10 : 25 - CHP Ereğli İlçe Kongresi 9 Aralıkta   09 : 39 - Lastikçilerde hareketlilik başladı…   09 : 36 - BYLOCK ‘tan tutuklandılar…   09 : 33 - Ak Parti Alaplı'da Yavuz ile yola devam kararı aldı   09 : 28 - Ereğli'nin il olma girişimlerine kurulacak komisyon öncülük edecek   14 : 07 - Şarampole yuvarlanan araçta 3 kişi yaralandı   11 : 04 - Ereğli, Yelken Milli Takım Antrenörü İmamoğulları'nı ağırladı   10 : 56 - Turpçu: "Bu kadar termik santralin dünyada örneği yok"   10 : 49 - Demirtaş: "Milli enerjide kar-zarar hesabı yapılmaz"   10 : 00 - "Çanakkale' nin izleri EREYLİN'de"
 
 
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
FOTO GALERİ
DİĞER
Firma Profili | Yayın İlkeleri | İletişim | Sitene Ekle | Arşiv | Rss | MOBİL BÖLÜM
ANA SAYFA  / Gündem
Cumhuriyet Bayramı, kutlu olsun...
Cumhuriyet Bayramı, kutlu olsun...

Zonguldak'ta Cumhuriyetin İlanının 94. Yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla etkinlikler düzenlenecek. Kamu yöneticileri ve siyasiler Cumhuriyet Bayramı'nı yayınladıkları mesajlarla kutladı.

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 28 Ekim 2017 11 : 53 

Zonguldak valiliğinden yapılan açıklamaya göre, merkez ilçede kutlamalar Hükümet Konağı önünde 28 Ekim günü 13.00'te Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başlayacak.

29 Ekim Pazar günü 10.00'da Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, makamında tebrikleri kabul edecek.

İnönü parkı önünde saat 10.30'da düzenlenecek olan kutlamalar kapsamında Vali Çınar beraberinde belediye başkanı ile öğrenciler, kuruluşlar ve halkın bayramını kutlayacak. Saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal marşı söylenecek. Vali Ahmet Çınar burada günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak. Öğrenciler tarafından şiirler okunacak, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek, folklor gösterisi yapılacak. Kutlama programı Resmi Geçit Töreni ile son bulacak.

EREĞLİ'DE KUTLAMALAR…

Karadeniz Ereğli'de ise kutlamalar 28 Ekim günü 13.00'te çelenk töreni ile başlayacak. 29 Ekim günü düzenlenecek kutlamalar kapsamında Kaymakam Nazım Madenoğlu, 09.00'da tebrikleri kabul edecek.

İlçede resmi geçit töreni programı ise sahil bulvarında gerçekleştirecek. Kaymakam Madenoğlu Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte halkın ve öğrencilerin bayramını kutlayacak. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kaymakam Nazım Madenoğlu, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapacak. Şiir ve kompozisyonlar okunacak, folklor gösterileri yapılacak, bayram dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek. Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Boru ve Trampet Bandosu eşliğinde tören geçişinin yapılmasıyla etkinlik son bulacak.

Karadeniz Ereğli'de 18.30'da Fener Alayı etkinliği gerçekleştirilecek. Hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlamalar devam edecek.

ÇATUROĞLU: "ONUR VE GURURUNU YAŞAMAKTAYIZ"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Cumhuriyetin kuruluşunun 94'üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

"Milletimizin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılını kutlamanın onur ve gururunu hep birlikte yaşamaktayız. Türkiye Cumhuriyetini; büyük zorlukların üstesinden gelerek zaferle taçlandırdığımız İstiklal Harbi neticesinde hep birlikte kurduk. Temellerinde kadim bir tarih ve zengin medeniyet olan ve bugün hızlı bir değişim ve dönüşüme şahit olan ülkemiz gün geçtikçe iktisadi, siyasal ve kültürel anlamda da gelişmektedir. Ekonomik, siyasi ve sosyal alanda yaptığımız hamlelerle bugün Türkiye'miz muasır medeniyetler seviyesine daha da yaklaşmıştır. Bu gelişimin aynı azim ve kararlılıkla devam etmesi, koyulan hedeflerin yerine getirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 15 Temmuz darbe girişimiyle Ülkemizin her alanda gelişmesine darbe vurulmak istenmiş, ancak milletimizin ortaya koyduğu irade tüm oyunları bozmuştur.

