19 : 36 - Ak Parti ve CHP'de belediye meclis üyeleri yeni isimlerden oluştu   16 : 08 - Kantarcı: "Olay galibiyet veya hezimet değildir"   16 : 03 - SERA OSB yatırım programına alındı   13 : 55 - Suç örgütüne operasyon: 9 gözaltı   13 : 15 - İnsan hakları savunucuları da Posbıyık'ın listesinden rahatsız   12 : 06 - Özhaseki, Ayan'ın ortak aday olduğu iddialarını yalanladı   12 : 01 - Eski Bakan Çakan, haberlere yanıt verdi...   01 : 35 - Kaya, parti andını okuyarak başladı...   01 : 24 - Posbıyık'ın basın bürosundan, Demirtaş'ı suçlayan açıklama   01 : 05 - CHP Çaycuma yönetimi görevden alındı
 
 
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
FOTO GALERİ
DİĞER
Firma Profili | Yayın İlkeleri | İletişim | Sitene Ekle | Arşiv | Rss | MOBİL BÖLÜM
ANA SAYFA  / Gündem
Yazıcıoğlu ve Anıl açık açık konuştu....
Yazıcıoğlu ve Anıl açık açık konuştu....

Ak Parti Belediye Meclisi Üyesi ve Grup Sözcüsü İhsan Yazıcıoğlu, CHP Meclis Üyesi Nezih Anıl'la birlikte Demokrat FM'de katıldığı Kara Tren programında bir yandan Ereğli Belediyesi'nde Ak parti döneminde gerçekleştirilen hizmet ve projeleri öne çıkarırken diğer yandan da grup içerisindeki eksiklikleri ve Başkan Hüseyin Uysal'a eleştirilerini dile getirdi.

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 06 Subat 2018 15 : 39 

Yazıcıoğlu, Şenol Azman tarafından hazırlanıp sunulan Kara Tren programında, "Uysal'la yol arkadaşlığınız devam ediyor mu sorusuna, "O da ben de Ak Partiliyiz. Toplantılarda bir araya geliyoruz ama seçim öncesi gibi fikir alış verişi ve teşriki mesaimiz yok" şeklinde cevap verdi.

 

Programın diğer konuğu CHP'li Nezih Anıl ise uzun süredir gündemden düşmeyen, Kent Meydanı Projesi ve Cami sorununu gündeme getirerek, "Biz camiye değil yerine karşıyız. Gerçekten dedikleri gibi prestijli bir cami yapılacaksa en uygun yer Göztepe'dir. Göztepe'nin SİT alanı olması buna engel değildir. Üzerinde çalışılabilir" dedi.

 

7 Şubat Çarşamba günü saat 16'dan itibaren Ereğli Demokrat FM'de tekrarı yayınlanacak olan Kara Tren programında Yazıcıoğlu ve Anıl'ın sorulara cevapları ve konuşmaları özetle şöyle:

HÜSEYİN UYSAL'LA YOL ARKADAŞLIĞINIZ DEVAM EDİYOR MU?

Yazıcıoğlu: 20 yıl Ereğli Belediyesi'ni Halil Bey yönetti. 2014 seçimlerinde Hüseyin Beyle seçime girdik. 2009 ‘den beri çeşitli kademlerde görev alıyordum. Allah nasip etti seçimi kazandık. 6 Nisan'da göreve başladık. Uysal'la gönül birlikteliğimiz var. Birlikte yola çıktık. Sadece bizim ailemiz değil diğer meclis üyelerimizle büyük bir şevkle göreve başladık. Tabi her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. Başkan bir dönem sonra kendi yönetim tarzını öne çıkardı.

