23 : 04 - Traktörün altında can verdi...   11 : 49 - Şahin: "Cumhurbaşkanımızın desteğini alabilecek tek isim benim"   13 : 42 - Ereğli TSO, Burgaz'da kardeşlik protokolü imzaladı   12 : 55 - Uyuşturucu operasyonunda 15 gözaltı   10 : 53 - Tosun: "Demirtaş, hezeyan içinde"   10 : 05 - Uysal, "Sizin evladınız olan biziz"   09 : 51 - Şahin, Sofuoğlu'yla birlikte şehir turu attı   15 : 48 - Nevruz Bayramı Ereğli'de kutlandı   15 : 02 - Bakan Yardımcısı Şahin'e destek için Ereğli'ye geldi…   14 : 56 - Madende göçük... Bir işçi mahsur kaldı...
 
 
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
FOTO GALERİ
DİĞER
Firma Profili | Yayın İlkeleri | İletişim | Sitene Ekle | Arşiv | Rss | MOBİL BÖLÜM
ANA SAYFA  / Gündem
Müftüoğlu: "Daha iyisi mutlaka vardır"
Müftüoğlu: "Daha iyisi mutlaka vardır"

İyi Parti Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi Batu Müftüoğlu, Ereğli Demokrat Radyo'da, Kara tren Programı'na konuk oldu. Müftüoğlu, İyi Parti'yi doğuran etkenleri sıraladıktan sonra, "mevcut da iyi olabilir, ancak daha iyisi mutlaka vardır ve bunu neden istemeyelim" dedi. Müftüoğlu, yaklaşan TSO seçimleri öncesinde de yönetime aday olan isimlerin her birinin değerli isimler olduğunu ve seçim kaygısıyla yıpratılmaması gerektiğini belirterek, "her biri kentte yatırım yapmış, istihdam yaratmış insanlar, ortak bir yönetim içinde birleşmelerini daha çok isterdim" şeklinde konuştu.

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 06 Mart 2018 12 : 05 

İyi Parti Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi Batu Müftüoğlu, Demokrat FM'de Şenol Azman tarafından hazırlanıp sunulan Kara Tren programında Azman'ın sorularını özetle şöyle yanıtladı.

Batu Müftüoğlu kimdir?

Karadeniz Ereğliliyim. Ailem, annem, babam, nesillerdir Ereğli'nin yerlisiyiz. Bu şehrin insanıyız. Ticari hayatımız 1920'lerden beri dedemle birlikte bu kentte başlamış. Ereğli'ye ilk gelen dedemin babasıdır. Dedemin babası ilk belediye başkanı Halil Kaptan. Müftüzade Halil Kaptan. Büstü vardı bir ara eski belediye başkanları için yapılan anıtta. Ama onlarda kaldırıldı. Aslında bu yapılırken ve kaldırılırken ailelerin de görüşü alınabilirdi.

Evliyim. Bir çocuğum var 5 yaşında. Eşim Seda İstanbul'da çalışıyor. Ereğli İstanbul arası gidip geliyor. Annem yardım sever enteresan bir dünyası vardı. Başkasının mutluluğu için yaşardı. Babam Tuncer Müftüoğlu yeni jenerasyon tanımaz. Bana İnsan olma sanatını öğreten adam. Terzi Tuncer. Terzilikten Demir Çelikle birlikte nakliye sektörüne geçmiş.

3 kardeşiz. Buket hanım var, Demet Müftüoğlu var. Uzun yıllar şirket yöneticiliği yaptı. Halen devam ediyor. Demet ablanın başında olduğu MEK yapım, dizilere oyuncu bulduk. Sarıkamış filminin yapımcılığını yaptı. Ablamın eşi yönetmendi o filmde.

Buket ablam İstanbul'da yaşıyor. Belli aralarda Ereğli'ye gelir gider. İstanbul'da yaşar ama Ereğli sığınağıdır. Kardeşi ailesi, amca çocukları burada yaşıyor.

Babamda 70'li yılalrda siyasetin içindeydi. Adalet Partisi içindeydi. Ama her şey ülke içindi. Kavga kötülemek yoktu. Bu gün kavga ve tü kaka etmek var. O yıllarda bu denli fanatizm yoktu. Babam il ve ilçe örgütlerinde görev aldı. Köksal Toptan'ın siyasete girmesi sürecinde bulunmuş.