Bu düşüncelerle, Zonguldak halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde taht kuran bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla yâd ediyorum."

DEMİRTAŞ: "BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ!"

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Mesajında, Cumhuriyet'in ilanı ile egemenliğin tek sahibin millet olduğuna vurgu yaptı.

Demirtaş şunları kaydetti:"Bugün diktatörlük hevesi ile Cumhuriyetin kazanımlarını yok etmeye çalışanlara en güzel cevap, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" sözündedir. Bağımsızlık ve egemenliğimizin, laikliğin, demokrasinin ve çağdaşlığın teminatı olan Cumhuriyet'e, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra daha da fazla sahip çıkacağız. Bu bilinç ve anlayışla çağdaş ve uygar Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu büyük bir coşku ile kutlayacağız. Laik demokratik cumhuriyetimizi, düşüncesi ve anlayışı hür nesillerle ve ortak değerlerimizin etrafında kenetlenerek yaşatacağız."

MADENOĞLU: "ÖNEMLİ ATILIMLAR CUMHURİYET SAYESİNDE…

Öte yandan Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayınlandı

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, kutlama mesajında ""Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine rastlanmayacak bir başarı gerçekleştirilmiştir. Yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara rağmen inanç ve kararlılık örneği olarak kazanılan bu zafer, Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyet rejimini armağan etmiştir. Türk Milleti. Atatürk'ün önderliğinde dünya tarihinde eşine ender rastlanır büyük bir destan yazarak, tüm zorluklara göğüs germesini bilmiş, en değerli varlığımız Cumhuriyeti kurmuş ve genç Türkiye Cumhuriyeti, gelişmesini kesintisiz sürdürerek adım adım bugünkü düzeyine ulaşmıştır." ifadelerini kulandı.

AZAR: "MİLLETİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNDEN TAVİZ YOK…"

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, "Cumhuriyet, demokrasinin getirdiği tüm değerleri ve milli egemenlik iradesini millete teslim etmektedir. Milli irade, Cumhuriyeti koruyacak, yaşatacak ve güçlendirecek en büyük unsurdur. Ülkemizin sahip olduğu gücün arttırılması, geliştirilmesi ve hedeflenenin de üzerinde bir seviyeye ulaştırılması en yüce görevimizdir. Gerekirse mücadele ederek, gerekirse fedakarlık yaparak, azmimiz ve inancımızla her ne olursa olsun milli birliğimizden ve beraberliğimizden taviz vermeden bu kutsal görevi yerine getirmeliyiz. Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde mücadele verdiği ve özgürlüğüne, demokrasisine, hükümetine ve devletine sahip çıkarak kurtuluş destanının yeniden yazıldığı ülkemizi, muasır medeniyetlerin ötesine taşımak ve çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek bizlerin en temel görevidir" dedi.

ERCAN: "İLELEBET YAŞATACAĞIZ!"

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesi Başkanı Metin Ercan, yazılı açıklamasında Türk Milletinin, varlığını devam ettirmesinde dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılını, aynı coşku ve heyecanla kutladığımızı belirtti.Ercan şunları kaydetti:

"Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, üstün dehası sayesinde kazanılan Kurtuluş Savaşı ardından, 29 Ekim 1923'de, dünyada en iyi yönetim şekli olarak kabul edilen Cumhuriyet'in temellerini atarak, egemen ve bağımsız şekilde yaşamımızı sürdürmemizi sağlamıştır.

Bu duygularla; İlelebet yaşacak ve yaşatacağımız Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Büyük Önder Atatürk başta olmak üzere, vatan uğruna şehit düşen askerlerimizi bir kez daha minnetle anıyor, huzurlarında saygı ile eğiliyoruz. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu olsun."