Ama siyaset ekip işidir. Halil Bey de ilk seçiminde çok az farkla kazandı ama altyapısını sağlamlaştırmak için çarşı içinden çıkmadı. İlk dönemler Başkan Uysal'a söyledim, çarşı merkezinde etkimizi kaybetmeyelim. Sabah uğrayın esnafın çayını kahvesini için dedim. Başkan kendi tarzını koymaya başlayınca mesafeler açılmaya başladı. O da ben de Ak Partiliyiz. Toplantılarda bir araya geliyoruz ama seçim öncesi gibi fikir alış verişi ve teşriki mesaimiz yok. İkimizde Ak Partiliyiz. Bize vatandaşın verdiği görev çerçevesinde birlikte çalışmaya ve görev süremiz dolana kadar hizmet etmeye devam edeceğiz.

 

MECLİSTE ÇOĞUNLUK AK PARTİLİ AMA ENCÜMEN CHP'Lİ

Geçen Nisan ayındaki encümen seçimlerinde olan bir şey bu. Tabi Ak Parti'ye gönül verenleri de kırdı. Ben o toplantıda encümen üye adayıydım. Önceden yapılan grup toplantısında aday olmam konusunda görüş birliğine varıldı. Oylama sonucunda 15 CHP 14 Ak Parti lehine oy kullanıldı. 4 kişi de seçime iştirak etmedi, yani toplantıya mazeret bildirerek katılmadı. Oylama sonucuna göre, grupların sayısal durumu göz önüne alındığında bir kişi de CHP ye oy vermişti. Gizli oylama olduğu için bunun kim olduğunu bilmek zor. Tabi sonuçta katılmayan üyelerinde etkisi vardı. Grup sözcüsü olduğum için toplantı öncesinde mazeret dilekçeleri bana geliyordu. Esra Hanım'ın mazeret dilekçesi vardı. Toplantıya katılmamak üzere verilmiş. Ancak Esra Hanım toplantıya birkaç dakika kala geldi ve bendeki kendine ait mazeret dilekçesini alarak Eyüp Karaarslan adına yazılmış mazeret dilekçesini verdi. Neticede encümen seçimlerini kaybettik.

 

KATILMAYANLAR KONUSUNDA PARTİ DİSİPLİNİ İŞLETİLMEDİ Mİ?

Tabi ki daha sonra İlçe Başkanlığında yapılan toplantıda bu gündeme geldi. Gerekli değerlendirmeler yapıldı. Tabii ki her meclis üyesinin mazeret bildirerek toplantıya katılmamak gibi kanuni bir hakkı var. Çok zorunlu durumlar dışında bunu etik bulmuyorum.. Oylamada karşı oy kullanan kimdir? Kapalı zarf olduğu için de karşı oy vereni bilemezsiniz. Ama bu durum Ak Partiye gönül verenlere yapılmış bir ihanettir. Daha sonra, ziyaretimize gelen, konuştuğumuz insanlar, Ak Partiye oy verenler bunun hesabını bize sordular.

 

ANIL: SEÇİMİ MAHALLEYE DÖNÜŞTÜRLEN KÖYLER KAYBETTİRDİ

ADAY OLMA İÇİN NEDEN MEMURİYETTEN AYRILDINIZ?

Anıl: Halil Beyle 98 den beri çalışıyordum. Son dönemde de belediyede memur olarak çalışıyordum. Şu an özel sektörde çalışıyorum. Ben kendi arzumla istifa ettim. Emekliliğime az kalmıştı. Siyasete atılmak istedim. Kaybettik ama benim mesleğim var ve İstanbul'da bir firmayla işe başladık ve Ereğli'de bir inşaat çalışmasının şefiyim.

 

BELEDİYE SEÇİMİNDE HATA NEREDE OLDU?

