11 : 26 - Çorumluoğlu, Ereğli'yi köy köy geziyor   10 : 30 - Başkan Uysal, şampiyonları ağırladı   09 : 44 - İki üniversite öğrenci ve personel değişimi yapacak   09 : 38 - Küçük kardeşleri için oyun alanı çizdiler   09 : 25 - Kasım ayında sebze fiyatları yüzde 7 arttı   20 : 36 - Park halindeki otolara çarptı, metrelerce ileride durabildi…   20 : 32 - Kaza yaptı, arabayı eşim kullanıyor dedi   13 : 27 - Bacıoğlu: "Enflasyon hız kesmedi"   12 : 44 - Yavuzyılmaz: "Zonguldak halkını cezalandırmayın!"   10 : 34 - ZTSO, Filyos Serbest Bölgesi için harekete geçti
 
 
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
FOTO GALERİ
DİĞER
Firma Profili | Yayın İlkeleri | İletişim | Sitene Ekle | Arşiv | Rss | MOBİL BÖLÜM
ANA SAYFA  / Siyaset
İyi Parti Ereğli'de, olağan kongresini yaptı
İyi Parti Ereğli'de, olağan kongresini yaptı

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanlığının 1. Olağan Kongresi Gerçekleştirild

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 18 Subat 2018 16 : 48 

Ereğli'de Keleşler Park Otel toplantı salonunda gerçekleştirilen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başladı. Kongrede Divan Başkanlığına İYİ Parti Alaplı İlçe Başkanı Emrullah Erdoğan, Divan Başkan Yardımcılığına Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım, Divan Üyeliklerine ise İYİ Parti Devrek İlçe Başkanı Bahadır Kıyıcı ve İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Kerem Kazan seçildi.

 

İYİ Parti Ereğli İlçe kurucularının tanıtıldığı slayt gösterimi ile devam eden kongrede,  İYİ Parti kurucu ve Genel Başkanı Meral Akşener'in mesajı okundu. Yönetim kurulu faaliyet raporları, gelir-gider ve bilançonun okunarak ibrası ile devam eden kongrede başka partilerden İYİ Parti'ye geçenlere rozetleri takıldı.

 

KUZU: "ZONGULDAK'TA İYİ ŞEYLER YAPILMADI"

Ardından kongrede söz hakkı isteyen İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Sertan Kuzu, İYİ Partinin il bazında iyi şeyler yapmadığını iddia ederek; "Burada değerli yöneticilerimiz konuşurken Türkiye'deki İYİ Parti nasıl kurduklarından bahsetti. Biz bu partiyi kurarken zor bir süreçten geçtik. 2 sene Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde mücadele verdik, kurultay hakkımız elimizden alındı, arkadaşlarımız bu uğurda sıkıntılar yaşadı ve ne yazık ki demokrasiye aykırı şekilde kurultay hakkımız elimizden alınarak bu duruma geldik. Parti kurmak zorunda kaldık. İyi Partiyi kurarken demokratik bir hareket olarak gençlerin ve kadınların partisi olarak kurulduk ama ne yazık ki Zonguldak'ta İYİ Parti kuruluşa aykırı bir şekilde davranmaktadır. İYİ Parti ne yazık ki; diğer partilerde mücadele etmiş insanları burada Zonguldak'ta ön plana çıkararak, seçim hakkını elinden alarak, baskıyla delegelikle ve üyelikler silinmektedir, delege yapılmamaktadır, yönetici alınmamaktadır. Biz siyasi parti ayak oyunlarından sıkılarak, bunların karşısında durarak buralara geldik ama ne yazık ki; Zonguldak'ta görüyoruz ki; yine siyasi ayak oyunları kendini göstermiştir. Zonguldak'ta iyi Parti iyi işler yapmıyor. İnşallah bugün buradaki uyarılarımızdan ders alırlarda değerli il yöneticilerimiz ile değerli ilçe yöneticilerimiz buna göre davranırlar.  Biz bu mücadeleye girerken çocuklarımızın geleceğini kurtarmak için verdik, birilerine gelecek, makam, mevki sağlamak için vermedik. Biz Türkiye'de de işler iyi gitmiyor dedik, Türkiye'de bize dayatılan baskıya karşı dik duruş sergiledik, bu dik duruşu gerekirse il başkanı da ilçe başkanı da, onların arkasında duranlara da dik duruşumuzu sergileriz" dedi.

