18 : 26 - Kışla Sanayi'de yangın   16 : 02 - Çorumluoğlu: "Kendinize mesleğinizin dışında bir uğraş daha bulun"   15 : 56 - Kadınlar, temizlik ve bakım malzemelerini kendisi yapıyor   14 : 51 - Kantarcı: "Parti merkezimizle uyumlu çalışan bir başkanım"   13 : 12 - CHP'de ilçe başkanlığı seçimi iptal edildi   13 : 04 - OHAL Komisyonu'nu, Ombudsman'a şikayet ettiler   11 : 10 - CHP'de, "manidar" tüzük tartışması...   11 : 00 - 14 Kasım'a özel etkinlik…   09 : 08 - İlçe Başkanlığı'na Nahide Ercan seçildi   14 : 25 - Çelik üreticisi, çilekle ödül kazandı...
 
 
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
FOTO GALERİ
DİĞER
Firma Profili | Yayın İlkeleri | İletişim | Sitene Ekle | Arşiv | Rss | MOBİL BÖLÜM
ANA SAYFA  / Gündem
Çakır: "Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak"
Çakır: "Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak"

Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır: "Güçlü olmak yetmiyor, artık dünya hak ve adalet istiyor. Ortadoğu'yu karıştırıyorlar, faturasını hep komşu ülkeler ödüyor, Avrupa ödüyor, ABD'nin fatura ödediği yok. ABD faturayı kesiyor kimi Arapların içerisindeki işbirlikçilerine veya diğer kısımlara, her zaman tahsilatını yapıyor. Ama artık yeter. Dünyada artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır" dedi.

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 24 Aralik 2017 10 : 49 

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı'nın Aralık Ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, parti binasında gerçekleştirildi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileri, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ile Belde Başkanlarının katılımıyla yapılan toplantının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır yaptı.

"SEÇİMLERDEN ZAFERLE ÇIKTIK"

Konuşmasında, İlçe Başkanı olarak göreve atanmasının 5. yılını geride bıraktığını belirten Çakır; şunları söyledi:

"21 Aralık 2012'den 21 Aralık 2017'ye kadar zamanın nasıl geçtiğini anlayabilmiş değiliz. Allah'a hamdolsun, çok yoğun bir döneme denk geldik. Belediye, Cumhurbaşkanlığı ve 2 kez Milletvekilliği seçimleri ile halk oylamaları gibi yoğun bir dönemi geride bıraktık. Allah'a hamdolsun, milletimizin desteğiyle girdiğimiz her seçimden birinci parti olmak suretiyle başarıyla, zaferle çıktık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

SAĞLIK SORUNUNU ÇÖZDÜK, YOL VE EĞİTİM KONULARINDA ÖNEMLİ MESAFELER KATETTİK

Hepinizin malumu, Ereğli'mize hizmetler noktasında, hükümetimizin ve belediyemizin hizmetleri hepsi bir kanaldan yürüyor. Ben, hükümetimizin hizmetlerinden kısaca bahsetmek istiyorum. Ereğli'mizin geçmişteki olmazsa olmaz sorunlarından sağlık sorununu, tam teşekküllü, otel konforunda bir hastane yapmak suretiyle çözmüş durumdayız. Hastanemizin hizmetinin seçimlere yansımasını gördük. Vatandaşlarımız ne kadar memnun oluyorlarsa, seçimde de AK Parti'den yana o kadar pozitif oy kullanıyorlar. Sağlığın yanında yollarımız da önemli bir sorundu. Biliyorsunuz, Ereğli-Zonguldak ve Ereğli-Devrek yollarında çalışmalar son sürat devam ediyor. İkisini de önümüzdeki sene tam anlamıyla bitirip, tarihte artık Ereğli-Zonguldak ve Ereğli-Devrek yolu sorunu olmayacak.