Anıl: 2014'te Ereğli Belediyesi'ni neden kaybettiğimizin cevabı aslında, Ak Parti'nin kazanamadığı belediyeleri ele geçirmek için uyguladığı politikada gizli. Örneğin Ordu, Trabzon ve benzeri belediyeler. Ak Parti alamadığı belediyeleri büyük şehir yapıp köy oylarıyla seçimi kazanıyor. Biz bu duruma biraz da Ereğli'de kendi irademizle yol açtık. Biz de Ereğli'de 8 köyü mahalle yapmıştık. Amaç kent nüfusunu 100 binin üzerine çıkartarak bazı yatırımların devlet tarafından yapılmasını sağlamaktı. Bu köylerde tüm altyapı çalışmalarını tamamladık. Ereğli nüfusunu da 100 binin üzerine çıkardık. Ama insanlıda şu mantık, Recep Tayip Erdoğan'a hayran olma mantığı değişmedi. Buna diğer faktörlerde eklenince burada karşı tarafa giden oylar dengeyi Ak Parti lehine çevirdi. Seçim çalışmaları yürüttüğümüz günlerde, Bölücek'te bir abla ben Ak Partili'yim dedi. Bana şu duvarı yaparsan oyu sana vereceğim dedi. 7 -8 bin liraya bir duvar yaptık. Duvar yolu koruyordu ve sadece onun şahsına hizmet eden bir şey olmadığı için yaptık. Daha sonra öğrendik o abla yine Ak Partiye oy vermiş. Gerekçesi de bir gün önce ona 50 lira vermişler. Söz verdim ama 50 lira verdiler bana kısa günün karı demiş.

Bu köylerden bir tanesi dahi mahalle olmasa seçimi yine kazanırdık. Ama Halil Bey bunu seçim için değil nüfusu 100 binin üzerine çıkararak hizmet alabilmek için yaptı.

Sendikanın, seçim sonuçlarında ciddi bir etki yaptığı değerlendirmesine katılmıyorum. Bu gün de Sendika ile tartışmalı olan isimlerden (Şerafettin Turpçu ve Yusuf Ziya Odabaş arasındaki tartışma) bahsediliyor mesela. Bizim parti olarak sendikayla bir problemimiz yok. Kişisel sürtüşmeleri olan gider mahkemeye verir. Seçimi kaybetmemizde de bir etkisi olmamıştır. Dediğim gibi seçimde en belirleyici faktör, mahalle statüsü kazanan köyler ve Ak Parti tarafından verilen iş, kadro ve benzeri vaadlerdir.

 

YERİNE GETİRİLMEYEN VAATLER

Anıl: Seçimi kaybetmemizde, seçim çalışmaları boyunca Ak partililer tarafından verilen ancak yerine getirilmeyen vaatlerin de belirleyici etkisi oldu. Erdemir'de taşeron firmalarda çalışan yüzlerce genç insana seçimden sonra Erdemir kadrosu yapılacakları sözü verildi. Tabi bu insanlar daha sonra mağdur edildi. Hiç birisi Erdemir'e giremedi ve çalışanlar hala taşeronlarda çalışıyor.

 

POSBIYIK ADAY MI?

Anıl: Şu an hiçbir yere aday değilim diyor. Ama Ereğli halkı isterse Ereğli'ye aday olurum diyor. Yani ben kendisinden şuraya veya buraya adayım gibi bir açıklama duymadım. Büyük şehir konusunda aday olacağını düşünmüyorum. Sadece Ereğli halkının talepleri olursa Ereğli için aday olabilir. Bu benim düşüncem. Bu büyükşehir konusunda da bir şeyler söylemek istiyorum. Büyükşehir olursak başımıza geleceklerden kimse söz etmiyor. Tamamen büyükşehir belediyesine bağlanacağız. Otomatik olarak diğer belediyelerin borçlarına ortak olacağız.  İmar planlarımız dahil bir çok resmi işlem Zonguldak'tan yapılacak. Özetle büyük şehir uygulaması Ereğli'ye kazanmaktan çok kaybettirecek bir proje.

 

MECLİSTE, PINARCIK'IN, YAZICIOĞLU'NUN YERİNE OTURMASI

Yazıcıoğu: Ereğlinin en büyük sıkıntısı konuşmamak. Sığ dedikodulara kurban olmaktansa işin muhataplarının açık sözle söyleyecekleri daha önemli. Konuşmalıyız ki arka planda, dedi kodu düzeyinde kalmış konular aydınlansın.

Daha önce mecliste grup sözcümüz Nazım (Erdoğan) Beydi. Talihsiz bir olaydan sonra sözcülük boş kaldı. Grup toplantısında arkadaşların teveccühü ile grup sözcüsü seçildim.