 

TAZEGÜL: "BEN DEĞİL, BİZ OLMAYI BAŞARMALIYIZ"

Yoğun katılımın olduğu kongrede konuşan İlçe Başkanı Asım Tazegül kongreye katılan herkese teşekkür etti.

Tazegül;" İçimizdeki azim ve vatan sevgisi sayesinde karanlık günlerden aydınlık günlere ulaşmasını bildik. Geçmişimizi geride bırakıp önümüzdeki güzel günlere ulaşmak için, ben değil biz olmayı başarmalıyız. Partimizin esas düşüncesi ve dileği; vatandaşları her türlü ayrılıktan korumak, onları, kendileri ve büyük Türk Ulusu için faydalı kılmaktır. Siyaset bana ne verecek değil, ben topluma ne vereceğim demektir. Memleketim benden kıymetlidir diyen Ata'mıza borçluyuz. Bu borcu boynuna yük hissedenlerin partisi İYİ Parti çatısı altındayız." diye konuştu.

ERKEMEN: "TÜRKİYE'NİN HUZURA İHTİYACI VAR"

Öte yandan Mahalli İdarelerden sorumlu Başkan Yardımcısı Yavuz Erkmen de yaptığı konuşmada, Türkiye'nin huzura, insanlar arasında dayanışmaya, birliğe beraberliğe ve çok daha iyi olmaya ihtiyacı olduğunu söyleyerek, "İşte İYİ Parti'de zaten bu amaçla kurulmuştur. İYİ Parti toplumdaki bu ayrışmayı giderecektir. Demokrasilerde farklı görüşler olabilir. Bunu da hepimizin saygıyla karşılaması lazım. Ama hepimize düşen görev ülkemizi sevmek ve büyük önder Atatürk'ün bizlere gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyine doğru birlik beraberlik içinde hareket etmektir. İYİ Parti olarak yeni bir parti kurulmuştur. Bu parti zorunluluktan kurulmuştur. Gelinen noktada bu kısa süre içerisinde bütün milletimizin gönlünde yer etmiştir."dedi.

EKSİKLERİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ

Erkmen, İYİ Parti'de hiç kimsenin birbirinden farkının olmadığını ifade ederek, "üzerine koya koya birbirimizin eksikliğini tamamlaya tamamlaya biz daha da büyüyeceğiz. İnanın şuanda anketlerde belli bir rakam bize veriliyor. Ama her geçen gün bunun arttığını görüyoruz. Zaten hedef Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hamımefendinin de ifade ettiği gibi; yüzde yüzü kucaklayan yani herkese hitap eden bir parti olmaktır. Biz bunu başarmak üzere yola çıktık. Üç ay içerisinde gelinen nokta hiç de küçümsenilmemeli. O nedenle hepimiz bir araya gelelim, gücümüzü birleştirelim ve çok daha iyi olacağından emin olalım."diye konuştu.

Sözlerinde Zonguldak'ı da ilgilendiren büyükşehir-bütünşehir yasasına da yer veren Erkmen, "yerel basında gerek milletvekili arkadaşımızın gerekse de AK Parti İl Başkanı arkadaşımızın bir açıklamasını gördük. Ne deniyor; büyükşehir yasasının ertelendiğini, askıya alındığını söylüyorlar. Bu ne demek; vatandaşımıza saygısızlık demek. Niye saygısızlık demek; yani ben bunu şimdi çıkartırsam siz bana oy vermezsiniz, o nedenle ben bunu askıya alıyorum şu seçimlerde siz bana oyunuzu verin ben ondan sonra gereğini yaparım; yani sizin beldenizi kapatırım diyor. Onun için ben buradan Gümeli'deki, Ormanlı'daki, Kandilli'deki, Çaydeğirmeni'ndeki ve diğer ilçelerdeki bütün arkadaşlara sesleniyorum; siz robot değilsiniz, birisi istedi diye oy kullanmayacaksınız. Siz aklınızla oy kullanacaksınız. Onun için sizi yok sayanları siz de yok sayacaksınız. Eğer siz gerçekçiyseniz o zaman çıkarsınız bunu askıya aldık demezsiniz. Ya yaparsınız ya da hiç gündeme getirmezsiniz, o zaman herkes saygı duyar. Ama bir taraftan çalışacaksınız, bakacaksınız siyasi olarak size fayda getirmiyor bir anda diyeceksiniz ben bunu askıya alıyorum. Ortadan kaldırıyorum denmiyor; askıya alıyorum deniyor. Bu bizim insanımıza haksızlıktır, onunla alay etmektir."ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE KÖTÜ YÖNETİLİYOR