Devrek yol ayrımında yaşanan trafiği rahatlatma adına Çevre Yolu Projesi çok önemliydi. Yaklaşık 18 kilometrelik bir çevre yolunun 9 kilometrelik kısmının plan ve proje çalışmaları tamamlandı, diğer kısmının da çalışması devam ediyor, 4-5 ay gibi bir sürede tamamlanmasını öngörüyoruz. Bu yolda tüneller ve viyadükler olacak. Zonguldak istikametinden gelip İstanbul istikametine devam edenler, çok daha kısa sürede, şehir içi trafiğini yoğunlaştırmadan direkt olarak çevre yolu kanalıyla Alaplı tarafına geçebilecekler.

30 Kasım itibariyle Atatürk Ortaokulumuzun güçlendirme ihalesini yaptık. Turizm ve Otelcilik ile ilgili bir yer değişikliği oldu. Mesleki Eğitim Merkezi, Kız İmam Hatip Lisesi ve Orhan Oğuz Ortaokulu'nu ikinci dönem açacağız. Bu sayede tekli öğretim yapan okullarımızın sayısı artacak. Şu an 8 okulumuz çiftli öğretim yapıyor, inşallah 2019 gibi tamamen tekli öğretime geçmiş olacağız.

Çarşı merkezinde Postane inşaatımız devam ediyor, Temmuz ayı gibi vatandaşlarımızın hizmetine açmayı planlıyoruz. Bu sayede çarşıdaki yoğunluğu biraz daha artırmak istiyoruz. Çünkü çarşı esnafımız hastanenin, adliyenin ve vergi dairesinin merkezden ayrılmasıyla nüfus yoğunluğunda azalma olduğunu ifade ediyorlar. Bu noktada bir nebze olsun katkı sunmaya çalışıyoruz.

HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

AK Parti, normal bir siyasi parti olmanın yanında gerçekten bir dava hareketidir. Hep birlikte gördük, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etme çalışmalarına karşı Birleşmiş Milletlerde Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katkısıyla 128 tane ülkenin oyunu aynı çizgiye getirebildik. Karşımızda 9 tane ret veren ülke var, İsrail ve ABD'yi çıktıktan sonra 7 tane, onların da dünyada adını sanını bilen millet yok. Güçlü devletlerin hepsi Sayın Cumhurbaşkanımızdan yana, haklıdan yana, adaletten yana tavır koymuştur. Dünya 5'ten büyüktür dediği zaman dünyada ses getiren liderimiz, Birleşmiş Milletler oylamasında da Dünya 1'den büyüktür demiştir. Güçlü olmak yetmiyor, artık dünya hak ve adalet istiyor. Ortadoğu'yu karıştırıyorlar, faturasını hep komşu ülkeler ödüyor, Avrupa ödüyor, ABD'nin fatura ödediği yok. ABD faturayı kesiyor kimi Arapların içerisindeki işbirlikçilerine veya diğer kısımlara, her zaman tahsilatını yapıyor. Ama artık yeter. Dünyada artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Daralmalar ve sıkıştırmalar yaşayacağız, zaman zaman ekonomik savaşlar yaşıyoruz, bundan sonra da uluslararası politik savaşlarla mücadeleyi de yaşayacağız. O yüzden bizim daha fazla çalışmamız lazım, bugünden gece-gündüz demeden çalışmak durumundayız.

EREĞLİ GÜÇLÜ OLURSA…

Biz İlçe kongremizi yapmıştık, 20 Ocak'ta da Sayın Başbakanımızın katılımıyla İl kongremiz yapılacak. İl kongremizin de Ereğli'mize, Zonguldak'ımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Ereğli İlçe Teşkilatı olarak belde başkanlıklarımızı, mahalle ve köy temsilcilerimizi gözden geçirdik, güçlendirmeleri yaptık. Kadın ve Gençlik Kollarımızın da kongrelerini kısa sürede yapmak istiyoruz. Biliyorsunuz, zaman çabuk geçiyor. 2019 yılında hem yerel, hem de Cumhurbaşkanlığı ile beraber genel seçimler olacak. O yüzden Ereğli güçlü olursa Zonguldak güçlü olur, Zonguldak güçlü olursa Türkiye güçlü olur, Türkiye güçlü olursa tüm mazlum milletler ve İslam coğrafyası güçlü olur."

