13 : 57 - Halk sağlığına aykırı bir durum yok…   10 : 27 - Kazada 2 polis memuru yaralandı   15 : 56 - Ereğli onları, onlar Ereğli'yi ağırlıyor   15 : 40 - Kayıp vatandaş 2 gündür aranıyor   15 : 29 - Giysi toplama kampanyası başlatıldı   13 : 35 - DANIŞMANLIK MI MERKEZ VALİLİĞİ Mİ?   12 : 05 - Komutanlar, Posbıyık'ı ziyaret etti   10 : 44 - Son tarih, 28 Mayıs 2019   10 : 38 - Dereye uçan kamyonet sürücüsü hayatını kaybetti   10 : 34 - Patpat takla attı, bir kişi yaralandı
 
 
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
FOTO GALERİ
DİĞER
Firma Profili | Yayın İlkeleri | İletişim | Sitene Ekle | Arşiv | Rss | MOBİL BÖLÜM
ANA SAYFA  / Siyaset
"Ülkenin değil, iki şahsın beka problemi var"
"Ülkenin değil, iki şahsın beka problemi var"Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 16 Mart 2019 16 : 21 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "Bu seçim yerel bir seçimde oy verdiğiniz gün iktidar değişmeyecek. Verilen mesaj sarayın odalarında bile hissedilecek güçlü bir mesaj olacaktır. Hizmet yarışı içerisindeyiz, bize olumsuz cümleler kuranlar var, olumsuz şeyler söyleyenler var bu siyaseti kutuplaştırmaya çalışanlar var, kavga ortamı yaratmaya çalışanlar var, bizim niyetimiz yok. Kötü söz sahibinindir bizi bağlamaz diyerek geçiyoruz. Onların söyledikleri kötü sözlerle olumsuz sıfatlarla uğraşacak vaktimiz yok. Oraya ayıracak enerjimiz de yok. Biz memleketimizin, çocuklarımızın geleceği için çalışıyoruz" dedi.

Salıcı, partisinin seçim çalışmalarına destek olmak amacıyla geldiği Karadeniz Ereğli'de yaptığı konuşmada, gençlerin CHP'li belediyelerin hizmetlerini hatırlamadığını, bu hizmetleri onlara anlatmak gerektiğini söyledi.

Oğuz Kaan Salıcı şöyle konuştu:

"Gençler 5-10 yıl öncesini hatırlıyor olabilirler ama İstanbul, Ankara'da en son biz belediyeyi 1994 yılında bıraktık. 1994 Yılında doğan arkadaşımız bugün 25 yaşına geldi. Liseyi, üniversiteyi bitirdi, işe girdi belki askere gitti, belki evlendi çoluk çocuk sahibi oldu. Geçmişte sosyal demokrat belediyecilik nasıldır, Ankara'da Murat Karayalçın, İstanbul'da Nurettin Sözen ne yaptı hatırlamayabilirler. Bize düşen görev İstanbul, Ankara'yı, 1994'de bıraktığımız Adana, Mersin, Antalya, Bursa, Türkiye'nin büyük şehirlerinin bir çoğunu kazanarak sosyal demokrat belediyecilik ile tanıştıracağız. Bunu yaparken de birbirimize sahip çıkarak yapacağız. CHP'li her arkadaşımız her partilimiz her seçmenimiz kendi adayına sahip çıkarak yapacak.

Ortada önemli bir rekabet, yarış var. Bu yerel seçimi, yerel seçim olmaktan çıkarak genel seçim havasına sokmaya çalışan bir iktidar var. Beka probleminden bahsediyorlar, Kdz.Ereğli'de şuan belediye başkanlığı yapan bu işi de layıkı ile yapamayan arkadaşımız seçimde kaybederse Türkiye'nin başına büyük felaket gelirmiş, esas felaket bu arkadaşın kazandığında geldi zaten. Bu arkadaşımız görevi bıraktığında Halil Posbıyık gelirse felaket falan gelmez. İşte o zaman Ereğlili bir süredir mahrum kaldığı sosyal belediyecilik ile tanışmış olur. "

"İKİ ŞAHSIN BEKA PROBLEMİ"

Salıcı, Türkiye'nin bir beka problemi olduğunu ama bunun Türkiye Cumhuriyeti'nin beka problemi olmadığını belirterek şunları söyledi.