Bahsedilen yer tartışması, encümen seçimlerini kaybettiğimiz talihsiz Nisan meclisinin ertesi günüydü. İkinci oturumdu. Geç filan kalmadım. Geldiğimde Hasan ve Fevzi beyler sözcünün (yani benim oturduğum yer) yerine oturmuşlar. Belirli bir yerdir orası. Grup sözcüsünün rahat hareket edebileceği, girip çıkabileceği bir yerdir. Bu oluşmuş bir gelenek. Geldiğimde Hasan Bey orada oturmuş, yanında da Fevzi Ekşi. Müsaade istedim. Seviyesine düşmeyeceğim gereksiz ifadeler oldu. İlçe Başkanımız salondaydı, gittim, söyledim. Müdahale etmek istedi. Yanındaki ilçe başkan yardımcısı bir arkadaş vardı. Seviyelerine inmeyelim, provokatif bir durum, sonra çözelim diyince bıraktık. İyi ki de öyle yapmışız. Bence bu arkadaşların geçmişine bakarak bu davranışı ona göre yorumlamak gerekir.

 

SİZ KAZANINCA EREĞLİ'DE NE FARKLILIK OLDU?

Yazıcıoğlu: Bunu görmemek, bakıp da görmemek olur. Satır başlarıyla söyleyeyim.

Ulaşım en büyük problemdi. Ulaşımda da en problemli yer Kepez-Gülüç arasındaki yoldu. Gülüç'e giriş Ereğli'ye giriştir. O yola Kepez'e kadar modern ve uluslar arası standart kazandırdık. Artık kente girdik sözü daha geçerli. Halka açık yapılan sosyal tesisler var. Uygun tarifelerle şu an işletiliyor. Su Ürünleri yaklaşık 4-5 yıldır kapalıydı. Diğer yerleri de yeniden düzenleyerek belediyemiz bünyesinde halkın hizmetine açtık.

 

SBD NEDEN KAPATILDI

Yazıcıoğlu: Oranın sözleşmesi bitmişti. Başkan da özel işletmeye vermekten daha çok etkin hizmet için belediye bünyesinde işletilmesini istedi. Makul bir fiyatla halk yararlanabiliyor. Tabi ki önceki dönemde de hizmetler vardı. Çetin Apatay, şimdiki Ömer Halisdemir Bulvarı en önemli projelerden birisi bence. Yine Ereğli'nin 50 yıllık su ihtiyacını sağlayacak DSİ ile birlikte ve önceki dönemden planlanan proje de önemli.

 

Yeni mahallelere doğalgazın götürülme çalışması var. Topçalı, Bölücek gibi. Şu an yüzde 95 oranında mahallelerde doğal gaz var. Anıt önü Yaşlı ve Gençler Evi bölgesi yeniden düzenlendi ve yeni bir canlanma yaşandı. Bundan taraflı tarafsız herkes memnun. Çok güzel sahilimiz var. En büyük eksiği gençlerin enerjilerini atabilecekleri bir spor alanıydı. Spor alanıyla bu da tamamlandı. İtfaiyenin pot başından taşınması ardından oradaki görüntü düzenlendi. Bir park kazandırıldı oraya. Ayrıca itfaiye, yaşanacak olaylara etkin müdahale edecek 4 ayrı nokta da konumlandı. Yine yeni mahallelerde ciddi altyapı sorunları vardı. Göreve başladıktan sonra hızlı bir çalışmayla buraların mahalle görünümü kazanması sağlandı. Hizmet ağı için araç filosu hem yenilendi hem de büyütüldü. Batı Karadeniz'in araç filosu en güçlü belediyeyiz.

Bağlık ve Sarıkorkmaz'da 16 dönümlük alana piknik alanları yapıldı. Kandilli Köseağzı yolu genişletildi. Bu da güzel hizmetlerden birisi. Balı'daki çöp alanı rehabilite edilecek. Bunun dışında yapılan sokak düzenlemesi, aydınlatma çalışmaları var. Bunları görmeden körü körüne muhalefet yapmak olur.

