediye meclis üyeliğine seçilen adaylarla birlikte İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim İlknur Kartal’ı ziyaret eden Posbıyık, mazbatasını alarak görevine başladı. Adliye çıkışında hatıra fotoğrafının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Posbıyık, Ereğli’ye yapılması gereken hizmetlere bütün hızıyla devam edeceklerini belirterek şunları söyledi:
“EREĞLİ’MİZ İÇİN HAYIRLI, UĞURLU OLSUN”
“Kdz. Ereğli Belediyesi, Uzun bir maratonun neticesinde partilerimiz, adaylarımız seçime girdiler. Demokratik bir ortamda seçim yapmaya çalıştık. Zaman zaman şirazesinden çıkan olaylar vardı ama mümkün mertebe tecrübemize dayanarak bunları idare ettik, Ereğli’ye yaraşır ve seviyeli bir seçim ortamı olsun diye cevap vermedik, sessiz kalmayı tercih ettik. Başta İlçe Seçim Kurulumuz olmak üzere güvenlik kuvvetlerimize ve aynı zamanda parti bayrağını direklere çıkarıp asan gençlerimizden sandık başında gece geç saatlere kadar bekleyen cumhuriyet ve demokrasi mücadelesi veren, ilkelerinden ödün vermeden sandıkları koruyan bütün dostlarımıza, arkadaşlarımıza aynı zamanda bütün Ereğli halkına şükranlarımı sunuyorum. Her zaman ifade ettiğim gibi ben Ereğli’de yaşayan, oy veren veya vermeyen 129 bin kişinin belediye başkanıyım, şuanda mazbatayı alarak bunu tescilledim. 129 bin kişi adına ve fedakarlık yapan, Ereğli’de demokrasinin yerleşmesi için büyük mücadele veren gençlerimize, kadınlarımıza, bütün partililerimize ve vatandaşlarımıza, bize gönülden bağlı insanlarımıza bütün Ereğli halkı huzurunda bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum. Ereğli’miz için hayırlı, uğurlu olsun. Bu çıktığımız yolda belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz ve yoldaşlarımızla birlikte daha demokratik bir ortamda çalışma imkanı bulacağımıza eminim. Ereğli’ye yapmamız gereken hizmetlere bütün hızıyla hep beraber el ele vererek devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.”
Başkan Posbıyık, Kdz. Ereğli Belediyesi girişinde zabıta tören mangasıyla karşılandıktan sonra makamına geçerek görevine başladı.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Ereğli Belediyesi´nden öğrencilere kırtasiye desteği
29.8.2019 00:00 2141Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eğitim-öğretim dönemi öncesi ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımında bulunacaklarını söyledi. Karade...
Öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı
6.9.2019 00:00 2743Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık´ın talimatıyla 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi öncesi ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımında bulunuldu. E...
POSBIYIK, PERSONELİ DENETLEDİ
10.8.2020 12:03 1733Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yeni haftanın ilk gününde belediyedeki mesaisine personeli denetleyerek başladı. Çalışanların ve daire müd&...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 589Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 84665 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 526Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 400Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 236Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1403Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 632Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 815Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 597Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 860Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...