İyi Parti nerden doğdu?

İyi Parti MHP'nin bir uzantısı değil. MHP veya diğer partiler ne yapmadı da İyi Parti doğdu, bu önemli. Konuştuğumuz şey hep ekonomi, para, aile kalmadı. İyi parti bu ihtiyaçlardan doğdu.

Amerikalı bir yazar diyor ki kendi otomobilini üretmeyen ülkelere para verir otoban yaptırırız. Sonra onlara otomobil satarız. Sonra kredi verir arabalarımızı verir borçlandırır. Bankalarını alırız. Uluslararası kuruluşlardan onlara kredi verir kendi şirketlerimize iş alırız. İnsanların işine yaramayan bir yığın beton ortaya çıkar. Bundan o toplum bir şey kazanamaz ama ülke borçlandırılır biz kazanırız. Sonunda ekonomik danışmanlar gelir, bize borcunuz var deriz. Ödeyemiyorsunuz deriz. Bize doğal gazınızı satın, yok.. Askeri üssünüzü verin, o da mı yok askerlerinizi bize destek için verin, bizim için savaşsınlar. Birleşmiş milletlerde bize oy verin. O da mı yok şirketlerinizi özelleştirin ve bize satın.

Eğitim sağlık ve enerji kurumların tamamen satılmış olur. Büyük bir borç altında olursun.

Eskiden krizler daha raht atlatılırdı. Çünkü evdeki tarhana çorbasıyla yetiniyorduk. Ama bugün daha iyi telefon, televizyon, kısaca tüketime alıştırılmışız. Bu da toplumsal ve kültürel yozlaşmadır.

Yollar köprüler yapılıyor iyi güzel. Ama bunlar bizi borçlandırmaktan başka bir sonuca yaramıyor ve kaç kişi bunu kullanabiliyor. Ve insanlar mutlu mu önemli olan bu.

80 milyon insan çalışıyor, üretiyoruz. Bu kadar üreten bir ülke yok ama samanımızı bile ithal ediyoruz. İşte İyi Parti'yi doğuran ana sebepler bunlar.

İyi Parti'deki marka isimler sorun olmaz mı?

İyi Partide bir koltuk mücadelesi yok. İçerde bir sorun yok. Dışarıdan böyle bir algı yaratılmak isteniyor olabilir. Bu gün Meral hanımın başarısında en etkin isim Koray Aydın'dır. İkinci adam gibi ama birinci adam rolü oynamaktadır. Meral hanımla Koray Bey'in ilişkisi de budur. Ümit Hoca ha keza analitik zekasıyla bunu tamamlıyor.

İyi Parti'yi asla bir ideoloji Partisi olarak görmemeli. Türkiye'nin kendisidir İyi Parti.

MHP'den ayrılmamız, onlarla husumet içinde olmamızı getirmeyecek, vatan söz konusu ise gerisi teferruattır sözü lafta değil bizim için ve herkesle yan yana geleceğiz.

 

İyi Parti Zonguldak ve Ereğli listeleri

11 Mart'ta İyi parti kongremiz var.  İlçelerde örgütlememizi tamamladık. Örgütlenme açısından hiçbir sıkıntımız yok. Eleştiri noktasında henüz çok erken. Bu süreçte biraz beklemek lazım yerel örgütlememler açısından. Henüz kurulum aşamasında. İsimlerde yanlışlar yapılmışlıdır, evet yapılmıştır. Bence Sertan Kuzu kesinlikle olmalıydı.

İstanbul dışında hiçbir kongreye katılmadı. Ama il binası açılışında kendisini davet edeceğiz. Yerelde yeni transferler olacak mı?

Meral Akşener ne yapacak?

Bunlar genel siyaset. Yereli çok ilgilendirmemede şunları söyleyebiliriz. Bu gün sarımsağımızı bile dışarıdan alıyoruz. Sanayimiz tamamen dışa bağımlı.  Önemli olan nedir. Yediğimiz ya da tükettiğimiz şeyi kendimizin üretmesidir. Tarım da bunu başarırsak sorunu zaten büyük oranda çözmüş oluruz. Biz öncelikle neden ülkemizde üretilmiyor sorusunu sormalıyız. Yani ülke yeniden fabrika ayarlarına geri gelmeli..