 

FAİZLE CAMİİ YAPILMASINA KARŞI ÇIKTIM

Yazıcıoğlu: Kent Meydanı bizi çok meşgul eden bir konu. Bu konuşulmalı. Kalabalık cenazelerimiz oluyor. Manav tezgahının önünde cenaze namazı kalıyoruz. Dışarıdan gelen biri, bunlar hangi dine mensup diye sorar. Yakışmaz bu. Kent Meydanı üzerinde ibadet alanı tahsis ettik. Bilirkişi olumsuz rapor vermiş. Orda bir sıkıntı var. Biz bu caminin İller Bankası'ndan faizle alınacak parayla yapılmasına karşı çıktık. Meclise geldiğinde benim içime sığmamıştı. İhtiyacımız olan bir camiyi hayırseverlerimizle, vatandaşlarımızla, işadamlarımızla, yapamıyorsak burada bir sorun vardır. Biz bu nedenle karşı çıktık. Ben o gün meclis toplantısına neden katılmadım. Bu cami tartışması başlayınca…  O gün 65 milyon liralık bir kredi talebi olacaktı. Diğer başvurulurla toplam 95 milyona yakın bir kredi. Bizim toplam bütçemiz 110 milyon lira. Yani bütçeye denk bir borçlanma bu. Personel bütçesi ve taşeron işçilerin belediye bütçesine geçişle birlikte oluşacak çalışan giderleri ciddi bir dar boğaz yaratır.

ERDEMİR BAZI PROJELERİ ÜSTLENEBİLİRDİ…

Erdemir ve Ereğli iç içe geçmiş. Eğer iyi bir diyaloğumuz olsa Erdemir Göztepe köprüsünü yapardı. Onlara bir proje sunulsa bunu reddetmez. Ufak tefek gerginlikler nedeniyle yanaşmıyor bunlara. Elmatepe'de üst geçidin şart olduğu yönünde yaralanmalı bir kaza sonrası görüş belirtilmişti. Bunu Karayolları ypacaktı o zman. Sonra meclise geldi. Belediye yapsın diye. Bu belediyenin bütçesini zorlar. İş adamıyız bunların ne anlama gelidğini bilebiliriz. Ama dediğim gibi başkanımızın yoğurt yiyişi farklı. Neticede biz sade karar almada etkin oluruz ama uygulama başkan tarafından yapılabilir.

En büyük sorun trafik sorunu Ereğli'de. İlerleyen zamanda bu içinden çıkılamayacak bir soruna dönüşecek.

Şu ana kadar çıkan kitapçıkların ne kadarı yapıldı. Yüzde 10'u geçmez. Demek ki o kitapçıkların yüzde 10'u gerçek.

 

ANIL: CAMİ GÖZTEPE'YE YAPILSIN

Anıl: Biz caminin yerine karşıyız. Göztepe'ye yapılsın oraya yakışır. SİT alanına yapılmaz diye bir şey yok. Araştırılır, çalışılır ve biz de destek veririz. Yine askeri lojmanlar var. Oraya da yapılabilir.

Anıt önü düzenlemesi daha önce Cöbekoğlu ile çalışmış Mehmet Bey tarafından yapılmıştı, iyi bir mimardı. Orda bir havuz vardı. En üzüldüğüm o havuzun kalkması oldu. Onları bir daha oraya yapmak mümkün değil. Çünkü, çınar ağaçlarının saçak izdüşümünden 25 metre dışarıya olan mesafeden ancak herhangi bir şey inşa etme izni var. Potbaşı'nda devasa bir park yapıldı. Oraya lunapark tarzı bir şey daha iyi olurdu. Basit ama büyük bir park yapılmış. Kim gidecek oraya.