BAŞOL: "SADECE KAYMAKAMLIĞIMIZ YOK"

Toplantıda konuşan Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Ormanlı beldesinin İlçe konumunda olduğunu öne sürdü. Hemen hemen tüm kamu kurumlarının beldede bulunduğunu belirterek, "Sadece Kaymakamlığımız yok" diyen Başol, elindeki verilere göre beldenin nüfusunun 14 bin civarında olduğunu söyledi.

Beldeye bir düğün salonu kazandırma çalışmalarının devam ettiğini anlatan Başol, 700 bin TL'nin üzerinde bir maliyeti olan salonun önümüzdeki yıl hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Başol, Zonguldak'ın büyükşehir veya bütün şehir olması konusunda araştırmalarının sürdüğünü de sözlerine ekledi.

UYSAL: "İHALE YILBAŞINA KADAR YAPILACAK"

Toplantıda son konuşmayı Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yaptı. Uysal, en önemli projelerinin cami ve iki katlı otoparkı da bünyesinde bulunduracak kent meydanı olduğunu söyledi.

Yılbaşından önce bu proje için ihaleye çıkacaklarını anlatan Uysal, "En büyük sorunumuz trafik, bu konuda da gerekli adımları atıyoruz. Terminal şehir dışına taşındığında, kent meydanı da yapıldığı zaman trafikte kısmen bir düzelme olacaktır. Önümüzdeki yıllarda da yeni otoparklar veya trafik düzenlemeleri yaparak trafiği rahatlatmamız lazım" dedi.

"KAZILACAK YER KALMADI"

Uysal, şunları söyledi:

"Kdz. Ereğli, 50 yıllık altyapısını bitirdi. Dikkat ederseniz artık elektrik kesintileri olmuyor. Yaprak sallansa elektrik kesiliyor diye şikâyetler alıyorduk. Artık elektrik kesintileri olmuyor. Göreve geldiğimizde doğalgaz yetmeyecek düzeydeydi, şu an yeter halde. Kısacası artık yerin altında kazılacak yer kalmadı. Elektrik, doğalgaz ve su yerin altında. Aslında bu çalışmaları görmemek mümkün değil. Göreve geldiğimizde, köy vasfından mahalle olmuş mahallelerin doğalgazları yoktu. Şu an doğalgaz verilmeyen iki mahallemiz var. Biri Kıyıcak, diğeri de Göktepe'nin karayoluna yakın kısmı. Yılbaşından önce Devlet Su İşleri ile protokol yapıp, memba kalitesinde suyumuzu içmeye başlayacağız. Kısacası yerin altı bitti, en büyük yaptığımız hizmet yerin altınaydı. 50 yıl altyapı ihtiyacımız yok."

Üstyapı çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Uysal, İlçe merkezindeki İnönü Parkı'nın adının Millet Parkı veya Cumhuriyet Parkı olarak değiştirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Toplantı, İlçe Başkanı Çakır, Belediye Başkanları Uysal ve Başol'un partililerle istişarelerde bulunmalarının ardından sona erdi.


Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 1138 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
Çakır: "Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak"
Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak derken eskiden kötü, adaletsiz ve başarısız olduğunuzun farkına vardığınızın mı farkına vardınız?
Gön : vatandaş  26 Aralik 2017 : 07:41:35  Zonguldak