"İki tane şahsın beka problemi. Bir tanesi Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Genel Başkanı diğeri de ona koşulsuz destek veren diğer siyasi partinin genel başkanı. Bu ülke çok siyasetçi gördü, iz bırakan siyasetçiler gördü, bu siyasetçiler geldiler, hizmet yaptılar, bazen seçimleri kaybettiler, bazen ayrıldılar ama Türkiye'nin başına bir şey gelmedi. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlet. Bu arkadaşların küçümsediği gibi bir siyasi parti seçim kaybetti diye Türkiye'nin başına sıkıntı, sorun gelmez. Hatta tam tersi olur demokrasinin işlediği görülür, yorulanlar kenara çekilir, çoluğu çocuğu ile eşi dostu ile fazla vakit geçirme imkanı bulur. Onların yerine daha dinç, hazırlıklı CHP'li kadrolar gelir ve Türkiye'yi nasıl yönetileceğini tüm vatandaşlarımıza gösterir."

"KARŞITLIK YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Şu anda İstanbul Belediye başkanının adını kimsenin hatırlamadığını söyleyen Salıcı şöyle devam etti:

" Şuanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının adını hatırlayan var mı? Ben size söyleyeyim ne diyorlar İstanbul'da biz seçimi kaybedersek, İmamoğlu gelirse felaket olur. Şuanda İstanbul'da belediye başkanının bile kim olduğunu bilmiyor vatandaş. İsminin ne olduğu belli olmayan bir kişi tarafından yönetilen İstanbul'da felaket olmuyor da genç, dinamik, bu partide ilçe başkanlığı yapmış, 5 yıl Beylikdüzü'nde Belediye Başkanlığı yapmış Ekrem İmamoğlu gelirse mi İstanbul sıkıntıya girecek, sorun olacak. Tam tersi, bizim yapmamız gereken şu bu seçimde bir karşıtlık yaratmak istiyorlar. CHP'lilerle Adalet ve Kalkınma Partililer, CHP ile Milliyetçi hareket Partililer, bizim kimse ile kavga etmeye niyetimiz yok, kavga etme derdimiz de yok. Bu vatandaşın tamamı 81 milyon vatandaşın tamamı bu ülkede doğdu, büyüdü, bu ülkeye karşı görevini yapıyorsa bir, biz onun oyuna talibiz, iki o bizim kardeşimizdir. Biz onunla birlikte ülkeyi beraber birlikte yöneteceğiz. Onun oyunu alacağız ülkeyi beraber yöneteceğiz.

Geçen seçim 24 Haziran seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren bugün işsiz kalan, işten atılan, tanzim satış kuyruğuna girip de kendi parası ile ucuz domates almak isteyen onu da  3 kilo alamayan, onu da biliyorsunuz 2 kilo veriyorlar, biz vatandaşın oyuna talibiz. Bizim derdimiz hizmet etmek. Hizmet etmek için bütün siyasi partilerden arkadaşlarımızdan ama öncelikle bütün Cumhuriyet Halk Partililerin oyuna ihtiyacımız var. Bu oyları alarak siyasetin değişmesini, dönüşmesini ve yeni bir kapının açılmasını bekliyoruz."

"GERGİNLİK YARATMAK İSTEYENLERE KULAK ASMAYIN!"