İhsan Bey'in yaptık dedikleriyle, Ak Parti seçim broşürüne bakıyorum. Birçoğu yapılamamış. En başta kent meydanı yapılandı. Süleymanbeyler Köyü'nde düşünülen spor merkezi yapılamadı. Kongre merkezi yapacağız dediler, AKM salonunu bile kapattılar. İnovasyon merkezi dediler yapılmadı. Hayvan pazarında iş merkezi dediler yapılmadı. Marina projesi, plaj tesisleri vardı bunlarda yapılmadı. Pazar yerinde yapılanları izliyorum. Temmuz'da başladı. Kasım sonu bitmesi gerekiyordu bitmedi.  Her mahalleye yüzme havuzu, hobi bahçeleri gibi projeler vardı tek biri yapılmadı. Eski Belediye binası, yapıyordu.. Durdu. Halbu ki İhsan Bey'e sorsalar oranın altında tarihi hamam olduğunu onlara söylerdi. Köy minibüslerinin otoparkı kaldırılacak ama onlara yer vermiyorsun. Daha önce bir tanıtımda çarşı içindeki anayola dizeceğim demişti o da olmadı. Terminal 2014 Martında zaten bitmişti. 4 yıldır hala açılamadı. Yol yok diyorlar. Terminal o kadar kötü ki misafirlerimizi bile çağıramıyoruz. Belediye'nin yaptığı çalışmalarda süreç çok uzuyor. Bir Ömer Halisdemir Bulvarı 8 ay sürdü. Anıt önü aylarca sürdü. Pazaryerinde köylü aylardır mağdur durumda. Bunlar 2-3 ayda bitecek işler. Projeyle ilgili arkadaşa sordum. Sürekli müdahale ediliyor o nedenle dedi. Bu insanlar teknik adam sürekli müdahale etmemk gerekir.

Elmatepe'ye üst geçit deniyor. Burası karayollarına ait. Vekillerin baskı yapsın devlete yaptır. Ha sen Göztepe köprüsünü yap.

 

Seyir terası yaptık diyorlar, orası seyir terası gibi yapılmamış. Safranbolu'da var. Gidip teras nasıl olur orda görülebilir. Ben o seyir terasını Ereğli halkına yakıştıramıyorum. Biz neden yapmadık. Orası Erdemir'indi. Halil Bey orayı istedi. 29 yıllığına alındı ve bir peyzaj düzenlendi ancak seçimler geldiği için tamamlanamadı.

 

KREDİ OYLAMASINA NEDEN KATILMADINIZ?

Yazıcıoğlu: Bunlara tek tek cevap vermek abesle iştigal. 4 yıldır 100'e yakın toplantı yapmışızdır. Ben şu ana kadarki toplantıların raksımı istedim, hangi toplantıya kimler katılmış, kimler hangi toplantılara katılmamış. Yazı işlerinden bu konuda bilgi istedim ki herkes isteyebilir. Esra Hanım bunun verilensine izin vermedi. Ben meclis toplantılarının yüzde 98'ine katılmış birisiyim. Ama hiçbir bahaneyle gelmeyenlerin ilk seçimde boylarının ölçüsünü alacağını ve partimize de zarar vereceğini biliyorum.

 

NEZİH ANIL ADAY MI, DİĞER ADAY İSİMLER KİM?

Anıl: Ben aday değilim. Şu an CHP'den sayabileceğim bir aday yok ama gönlümden geçen isim Hail Bey'di. Ha sen ol dese, şu ortamda, (aslında çok rahat yapabileceğim bir iş olmasına rağmen) bu sorunlar yumağında, medya ve sosyal medyanın meselelere bu kadar müdahil olduğu bu ortamda bu yapılabilecek en zor iş. Ocakçı ilçe başkanı olurken ben hiçbir yere aday değilim dedi. Erol Çivici'nin de CHP'li olduğuna inanmıyorum. Osman Yavuz olabilir. Semim Özkök zamanında oldu, beş bin oy ancak aldı. Cumhur Nalcı siyaseti de bırakıp kendini rehberlik hizmetleşirine verecek. Serkan Yalçın akıllı bir arkadaşımız. Ama dediğim gibi şu an hiçbir isim yok açıklama yapan, buna herkes kendisi karar verecektir.