Sayfa : [1]
Diğer Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 15-11-2018 | 18 : 26 48  Kışla Sanayi'de yangın  (143)
 15-11-2018 | 16 : 02 53  Çorumluoğlu: "Kendinize mesleğinizin dışında bir uğraş daha bulun"  (86)
 15-11-2018 | 14 : 51 53  Kantarcı: "Parti merkezimizle uyumlu çalışan bir başkanım"  (88)
 15-11-2018 | 13 : 04 47  OHAL Komisyonu'nu, Ombudsman'a şikayet ettiler  (100)
 14-11-2018 | 14 : 25 01  Çelik üreticisi, çilekle ödül kazandı...  (181)
 14-11-2018 | 13 : 44 15  Kendini asarak intihar etti!  (318)
 14-11-2018 | 13 : 23 24  Çocuğa cinsel istismar ve kadına şiddete dikkat çekecekler  (175)
 13-11-2018 | 13 : 48 13  Ereğli Belediyesi'nin, 2019 yılı gelir gider bütçesi kabul edildi  (185)
 13-11-2018 | 12 : 52 25  Tartıştıkları şahsın boğazını kesip öldürdüler  (270)
 13-11-2018 | 12 : 17 44  Bu neyin sevdası… Ya da aday adayları nereye koşuyor?  (11)
 12-11-2018 | 15 : 25 04  İzmir'de Çaycuma'yı anlattı  (239)
 12-11-2018 | 12 : 52 20  Uysal, cami ısrarını sürdürdü  (306)
 12-11-2018 | 11 : 27 11  Demirci: "Mayınlı bir tarladan geçeceğiz"  (196)
 12-11-2018 | 08 : 07 15  Başkan Uysal'dan başsağlığı mesajı…  (274)
 11-11-2018 | 12 : 00 25  Uysal, mahalle ziyaretlerini sıklaştırdı  (285)
 11-11-2018 | 11 : 45 06  40 Gün 40 Gece'nin ilk talihlisi belli oldu  (294)
 10-11-2018 | 13 : 10 05  Bektaş: ""Yola, yeni bir heyecan yeni bir vizyonla çıktım"  (282)
 10-11-2018 | 11 : 36 13  Ölümünün 80. yılında saygı, özlem ve minnetle anıldı  (285)
 09-11-2018 | 15 : 30 26  10 KASIM ÖZEL PROGRAMI... KONUK: DOKTOR CAN CANVER  (366)
 09-11-2018 | 14 : 05 48  ERDEMİR: ATAMIZI SAYGIYLA VE ÖZLEMLE ANIYORUZ...  (327)
 09-11-2018 | 13 : 58 22  Ereylin AVM' de 40 Gün 40 Gece Hediye Yağmuru  (263)
 09-11-2018 | 11 : 18 21  KESK: "OHAL Komisyonu lağvedilsin"  (290)
 09-11-2018 | 11 : 10 41  Alaplı'da operasyon… 10 kişi gözaltında…  (344)
 09-11-2018 | 11 : 07 15  Uzun Mehmet Belgeseli izleyici ile buluştu  (349)
 08-11-2018 | 13 : 20 21  Vali Bektaş: "En önemli çözüm ortağımız belediyedir"  (225)
Köşe Yazarları
İzzet Aslanbay
Bu neyin sevdası… Ya da aday adayları nereye koşuyor?
Hülya ÇOKER
LAFIN TAMAMI…

ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

YORUMLAR
» İlçe Başkanlığı'na Nahide Ercan seçildi
» Alpago ve 6 isim başvurusunu yaptı
» KÖPEĞE PROTEZ DİŞ
» Konut alacaklara yüzde 0.98 faizle kredi olanağı sağlayacaklar
» Yılın ilk karı yağdı
» Servisçiler, yeni eğitim yılı için kurban kesti
» Öğretmenler, Dünya Öğretmenler Günü'nü kutladı
» Cumhurbaşkanı'nın açıklaması ardından denetimler başladı
» Uysal: "Başarı dileklerimi sunuyorum…"
» Belediye'den bin 5 yüz öğrenciye kırtasiye yardımı…
 

KATEGORİLER

DEMOKRAT

Sosyal ağlarda Demokrat'ı takip et
Copyright ©Demokrat Keleşler Medya Grup | Tel: 0(372) 322 15 00 - Faks: 0(372) 322 15 04
Hay&NS web katalogları