Salıcı, partililerden kavga ortamlarından uzak durmasını istediği konuşmasında şunları kaydetti:

Ereğli'de ortada bir efsane başkan var, yani burada efsane geri dönüyor. Dönüp de vatandaşa Halil Posbıyık'a şöyle böyle yapacak demenize bile gerek yok. Diyeceksiniz ki değerli dostum bu 5 seneden memnun değilsen— ki memnun olacak bir durum yok—Halil posbıyık geri dönüyor, sen de ona destek veren sahip çık. Burada bir sıkıntı yaşamayacağız. Beklentimiz burada rekor bir oyla seçim kazanmanız. Siz rekor bir oyla başkanımızı seçin ki sizin buradan gönderdiğiniz mesaj saraya ulaşsın. Saraydakiler de duysunlar. Desinler ki, Ereğli'de bir şeyler ters gitti bizim için. Saraylardan insinler halkın arasına katılsınlar. Baksınlar neyin ters gittiğini araştırsınlar, o uçan saraylarından hibe edildi denilen uçaklarından insinler. Vatandaşın arasına Kasımpaşa'ya, Ereğli'ye, ilçelere bir dönsünler. Onlara yapılan uyarıyı, mesajı dikkate alsınlar, ondan sonra memlekette zulüm azalır. Bu seçim yerel bir seçimde oy verdiğiniz gün iktidar değişmeyecek. Verilen mesaj sarayın odalarında bile hissedilecek güçlü bir mesaj olacaktır. Hizmet yarışı içerisindeyiz, bize olumsuz cümleler kuranlar var, olumsuz şeyler söyleyenler var bu siyaseti kutuplaştırmaya çalışanlar var, kavga ortamı yaratmaya çalışanlar var, bizim niyetimiz yok. Kötü söz sahibinindir bizi bağlamaz diyerek geçiyoruz. Onların söyledikleri kötü sözlerle olumsuz sıfatlarla uğraşacak vaktimiz yok. Oraya ayıracak enerjimiz de yok. Biz memleketimizin, çocuklarımızın geleceği için çalışıyoruz.  Onun için sizlerden ricam, aman ha gerginlik yaratmak isteyen olursa onlara kulak asmayın. Bir gerginliği başlatan taraf hiçbir zaman CHP'liler olmayacak. Biz dikkatli olacağız, tedbirli olacağız, 31 Mart'a kadar seçimde geriymişiz, başa baş gidiyormuş gibi, seçimi kazanamıyormuş gibi çalışacağız. 31 Mart günü sandıklara sahip çıkacağız, 2014'te yaşanan katakullinin yeniden yaşanmaması için hep beraber çalışacağız. Seçim sayın Posbıyık mazbatasını alana kadar kazanılmış değildir."

DEMİRTAŞ: "YENİDEN BAHARI GETİRME ZAMANI GELDİ!"

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş da konuşmasına Salıcı ile birlikte gelen genel merkez yöneticileri ve eski milletvekillerini tanıttı.

Demirtaş, "Bir yerel seçime geldik. Yerel seçim gerçekten, cumhurbaşkanı, milletvekilleri değişmeyecek. Mahallelerimizde köylerimizde muhtarlarımızı seçeceğiz, kentlerimizde beldelerimizde belediye başkanlarımızı seçeceğiz, il genel meclisi üyelerini seçeceğiz" dedi.

Konuşmasında merhum belediye başkanı Ruhi Cöbekoğlu'na da rahmet dileyen CHP Milletvekili şöyle devam etti:

"Daha sonra dediler ki bayrak başka birine verilsin. Kime verildi, efsane başkanımız sayın Halil Posbıyık'a verildi. Yirmi yıl gece demedi, gündüz demedi, Ereğli'nin çehresini değiştirdi, Ereğli'yi bir Avrupa Kenti yaptı. 2014 yılında bir talihsizlik oldu, şöyle oldu böyle oldu, belediye Ak Parti'ye geçti. Beş yıldır maalesef AK partili belediyenin kötü örneklerini Ereğli'de çok talihsiz bir şekilde yaşadık. Ereğli'nin beş yılı kayboldu gitti. Şimdi bayrak yeniden efsane başkanımız sayın Halil Posbıyık'ta. Bizim sloganımız martın sonu bahar. Ereğli'de 2014 yılına kadar hep bahardı, şimdi kışı yaşıyor. Şimdi Ereğli'ye yeniden baharı getirmenin zamanı geldi."