 

SİZİN (YAZICIOĞLU) ARAZİ PROBLEMİNİZ Mİ VAR?

Yazıcıoğlu: Kişel mevzulara çok girmek istemem. Ama açıklama yapmak zorundayım. Dedikodu yerine gerçek ortaya çıksın. Yoldan ihdas parseller bizden önce de olurdu. Bu arsallar en yakın arsa sahibine ya satılır ya da değişime gidilir. Kamu yararı gözeterek. İş yapıyoruz Ereğli'de tabi ki bizimde arsamız var. O arsa bize anamızın ak sütü gibi helaldir. Ama olay egoya geldi. Üç dört kişinin egosunun tatmine geldi. 600 metre yere karşı 1000 metre yer verdik takas usulü. Olmaz dediler. Ben şimdi ak partiliyim. Kendi belediyemi mahkemeye verirsem yakışık almaz. Başkan beye gittiğimde ver arsayı al oyumu dediysem anında istifamı verir, kamuoyundan özrür diler yapmam bir daha da siyaset yapmam. 4 yıldır meclis üyeliğini onurla taşıyorum. Ne şahsıma ne aileme ne de partime zeval getirecek bir davranışım olmadı.

 

365 GÜN TANITIM YAPACAK BİR OLANAK

Yazıcıoğlu: Halil Bey döneminde düzenlenen festivallerin kent tanıtımına önemli bir hizmet ettiği söyleniyor. Doğru da olabilir. Festivali minimize ettik. Şenliklere dönüştürdük. Son şenliklerde daha çok engelliler öne çıktı. Eski festivaller maliyeti fazlaydı. Evet gençler istiyor ama bir de tamamen karşı çıkanlar var. Halil Bey'in tarzı görsele dönüktü. Hüseyin Bey daha sade bir tarza sahip. Bakın Ereğli'yi 365 gün gündemde tutacak bir şansımız var. Bu da Ereğli Belediyespor'u bir üst lige çıkarmak. Bunu başarırsak diğer takım taraftarları Ereğli'ye gelecek bu da ciddi bir ilgi alanı. Ayrıca ulusal basında da sürekli yer bulacağız. İnşallah takımımız bu yıl 3. lige çıkacak.  Sporu yadırgamamak lazım. İnsanları birbirine bağlayan en önemli aktivite.

 

EREĞLİ BELEDİYESİ'NİN KARNE NOTU, 10 ÜZERİNDEN 6,5

4 yıllık bir icraatımız var. Kitapçığı bütünlüklü olarak değerlendirirsek bunların bir kısmı uzun vadelidir. Ereğlili asla başını öne eğmesin. Mutlaka daha güzel noktalara geleceğiz. Ama konuşmamız şart. Gizli kapaklı değil, açık açık. Konuşması gereken arkadaşlar çıksın işte burada konuşsun. Düşüncelerini açıkça söylesin.  Belediyemiz aslında bu dört yıllık icraat sürecinde birçok iş yaptı var ama tanıtımı başarılı yapılmadı. Ereğli Belediyesi'ne karne notu olarak kaç verirsiniz derseniz, ben 10 üzerinden 6.5 veririm.

 

ANIL: BELEDİYE ÇÖKMÜŞ DURUMDA

Anıl: Ak Parti bence Ereğli'de belediye olarak bir hizmet yapmadı. Hizmet nasıl yapılır Alaplı'ya bakın. Belediye'nin idari yapısı çökmüş durumda. Başkan birkaç kişi dışında kimseye vekalet vermiyor. Güvenmiyor. Belediye çalışanlarının tamamı mutsuz durumda. Bu görev başkana ve yardımcılarına düşer. Yapılan ankette belediyedeki memnuniyetsizlik yüzde 80.

Suyu ucuzlatacağız dediler yapılmadı. Bazı gazetecilere dışarıdan maaş verildiği söyleniyor. Bazı isimlerin yine maaşa bağlandığı iddiaları var. Bunlar doğru şeyler değil.

