5 YILDA ÜÇÜNCÜ KİTABINI YAZDI
2021 yılında yayımlanan “Muharebe Günleri” ile yazı hayatına başlayan Kıbrıs Gazisi Ergün Çakır, ardından 2023 yılında “Demir Çarık Demir Asa” isimli romanını yayımladı. Çakır, son kitabı “Sarmaşığın Yolculuğu” ile okurları ile bir kez daha buluştu.
Zonguldak’ın ilçesi Ereğli’de yaşayan 70 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Ergün Çakır’ın yazdığı roman, kitapçılarda yerine aldı.
Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalışılan ‘Sarmaşığın Yolculuğu’ isimli kitap, Gece Kitaplığı Yayınevi imzası ile piyasaya sürüldü. Olgunlaşma, zaman ve çevre ilişkisinin ele alındığı roman; internette Kitap Kurdu ve BKM KİTAP’ın yanı sıra bazı kitabevlerinde satılmaya başlandı.
Sarmaşığın Yolculuğu hakkında açıklamada bulunan yazar Ergün Çakır, yeni bir kitabı daha okurlarla buluşturmanın sevincini yaşadığını belirterek şunları söyledi:
“Yaklaşık bir yıl süren çabanın ürünü olan Sarmaşığın Yolculuğu, beğeni ile okuyacağınız bir kitap oldu. Kitabın yayına hazırlanışı ve yayımlamasında büyük emeği olan Hüseyin Aksakal’a teşekkürü borç bilirim.
Bu kitap olgunlaşma, zaman ve çevre ilişkisini ele alıyor. Başa gelen her felaketi telafi eden bir mucize, her engeli aşmak için dostane bir destek, hayata devam etmeyi dayatan bir teselli ikramiyesi bulunur. Yine de nihayette ulaştığın yer, en başta varmak istediğiniz yer midir? Kitabı keyifle okumanız dileğimle.”
YENİ ÇALIŞMA ESKİ SEVDALAR ÜZERİNE…
Yazarlık serüvenin devam edeceğini dile getiren Çakır, yeni bir kitap yazma hazırlığında olduğunu da açıkladı. Yakın zamanda yazmaya başlayacağı kitabın konusunun ise ‘eski sevdalar’ olduğunu aktaran Çakır, “Allah ömür verdiği müddetçe yazmaya devam edeceğim. Yeni yazacağım kitabımın taslağını zihnimde oluşturdum” dedi.
İlk iki kitap ne anlatmıştı?
Muharip Gaziler Derneği Kurucu üyelerinden ve ERDEMİR emeklisi Ergün Çakır, Kıbrıs Harekatı sırasında yaşadıklarını, “Muharebe Günleri” adındaki ilk kitabıyla anlatmıştı. Kitap, cephe hattında mücadele veren askerlerin gözünden yazılması yönüyle önemli bir örnek oluşturmuştu.
Çakır’ın duygusal olarak otobiyografik izler taşıyan ikinci kitabı “Demir Çarık Demir Asa” da, bir asırlık kendini bulma yolculuğu çerçevesinde, bireyin hedefleriyle, tesadüfler ve kaderinin onu götürdüğü nokta arasındaki çelişkileri sorgulamıştı.
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
BİR YEM BORUSU OLARAK, “EREĞLİ İL OLSUN” SÖYLEMİ VE POSBIYIK’IN ÜÇÜNCÜ YOLU
13.11.2020 12:10 2064...
Ereğlili genç yazarın ilk kitabı yayınlandı
15.2.2021 15:49 1750Karadeniz Ereğlili üniversite öğrencisi Kubilay Ersan Akkanat, kaleme aldığı ilk kitabını Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a hediye etti. Başkan Posbıyık, bir&cced...
KADEM 1. yılını kutladı
20.2.2019 00:00 1470KADEM Zonguldak Temsilciliğinin birinci yılı Kadem dernek binasında yürütme kurulu ve KADEM üyeleri ile coşkuyla kutlandı. Oku-Yorum etkinliği ile aynı güne denk gelen kutla...
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 593Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 85165 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 528Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 403Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 237Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1407Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 632Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 817Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 599Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 862Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...