YAVUZYILMAZ:  "SEÇİMİ DE SAYIMI DA ALMASINI BİLİRİZ"

CHP Zonguldak milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ise "Ereğli'nin taşına toprağına emek katacak belediye başkanımız olacak, bu sefer işi çok sıkı tutacağız. Milli piyango idaresi ile ilgili usulsüzlükleri ortaya çıkardık. CHP olarak Milli Piyango Genel Müdürünü görevden aldırdık. Seçim günü bir hile yapmaya kalkarlarsa, gerekirse sandıkların üstüne otururuz, gerekirse sayımı da durdururuz. Halk olarak seçimi de sayımı da almasını biliriz" dedi.

POSBIYIK:  "BELEDİYENİN B'SİNİ BİLMEZLER"

CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Adayı Halil Posbıyık ise vatandaştan gördüğü ilgiden memnun olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

"Halil Posbıyık beş senede çok değişti, sinir sistemlerini aldırdı. Facebook'larda polemiğe girmek yok, efendice, sadece CHP'liler değil, bana destek veren diğer partilerdeki arkadaşlarıma da sesleniyorum. Ağırbaşlı, havalar atmak falan atmak istemiyorum. Zafere gitmiyoruz. Bu şehrin kazanması lazım. Kim layık ise seçilsin. Çok kıymetli arkadaşlarım var. Erol şahin mesleğinde zirveye gelmiş. Talat Şeker benim canım, delikanlı çocuk. Hüseyin Uysal benim kardeşim, arkadaşım. Bunlar da Ereğli'nin iyi bir yola gitmesi için çalışıyorlar. Fakat Ereğli beş sene kaybetmiş. Erol Şahin ne anlar belediyecilikten. Ben muhasebecilikten ne kadar anlarsam, Erol Şahin belediyecilikten o kadar anlar. Ben muhasebecilikten anlamıyorum vallahi. Bunlar belediyenin B'sini dahi bilmezler. Ereğli beş sene daha geriye gider, burada yerel seçimlerde AK Parti MHP, CHP, İyi Parti, Saadet Partisi diye bir şey yok. Ereğli'de çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği var. Eğer insanlarımız iyi düşünüp de Ereğli belediyesinin tekrar beş sene geriye gitmesini istemiyorsa, gençlerini, evlatlarını, torunlarını düşünüyorsa, onlara ihanet etmek istemiyorsa, tecrübeli, bilgili, belediyeci, aynı zamanda lider olan adaya oy vermek zorunda. Bu Hali posbıyık olmak zorunda değil. Hatta Halil Posbıyık'a değil, Ereğli'nin geleceğine oy verin diyorum."

Posbıyık, ezan nedeniyle ara verdiği konuşmasında, 31 Meclis üyesi ile göreve getirilmesi için partililerden destek istedoi.

Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Hakkı Güney de 2014 seçimlerinde yaşananların tekrar olmaması için partililerden tedbirli olmalarını istedi.

CHP Kdz Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras da yaptığı konuşmada, 31 Mart'a kadar kalan süre içinde partililerinin herkesten oy istemesini beklediğini söyledi. Aras, "Sandığa atacağınız her oy baharın müjdecisi çiçekler gibi açacak" dedi.!..