 


Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 909 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Diğer Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 19-02-2019 | 13 : 55 57  Suç örgütüne operasyon: 9 gözaltı  (131)
 19-02-2019 | 13 : 15 46  İnsan hakları savunucuları da Posbıyık'ın listesinden rahatsız  (407)
 19-02-2019 | 01 : 35 11  Kaya, parti andını okuyarak başladı...  (195)
 19-02-2019 | 01 : 05 49  CHP Çaycuma yönetimi görevden alındı  (149)
 18-02-2019 | 15 : 06 31  SEÇİM GANİMETİ  (9)
 18-02-2019 | 12 : 12 52  Bıçaklama olayının zanlısı tutuklandı…  (250)
 17-02-2019 | 16 : 29 52  Çorumluoğlu: "Hayvan pazarı için fizibilite çalışması yapıyoruz"  (301)
 15-02-2019 | 18 : 43 29  Şahin: "Sorumluluğumun bilincindeyim"  (475)
 15-02-2019 | 17 : 56 42  Ereğli'de silahlı saldırı  (557)
 15-02-2019 | 16 : 40 26  Fareli Köyün Kavalcısı, Yalancı Çoban'a karşı  (14)
 15-02-2019 | 09 : 02 17  Sevgililer Günü'nü dans ederek kutladı  (391)
 14-02-2019 | 14 : 48 39  Tartıştığı kayın pederini bıçakladı…  (494)
 14-02-2019 | 10 : 42 12  Çorumluoğlu: "Kan kime ne zaman lazım olur, garantisi yok"  (381)
 13-02-2019 | 16 : 35 01  Uysal: "Biz Birlikte Çok Güzeliz"  (505)
 13-02-2019 | 13 : 35 36  Marazi aşklar, sevgiliye yalanlar  (20)
 13-02-2019 | 10 : 50 11  Akdemir'den, Kantarcı'ya hüzünlü veda  (447)
 12-02-2019 | 22 : 04 58  Otomobil, kağıt gibi ezildi...  (611)
 12-02-2019 | 21 : 55 32  Adliye'de serbest bırakıldı  (501)
 12-02-2019 | 12 : 19 02  Vali Bektaş: "Sabaha kadar beklemenin bir anlamı yok"  (544)
 12-02-2019 | 09 : 08 06  İşsizliğin en acı fotoğrafı  (494)
 11-02-2019 | 22 : 02 19  İş başvurusu için gece mesaisi...  (593)
 11-02-2019 | 16 : 21 52  Jandarma ekipleri affetmedi…  (610)
 11-02-2019 | 16 : 08 45  Başdanışman Oruç, Ereğli'de okulunu ziyaret etti  (548)
 11-02-2019 | 15 : 55 20  Posbıyık: "Ereğli, yağlı direğe hazır olsun"  (585)
 11-02-2019 | 11 : 37 23  Köpeğe yapılan vahşet, güvenlik kameralarına takıldı  (535)
Köşe Yazarları
İzzet Aslanbay
SEÇİM GANİMETİ

ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

YORUMLAR
» Müftüoğlu, DSP'den başkan adayı oldu
» Şahin, Uysal'ın "cami yeri" inadını revize etti
» Uzun: "Tekin, Alaplı'da güreşi bitiren kişidir"
» Şahin: "Kepez'de tekstil fabrikası kuracağız"
» Şahin: "Durmak yok, yorulmak da"
» İyi Parti'den, adaylık başvurusu yaptı
» Posbıyık: "Ereğli, yağlı direğe hazır olsun"
» Oruç: "Şahin, Cumhurbaşkanımızın size emanetidir"
» Erol Şahin'den 5 yeni fakülte sözü…
» Demirtaş: "Mart'ın sonu tüm Zonguldak'a bahar gelecek"
 

KATEGORİLER

DEMOKRAT

Sosyal ağlarda Demokrat'ı takip et
Copyright ©Demokrat Keleşler Medya Grup | Tel: 0(372) 322 15 00 - Faks: 0(372) 322 15 04
Hay&NS web katalogları