İyi Parti bir ideoloji partisi değil, Türkiye partisidir. Dil, din, ideoloji ayrımsız bir toplumsal bütünleşmeyi öngörüyor. Şu an olan iyi olabilir ama daha iyisi yok mu? İşte İyi Parti budur. Kongreler bitsin, ondan sonra ortak akılla çok daha iyi kendimizi yansıtmış olacağız.

Bizim yaklaşımız şudur. yazan şu.. İyiliğe niyet edin.. olmuyorsa ses edin.. Hatalarınızı kabul edin, büyüklerinize itaat edin, daima ibadet edin. Varken tasarruf edin, alimlerle sohbet edin, zaralıysa men edin.. Kavga etmeyin, istişare edin, tehlikelere dikkat edin. Unutacaksanız kaybedin. Merhamet edin. Kazanmaya gayret edin. Başaranı tebrik edin. Mazereti kabul edin. Bunlar bir bakış açısı işte. Bizim insanımızı özetliyor. Vatandaş tevazu ediyor, sabrediyor ve bekliyor.

Halil Bey İyi Partiden aday olur mu?

İlçe Başkanımızın Halil Beyle bir görüşmesi oldu mu bilmiyorum. Ayrıca Halil Bey'den kongreye davet almadığı yönünde bir davet almadığı sitemi aldım.  Halil Beyin böyle bir yaklaşımı olursa o o gün değerlendirilir. Seçim kiminle alınır değerlendirmesi yapılır. Ama Halil Bey Partiye üye olur, buna kimse neden üye oluyorsun diyemez. Bu gün birlikte hareket etme günüdür. Gelir önce üye olur, partiyle mücadele eder diğerleri sonra konuşulacak şeyler.

Hiç kimse parti üzerinde değildir. CHP olmadı iyi Parti olsun söylemiyle gelirse partinin reddetme lüksü var. Ama gelir partiye katılır, sonra seçim sürecinde değerlendirilir, o zaman kabul görebilir.

Halil Bey aday olsa kazanır mı?

İyi Parti kazanır. Soruyu kişiselleştirmemek lazım. Projesi sağlam olan aday tabi ki kazanacaktır. Halil Bey bu kente çok şey vermiş bir isim. Ereğli potansiyeli olan bir kenttir. İyi bir TSO Başkanı, iyi bir belediye başkanı, ama koltukta kendisi oturacak, egosuna hakim olacak, Ereğli o zaman kazanır gelişir. Bu kentte zekâsından deneyiminden yararlanılacak birçok isim var. İrfan Erdem, Hasan Likoğlu mesela. Kente yaptıkları yatırımları başka yerde yapsalar çok şey kazanırlardı ama onlar Ereğli kazansın istediler. Demek istediğim isimlerden ziyade birlik içinde hareket etme. Halil Bey gelirse eski hesapları bir kenara bırakma kaydıyla gelmeli. Kişisel çekişme ve kavgalardan uzak olmalıdır. Adaylığı konusunda da koyduğum çerçevede sözü parti merkezi söyleyebilir. Ama herkes kendi hesaplarını bir kenara koymalı.  Artık kimsenin kimseyle uğraşma zamanı değil. Artık proje önemli ve bu projeyi uygulayacak insan. Bu şehirde bu işi yapabilecek, bu şehrin doğurduğu insanlar var. Ama bu insanlar kendilerini zikretmeden bizim söylememiz doğru değil.

 

TSO seçimleri

TSO üye sayısı bu gün bin beş yüzlere düşmüş durumda. Yedi tane de sektör var. Tek ismin hepsini alması da mümkün değil. Burun farkıyla kazanılmış seçimler olacak. Kazanan mutlu diğeri mutsuz bir tablo olacak. Alan seçimi almış mı olacak acaba. Kaybedenlerin temsil ettiği diğer bin kişi ne olacak? Ortak akıl başarıya ulaşmış mı olacak. Kazanan zafer mi yaşayacak? Dört isim bir araya gelip tek listeyle yönetimi oluşturamıyor da tek kişinin kazandığı seçimi mi başarılı bulacağız.

