13 : 48 - Ereğli Belediyesi'nin, 2019 yılı gelir gider bütçesi kabul edildi   12 : 52 - Tartıştıkları şahsın boğazını kesip öldürdüler   12 : 48 - Ereğlili eskrimciler Sofya yolcusu   12 : 42 - BEN BU YÜZÜ NEREDE OLSA TANIRIM…   12 : 17 - Bu neyin sevdası… Ya da aday adayları nereye koşuyor?   16 : 18 - Alpago ve 6 isim başvurusunu yaptı   15 : 25 - İzmir'de Çaycuma'yı anlattı   14 : 20 - Demirtaş, Ak Parti'nin Gülüç adayı...   13 : 33 - Ak Parti'de aday adaylığı başvuru süresi uzatıldı   12 : 52 - Uysal, cami ısrarını sürdürdü
 
 
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
FOTO GALERİ
DİĞER
Firma Profili | Yayın İlkeleri | İletişim | Sitene Ekle | Arşiv | Rss | MOBİL BÖLÜM
 
 
KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ
KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ
02 Haziran 2015 12:31:42

Yazar : Hülya ÇOKER
   
   
 
   
 
Makaleyi PaylaşYazı boyutunu büyütmek için       

Önümüzdeki Pazar yapılacak seçim, tam da karşılığı son çıkışın. Ya yolumuza devam edeceğiz ya da köprüden aşağıya nasıl yuvarlanacağımızın planlarına ortak olacağız. Tabelayı kaçırdık mı artık çok geç. Dolambaçlı yollarda çıkış ararken nafile, saydırıp duracağız başımıza gelenlere.

Siz siz olun, sakın bakmayın köprünün güvenli olduğunu söyleyenlere. O köprü ki bugüne kadar yapılmışların en sağlam olmayanı, en sallananı, en uçuşa, bitişe, tükenişe elverişli olanı. Aşağıya yuvarlanışımızdan zevk alacak, bizim batışımızı karanlık yükselişine alet edecek, Allah'la kandırmayı kendine yol edinmiş, dinden imandan anladığı sıkışınca ağzına almak olanlara, kutsal saydığımız değerlerle makara geçenlere yol verirsek bir kez daha, kurtarılacak bir şeyimiz kalmayacak.

Güvenli olduğu söylenen ama aslında aşağıya uçacağımız köprüye doğru yol alırken, "Ayıları nasıl da dayı yapıyorum" diye böbürlenenlerin yaptıklarını unutmamak, çok daha fazla hatırlamak lazım şu son günlerde.

Başına geçen çuvalla başlayan, ardından zindanlarda ölenlerin eklendiği, savunmacı beyinlerin zapt altında tutulduğu, aşağılandığı ve son olarak da "Ne istediniz de vermedim" sözünün muhataplarına yüklenen askerin esaretini, bizim, "Vatan sana minnettar" diyerek andıklarımıza "Kelle" dendiğini hatırlamak lazım.

"Medeniyet göstergesi" denen iş kazalarında ölenleri, fıtratlarınca yitip giden madencileri hatırlamak lazım.

"Ananı da al git" dendiğinde nasıl gittiğimizi, "Asgari ücretin neyimize yetmediğini", "Gözün kör, sana iş vermişiz daha ne istiyorsun" dendiğindeki halimizi, "Nereden bileyim sevindiğini at bir takla da göreyim" denirken aldığımız şekli, "Gavat" oluşumuzu unutmamak lazım.

Köşe yazarlarının az yazmasıyla ülkenin huzur bulacağını savunanları, dünyadan bir haber yaşamamızı isteyenleri, yazdığı için haddi bildirilenleri ve son günlerde bile tehdide maruz kalanları hatırlamak, beni yazarsa iyi, yazmazsa görecek gününü çemkirmelerini unutmamak lazım.

Sözde demokrasi ülkesinde, bitirilen hukuk sisteminde tüm işler onun olduğu gibi, bir davanın savcısı olanları, bundan zerre kadar vicdan yaralanması hissetmeyenleri, Abdullah'ı, Ethem'i, Mehmet'i, Mustafa'yı, İrfan'ı, Ali İsmail'i ve Berkin'i hatırlamak lazım. Çapulculara selam çakmak ve tomaları, biber gazlarını, insanını nasıl insanlıktan çıkaran bir yönetimin altında olduğumuzu unutmamak lazım. İlaveten Kabataş yalancısının ve yalana ortak olanların suratına, yapılacak olanı yapmak lazım.