Erkmen, Ereğli'deki ekonomik sorunlara da değindi ve "tersanaler bölgesindeki sorunları görüyorsunuz. Biz burada 6-7 bin kişiyi iş sahibi yaparken, buralar çalışırken, Ereğli'nin ekonomisi iyi iken şuanda geldiğimiz noktada ne hale geldik. Ekonomi düne göre daha mı iyi. O zaman da biz diyorduk Türkiye kötü yönetiliyor diye; onlar hayır iyi yönetiliyor diyordu. Eğer iyi yönetiliyorsa şuanda tersanelerde niye 20-30 kişi çalışıyor, niye oralarda binlerce kişi çalışmıyor. Ülkede gemi ya da başka deniz araç gereçleri mi yapılmıyor, niye buralarda yapılmıyor. Niye gidip başka yerlerden alınıyor. Ereğli'ye yazık günah değil mi? Herkes göç etmeye başladı. Ocak ayında nüfus sayımları tekrar açıklandı Zonguldak göç eden iller arasında. Bizim bunu tersine çevirmemiz lazım. Bizim insanımızı burada mutlu etmemiz, iş güç sahibi etmemiz lazım. Biz bunu sağlayamazsa bu insanlar burayı terk edip gider. Sayın Başbakan buraya kongreye geldi ne dedi; biz şehit madencilerimizin çocuklarını kamuda iş sahibi yapacağız dedi. Sonra kanun çıktı ne oldu; bir tek bir yılı kapsayan şekilde o da 50-60 kişinin faydalandığı bir yasa çıktı. O zaman niye bunlar bu şekilde yanlış söyleniyor. Niye insanların duygusu istismar ediliyor. Yıllardan beri söylüyoruz, niye teşvik yok. Her seçim döneminde teşvik verilecek deniyor, ama hiçbir şey olmuyor. Türkiye'nin bir değişime yeni bir lidere ihtiyacı var ve bu lider de Meral Akşener Hanımefendidir. Gelin gücümüzü birleştirelim. Ülkemiz iyi olsun, bölgemiz iyi olsun, ilçemiz iyi olsun; hepimiz bu işten karlı çıkalım. Ben demeyelim, biz diyelim."şeklinde konuştu.

Erkmen, sözlerinin sonunda ise Zonguldak'ta birinci parti geleceklerine ve il genelindeki çoğu belediyeyi alacaklarına inandıklarını söyledi.

Kongrede ayrıca, İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi, Devlet Eski Başkanı Aydın Tümen, İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Ragıp Bayraktar ve Çevre İl ve İlçe Başkanları da birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Seçimlere geçildi..79 delegenin tamamının oyunu alan İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Asım Tazegül, İYİ Partinin Ereğli'deki  ilk ilçe başkanı oldu.

YÖNETİM

Yönetim kurulu Asil üyeler şu isimlerden oluştu;

Faruk Kesim, Atilla Tarık Semiz, Çiğdem Yıldırım, Kaan Atalay, Ahmet Emre Bayramoğlu, Ahmet Levent Hangül, Evrim Balbaloğlu, Önder Şanha, Şerife Handan Aktimur, Mehmet Likoğlu, Mustafa Mert Çaka, Ahmet Erol, Asım Günaydın, Cevdet Öztürk, Erol Aker, Fevzi Yüksel, Hüseyin Uğuş, İsmail Ak, Mahir Akbaba, Muhittin Koç, Münevver Büyükalgan, Ozan Çapar, Muzaffer Güneri, Orhan Karabekiroğlu, Sultan Ceylan, Tunahan Ocak, Havva Çiçek, Erdinç Ercan, Cevdet Yorulmaz, İzzet Şahin, Mesut Ustamehmetoğlu ve  Şükrü Şen

KATILIMCILAR

Kongreye, Mahalli İdarelerden sorumlu Başkan Yardımcısı Yavuz Erkmen, İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi, Devlet Eski Başkanı  Aydın Tümen, İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Ragıp Bayraktar, Cumhuriyet Halk Partisi Başkan Yardımcısı Uğur Likoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD)Başkanı Yusuf Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi İlçe Başkanı Musa Kumaş, İYİ Parti çevre İl ve İlçe Başkanları ile çok sayıda partili katıldı.


Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 976 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Diğer Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 13-12-2018 | 12 : 44 06  Yavuzyılmaz: "Zonguldak halkını cezalandırmayın!"  (343)
 12-12-2018 | 13 : 05 52  Çolak: "MHP'nin özveri göstermesi lazım"  (355)
 12-12-2018 | 09 : 02 41  Demirtaş: "CHP bana sahip çıkmadı"  (313)
 11-12-2018 | 14 : 19 08  Aydın, 5 yıllık başkanlık döneminin hesabını verdi  (405)
 11-12-2018 | 12 : 30 41  Aras: "Demirtaş, AKP'li olduktan sonra CHP'den istifa etti"  (506)
 11-12-2018 | 09 : 16 00  MHP Ormanlı teşkilatı görevden alındı…  (446)
 08-12-2018 | 13 : 28 46  Yavuzyılmaz, TCDD' ye taleplerini iletti…  (327)
 07-12-2018 | 08 : 11 58  Yavuzyılmaz TOKİ Yönetim Kurulu'na sordu…  (376)
 06-12-2018 | 13 : 48 16  Yavuzyılmaz: "İşçi, geçim derdi ile can güvenliği arasında sıkışmış"  (382)
 06-12-2018 | 13 : 42 27  CHP'li Demirer, ilçe örgütü ve milletvekillerini topa tuttu  (427)
 06-12-2018 | 10 : 39 48  CHP'li kadınlar, "her yerde seçilebilir kadın aday" istedi  (322)
 06-12-2018 | 08 : 10 40  Zonguldak'ta Alan'ın adaylığı resmen açıklandı  (546)
 04-12-2018 | 14 : 41 14  Kurt, Ereğli basınına Master Mega Projeleri'ni anlattı  (441)
 04-12-2018 | 12 : 23 00  Demirtaş: "TTK'nın işçi açığı derhal kapatılmalıdır"  (341)
 03-12-2018 | 14 : 20 44  Yavuzyılmaz: "Kılıf uydurmayın, özür dileyin!"  (334)
 03-12-2018 | 09 : 56 06  Adaylar netleşiyor, Uysal'ın ismi gündemde…  (529)
 03-12-2018 | 09 : 41 32  MHP, Gülüç'ü masaya yatırdı  (330)
 03-12-2018 | 09 : 34 38  Ak Partililer istişare toplantısı yaptı...  (300)
 30-11-2018 | 09 : 42 46  Yavuzyılmaz: "Eximbank, Zonguldak'a şube açsın"  (487)
 27-11-2018 | 10 : 59 45  20 Başkan adayı açıklandı, aralarında Zonguldak yok  (431)
 26-11-2018 | 16 : 44 12  Yavuzyılmaz: "Bu işte bir gariplik var"  (465)
 26-11-2018 | 13 : 26 05  Bektaş: "Her kesimden oy alabilecek tek adayım"  (625)
 22-11-2018 | 12 : 17 16  Özkök: "Cumhuriyet'in ilk fabrikası Ereğli'de kuruldu"  (316)
 20-11-2018 | 15 : 58 41  Alpago: "Yarım değil, tam yetki istiyorum"  (472)
 20-11-2018 | 12 : 47 01  Yavuzyılmaz: Bakan ve milletvekillerini Alaplı'ya davet etti  (312)
Köşe Yazarları
İzzet Aslanbay
"Ve Leddalin Amin" ya da CHP ilçe başkanı seç
Hülya ÇOKER
LAFIN TAMAMI…

ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

YORUMLAR
» Şehirlerarası yolculuk çilesi bitecek mi?
» Vali Bektaş, 4 bin yaşındaki ağacı ziyaret etti
» Zonguldak'ta Alan'ın adaylığı resmen açıklandı
» "Telefonunu Bırak Eğlenmene Bak..."
» Meclis Uysal'a, 1 milyon 381 bin lira kredi kullanma yetkisi verdi
» Ereğli Emniyet Müdürü'nden önemli uyarı
» Demirtaş: "Avukatlara, yeşil pasaport verilmesi gerekir"
» Bektaş: "Her kesimden oy alabilecek tek adayım"
» Kışla Sanayi'de yangın
» CHP'de sil baştan… Aras yeniden ilçe başkanı
 

KATEGORİLER

DEMOKRAT

Sosyal ağlarda Demokrat'ı takip et
Copyright ©Demokrat Keleşler Medya Grup | Tel: 0(372) 322 15 00 - Faks: 0(372) 322 15 04
Hay&NS web katalogları