Bu miras yoluyla geçen bir seçim değil. Allah rahmet etsin Yaşar Başkan'ın kurduğu bir ekip var.  O dönem gazeteler manşet atmıştı. Cemaate karşı İrfan Erdem diye. Sonra onlar cemaatten ayrıştı. Onlardan da Niyzazi ayrıldı. Bölüne bölüne bu hale geldi. Oysa ortak bir meclis oluşturmak mümkün. Bence her grupta başarılı olacak isimler var. Tek bir ismi öne çıkarmayı doğru bulmuyorum. Her grupta iş yapacağına inandığımız insanlara oy vereceğiz. Ortak akıl bunu yapacaktır. Adaylar birleşmese bile üyeler onları aynı meclisin içine sokacak..

Cemaatlerin etkisi var mı?

Cemaatler hala vardır. Ama FETÖ'den dışarıda adam kaldığını zannetmiyorum. Bakın iyi insan olmak için müsliman olmaya gerek yok ama iyi bir Müslüman olmak için iyi bir insan olmalısın. O nedenle artık bu cemaat işlerini bir tarafa bırakmalıyız. İnsanlık artık ayrı bir aşamada. Bir Google bugün Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye ekonomisini satın alacak konumda, ama ortada bir baca bile yok. Biz hala nelerle uğraşıyoruz. İmanı imar etmeden önce ahlakı imar etmeliyiz.

Tekrar TSO adaylarına gelirsek adaylara bakıyorum hepsi farklı sektörlerde başarılı olmuş isimler. Biz bu isimleri neden ayrıştırıp karşı karşıya getiriyoruz. Neden bir yönetimde görev bölümü yapamıyorlar.

TSO adayları….

Bu gün sahipleri değil de yöneticilerin yönettiği şirketler hep başarılı olmuştur. Yani ikinci isim başarıyı tetiklemiştir. TSO'da da Sayın Çınar'ın konumu budur. İkincil durumda olması vereceği payı, desteği etkilemez. Kentte birçok insana ekmem veriyor, yatırım yapıyor. Artısı eksisi olabilir. Ama yatırım, üretim, ekonomi başka bir şey, siyaset başka bir şey. O nedenle eleştirirken yıpratmayalım. Ha beğenmiyorsun, o zaman Sertan Yalçın'ın listesine oy vermesin. Aslan Keleş, yanında başarılı insanlar var. Bir şeyler yapabilirler mi evet yapabilirler. Birçok kez seçim yarışına girmiş, kent için bir şeyler yapmaya çalışmıştır. Yaptığı hata nedir? Diğer gruplarla birleşebilirdi ayrımlamamalıydı.

Hisarcıklıoğlu geldi, haliniz iyi şükredin dedi. Demek oradan öyle gözüküyor. Onun gibi bir büyüğün bunu yapması bunu yapması beni şaşırttı. Ama bir taraf olarak Ereğli'ye gelmemeliydi. Rifat Bey açılış için gelmişse açılışını yapıp gitmeliydi. Birisini işaret etmesi, bir de durumumuzu iyi göstermesi çok etik gelmedi bana. Gelmesi güzeldi ama taraf olması hoş değildi.

Niyazi Özcan bence enteresan bir kişilik. Değerli birisi. Hayt huyt etmiyor aslında. Olmaması gereken bir konuda Yaşar Beye muhalefet etti karşısına çıkma cesareti gösterdi. Mustafa Özkan Beyi çok iyi tanımıyorum. Hakkında çok şey söyleyemem. Ama ben tüm adayların birleşerek hareket etmesini isterim. Onlar seçim öncesinde birleşmese seçim onları birleşmeye zorlayacaktır. Keşke hiç bölünme küskünlük rakip olunmadan bu yapılsa.

Benim prensip olarak yaklaşımım, cesaret göstererek aday olan ve bu kentte yatırım yapmış istihdam yaratmış bu isimlerin seçim gerekçesiyle yıpratılmaması, öğütülmemesidir.

O güzel dağa çıkacağız…

Program için teşekkür ediyorum. Zevkli ve değerli oldu. Faydalı olduysak ne ala.. Bir dostum, yüksek bir dağa yürüme zahmetinden kaçanlar, güzellikleri yukarıdan görme şansından yoksul kalır dedi. O nedenle o güzel dağa çıkacağız.

Müftüoğlu'nun katıldığı Kara Tren programının tamamı yarın, 7 Mart Çarşamba günü saat 16.00'da Demokrat FM'den tekrar yayınlanacaktır.


Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 632 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Diğer Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 23-03-2019 | 23 : 04 43  Traktörün altında can verdi...  (89)
 22-03-2019 | 13 : 42 31  Ereğli TSO, Burgaz'da kardeşlik protokolü imzaladı  (357)
 22-03-2019 | 12 : 55 57  Uyuşturucu operasyonunda 15 gözaltı  (365)
 22-03-2019 | 10 : 53 40  Tosun: "Demirtaş, hezeyan içinde"  (379)
 21-03-2019 | 15 : 48 24  Nevruz Bayramı Ereğli'de kutlandı  (511)
 21-03-2019 | 15 : 02 17  Bakan Yardımcısı Şahin'e destek için Ereğli'ye geldi…  (505)
 21-03-2019 | 14 : 56 38  Madende göçük... Bir işçi mahsur kaldı...  (492)
 21-03-2019 | 10 : 09 18  Posbıyık: "Tüm adaylar mal varlığı beyanında bulunsun"  (481)
 21-03-2019 | 09 : 09 59  Tevhide Erdoğan sonsuzluğa uğurlandı…  (292)
 20-03-2019 | 11 : 50 51  Cumhurbaşkanı'nın Ereğli mitingi…  (13)
 20-03-2019 | 08 : 46 59  Fazlı Erdoğan'ın anne acısı  (378)
 19-03-2019 | 15 : 32 08  Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğli'de konuştu  (623)
 19-03-2019 | 09 : 42 23  Un çorbası ve kuru ekmek yediler!  (546)
 18-03-2019 | 12 : 18 59  O haberleri 104 yıl sonra yeniden bastılar  (513)
 18-03-2019 | 11 : 21 33  İlk altın talihlisi belli oldu…  (523)
 18-03-2019 | 11 : 14 23  Çanakkale Deniz Zaferi ve şehitleri anılıyor  (486)
 18-03-2019 | 11 : 07 59  Demirtaş: "Çanakkale bir varoluş mücadelesidir"  (381)
 18-03-2019 | 10 : 59 06  Dikkat! Bazı yollar trafiğe kapatılacak…  (435)
 18-03-2019 | 10 : 44 31  Ereğli, Erdoğan'ı bekliyor…  (386)
 17-03-2019 | 23 : 59 59  DİRİLİŞTEN KURTULUŞA BİR DURUŞTUR ÇANAKKALE  (308)
 17-03-2019 | 10 : 31 37  Şahin, üzücü haberler üzerine Gençlik Konseri'ni erteledi  (401)
 16-03-2019 | 13 : 35 45  İğrenç Olay... 4 kişi göz altında...  (603)
 16-03-2019 | 13 : 32 17  UTEF Ereğli şubesi tören ile açıldı…  (563)
 16-03-2019 | 13 : 16 42  Semiz: "Çanakkale, Türkiye'nin temellerinin atıldığı yerdir"  (502)
 15-03-2019 | 13 : 35 26  Ereylin'de, Orman Haftası etkinlikleri düzenlenecek  (636)
Köşe Yazarları
İzzet Aslanbay
Cumhurbaşkanı'nın Ereğli mitingi…

ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

YORUMLAR
» Şahin: "Cumhurbaşkanımızın desteğini alabilecek tek isim benim"
» Bakan Yardımcısı Şahin'e destek için Ereğli'ye geldi…
» Erdoğan'ın, "Erdemir yatırım yapacak" açıklamasını ilk o sahiplendi
» Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğli'de konuştu
» Ereğlili sanayicilerin, Cumhurbaşkanı'ndan talebi var!
» Muharrem İnce, Ereğli'de coşkulu bir topluluğa konuştu
» Uysal: "Yatta havyar yiyenler mi beraber olacaksınız, yoksa mancar yiyenlerle mi?"
» Şahin: "Ereğli'yi bana emanet edin"
» Şahin: "Önemli olan Cumhurbaşkanımızın desteği, gerisi laf"
» Demirtaş: "Zonguldak, Ak Parti'yi ikaz edecek"
 

KATEGORİLER

DEMOKRAT

Sosyal ağlarda Demokrat'ı takip et
Copyright ©Demokrat Keleşler Medya Grup | Tel: 0(372) 322 15 00 - Faks: 0(372) 322 15 04
Hay&NS web katalogları