 

 


Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 622 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Diğer Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 19-05-2019 | 14 : 21 22  Demirtaş: "Öğretmenler güvencesiz çalışıyor"  (391)
 16-05-2019 | 14 : 48 57  Demirtaş: "Engelli istihdam oranı Türkiye'nin utanç rakamıdır"  (406)
 16-05-2019 | 10 : 18 22  Posbıyık: "Aydınlık yol ortaya çıktı"  (399)
 12-05-2019 | 13 : 36 04  Demirtaş: "İş Kur neyi gizliyor?"  (476)
 09-05-2019 | 11 : 56 20  Yavuzyılmaz, Kozlu sahili için araştırma önergesi verdi  (402)
 07-05-2019 | 17 : 14 09  Yavuzyılmaz: "Zonguldak halkı siyasi ayrımcılık ile karşı karşıya"  (483)
 05-05-2019 | 13 : 51 06  Demirtaş: "Zonguldak hak ettiğini alamıyor!"  (722)
 30-04-2019 | 12 : 41 20  Çakır: "Görevimin başındayım, hizmete devam edeceğiz"  (524)
 26-04-2019 | 13 : 57 21  Yavuzyılmaz: Zonguldak havaalanınaki rötarı meclise taşıdı  (609)
 19-04-2019 | 17 : 28 45  Ereğli Belediyesi'nde, "işçilere işyeri değiştirme baskısı" iddiası  (939)
 19-04-2019 | 11 : 21 43  Ak Parti'de il ve ilçe örgütleri gözden geçiriliyor  (776)
 10-04-2019 | 13 : 25 57  Güney: "YSK'da hakimler mi var?"  (539)
 06-04-2019 | 13 : 58 12  Cumhur İttifakı'nda yerel çatlak büyüyor  (892)
 04-04-2019 | 16 : 47 56  Başkan Tekin ve ekibi göreve başladı  (564)
 04-04-2019 | 15 : 01 27  Posbıyık, mazbatayı aldı  (578)
 04-04-2019 | 13 : 54 30  Başol'dan maksadını aşan sözler; ‘İnlerinde rahat bırakmayacağım'  (533)
 04-04-2019 | 12 : 43 45  Başdanışman Oruç: "Başarısızlığın bahanesi olmaz"  (650)
 03-04-2019 | 15 : 55 09  Bank'tan partililere ağır sitem…  (549)
 03-04-2019 | 15 : 53 09  Bektaş: "Gönüllere girmedikçe koltuğun anlamı yok"  (540)
 02-04-2019 | 16 : 06 44  Kantarcı: "Yıkılmaz denen kalenin üstünden dozerle geçtik"  (479)
 02-04-2019 | 15 : 29 47  Şahin: "En zor olan başkasının yükünü bagajınızda taşımaktır"  (566)
 02-04-2019 | 14 : 09 20  Aras: "CHP, insanımıza umut oldu"  (393)
 02-04-2019 | 09 : 50 01  İşte İl Genel Meclis Üyeleri…  (484)
 01-04-2019 | 16 : 31 52  Belediye meclisinde CHP ezici üstünlük sağladı  (763)
 28-03-2019 | 14 : 27 29  Şahin: "Cumhurbaşkanımızın Ereğli'yle gönül bağı sonuç verdi"  (1380)
Köşe Yazarları
İzzet Aslanbay
DANIŞMANLIK MI MERKEZ VALİLİĞİ Mİ?

ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

YORUMLAR
» Çakır: "Görevimin başındayım, hizmete devam edeceğiz"
» Posbıyık, icraata Ereğli sahilinden başladı
» Posbıyık'ın talimatıyla seyyar tezgahlar kaldırıldı
» Ak Parti'de il ve ilçe örgütleri gözden geçiriliyor
» Ereğli Belediyesi'nde, "işçilere işyeri değiştirme baskısı" iddiası
» Belediye birimleri kentin her yanında çalışıyor
» Anadolu Hastanesi neye fatura kesiyor?
» Ereğli Belediyesi: "Yıkım değil, restorasyon"
» Tarihi hamamın yıkımına ara verildi
» Posbıyık: "Gidenin arkasından konuşmak istemiyorum"
 

KATEGORİLER

DEMOKRAT

Sosyal ağlarda Demokrat'ı takip et
Copyright ©Demokrat Keleşler Medya Grup | Tel: 0(372) 322 15 00 - Faks: 0(372) 322 15 04
Hay&NS web katalogları