Kara Aralık denecek o tarihi, o tarihten sonra iyice yüzsüzleşenleri, ayakkabı kutularını, banka hesaplarını, sıfırcı babayı, itaatkar oğlanı, yalı zenginlerini hatırlamak lazım. Başımıza herhangi bir şey geldiğinde bizlerin ne kadar süründüğünü, ancak onların nasıl da sıyrıldıklarını unutmamak lazım.

Vatandaşa ayrılamayan paranın nasıl saraya dönüştüğünü, onca şatafatı, padişah törenlerini çıkarmamak lazım akıldan. Aslan yattığı yerden belli oluyormuş gerçi, bilmiyorduk onu da öğrendik.

 

Unutmayıp hatırlayacaklarımız bunlarla sınırlı değil elbet, çok şükür görmediğimiz kalmadı karanlık yıllar içerisinde. Biraz daha düşünerek, hatta o güne kadar mümkünse hep düşünerek, çok düşünerek sizler yapın eklemelerinizi.

Sayılı günler kalmışken; kanmayın, kandırılamayın, kanmaya müsaitleri uyandırın ve en mühimi ona buna kızarak, oyunuzu kullanmayarak tepki vermek yerine, nazik popolarınızı kaldırıp, köprüden önceki son çıkışı kaçırmayın. Kaçırmayın ki aydınlıkta payınız olsun.

 

  Bu Yazı Toplam 8222 Defa Okunmuştur

 
 
Yorum Ekle    Arkadaşına Gönder

 Yorumlar ( 4 )

KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ
Bu saçma yazı niye hala kaldırılmadı?
Gön : bjedug  10 Kasim 2015 : 23:51:25  Zonguldak

KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ
Ben de gazetede köşe yazarlığı yapabilir miyim? Çünkü ben de iyi sallıyorum.
Gön : bjedug  30 Ekim 2015 : 02:36:44  Zonguldak

KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ
Berkinmiş, Okmeydanından ta Taksime'e ekmek almaya mı gidilir? Berkinin katili onu sokağa çeken sizin gibi zihniyettir, Ethem Sarısülük Dhkp-c militanıydı, kalkmış devletin güçlerine el kaldıran bunları savunuyorsunuz, harbi çapulcuymuşsunuz. Kılıçdaroğlunun memur maaşlı kızının trilyonluk rezidanslarını da yazın, kankiniz Akın İpek'in milyar dolarları yurtdışına nasıl götürdüğünü de. Tabi ya hükümetin ayakkabı kutusu vardı değil mi, ama millet yalanlarını hokus pokuslarınızı yemiyor artık. Türkiye Mısır, Libya değil, sokak eylemleriyle hükümet devireceğinizi sanan zavallılarsınız.
Gön : Öner Erkan  28 Eylül 2015 : 07:42:07  Zonguldak

KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ
Koalisyona mahkum olmak köprüden önceki son çıkış olmalı.
Gön : bjedug  24 Temmuz 2015 : 05:30:19  Zonguldak

Sayfa : [1]
Köşe Yazarları
İzzet Aslanbay
Bu neyin sevdası… Ya da aday adayları nereye koşuyor?
Hülya ÇOKER
LAFIN TAMAMI…

BEN BU YÜZÜ NEREDE OLSA ..
Bu neyin sevdası… Ya ..
Demirci: "Mayınlı bir tarladan ..
Ölümünün 80. yılında saygı, ..
 
 

ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Kepez-Kışla yolunda çile bitiyor mu?

YORUMLAR
» Alpago ve 6 isim başvurusunu yaptı
» KÖPEĞE PROTEZ DİŞ
» Konut alacaklara yüzde 0.98 faizle kredi olanağı sağlayacaklar
» Yılın ilk karı yağdı
» Servisçiler, yeni eğitim yılı için kurban kesti
» Öğretmenler, Dünya Öğretmenler Günü'nü kutladı
» Cumhurbaşkanı'nın açıklaması ardından denetimler başladı
» Uysal: "Başarı dileklerimi sunuyorum…"
» Belediye'den bin 5 yüz öğrenciye kırtasiye yardımı…
» Demirtaş: "Koca çınarın gölgesinde herkese yer var!
 

Magazin  
Başkandan taraftarlara önemli çağrı!
  Başkandan taraftarlara önemli çağrı!
  Bakan Kılıç bıçağı eline ..
  Ereğli'de, Pascal Nouma izdihamı
  Nikah masasında transfer pazarlığı
  Zonguldak'ta Model rüzgarı esti
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 16180
  Bugün : 2632
  Toplam: 30284982
   Şuan Çevirimiçi:

 50 konuk,

 

KATEGORİLER

DEMOKRAT

Sosyal ağlarda Demokrat'ı takip et
Copyright ©Demokrat Keleşler Medya Grup | Tel: 0(372) 322 15 00 - Faks: 0(372) 322 15 04
Hay&NS web katalogları