KDZ.EREĞLİ TSO BAŞKANI YAŞAR TETİLER CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı. Tetiker mesajında şu görüşlere yer verdi;

"Cumhuriyet Bayramının, Ulu Önder Atatürk'ün gösterdiği hedefe ulaşma azmini ve çabasını, ülkemizin aydınlık geleceği için kendisine siar edinmiş büyük Milletimize kutlu olmasını, ülkemize ve ulusumuza mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum."

AKDEMİR: "BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN İFADESİ"

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 94'uncu yıldönümünü kutlayarak yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi: "Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu nedenle, yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti'ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır. Cumhuriyet, demokrasiyi geliştiren en iyi sistemdir. Kişinin hak ve özgürlükleri ancak bu sistem içinde güvencede olabilir. Hak ve özgürlüklerinden yoksun bırakılmış toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Cumhuriyet; dili, bayrağı, marşı ve temel nitelikleri ile ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ifade eder" dedi.

UYSAL FENER ALAYINA DAVET ETTİ…

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında da şu ifadelere yer verdi:

"29 Ekim 1923, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, aziz Türk Milleti'nin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterdiği kahramanlığın eseri, birlik ve beraberlik içinde hareket edildiğinde olmaz denilenlerin başarabileceğinin en büyük ispatıdır.

İlçe halkımızı, 29 Ekim Pazar günü saat 18.00'de Bağlık Karakolu önünden başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşü ile aynı gün, saat 12.15'te Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Sergi Salonu'nda açılacak olan '16. Ekim geçidi' adlı görsel sergiye davet ediyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94.yılını kutluyorum."


Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 165 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Diğer Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 22-11-2017 | 09 : 39 57  Lastikçilerde hareketlilik başladı…  (71)
 22-11-2017 | 09 : 36 28  BYLOCK ‘tan tutuklandılar…  (136)
 22-11-2017 | 09 : 28 49  Ereğli'nin il olma girişimlerine kurulacak komisyon öncülük edecek  (81)
 21-11-2017 | 14 : 07 05  Şarampole yuvarlanan araçta 3 kişi yaralandı  (122)
 21-11-2017 | 10 : 49 15  Demirtaş: "Milli enerjide kar-zarar hesabı yapılmaz"  (57)
 21-11-2017 | 10 : 00 47  "Çanakkale' nin izleri EREYLİN'de"  (129)
 21-11-2017 | 09 : 38 34  Yağmurda kaydı, sürücüsü yaralandı…  (89)
 20-11-2017 | 16 : 38 23  Hava muhalefetine karşı uyarı..  (181)
 20-11-2017 | 14 : 40 44  Kent meydanında ilk kazma vuruluyor  (221)
 20-11-2017 | 14 : 05 26  İş makinesine çarpan jip takla attı  (140)
 20-11-2017 | 13 : 53 58  ERİDAK'tan kaynaşma yemeği…  (109)
 20-11-2017 | 09 : 47 48  Zonguldak'ta FETÖ operasyonu: 9 gözaltı  (157)
 19-11-2017 | 17 : 51 14  Ereğli Kadın Platformu, tanışma etkinliği düzenledi  (469)
 19-11-2017 | 13 : 26 05  Anne Ekşi'ye son görev  (160)
 19-11-2017 | 11 : 44 27  Eğitim Sen üyesi rehber öğretmenler nöbet tutmayacak  (78)
 19-11-2017 | 00 : 24 06  Ağır yaralanmıştı... Yaşam mücadelesini kaybetti..  (198)
 18-11-2017 | 11 : 15 05  Ekşi ailesinin acı günü  (209)
 18-11-2017 | 11 : 11 39  "Beni herkes bilir, ben teknoloji özürlüyüm..."  (224)
 17-11-2017 | 15 : 37 47  Erdemir'de eylem!  (356)
 17-11-2017 | 14 : 09 38  Baba Akyüz sonsuzluğa uğurlandı  (268)
 17-11-2017 | 14 : 06 19  "Belediye kaçak binada hizmet veriyor" iddiası…  (191)
 16-11-2017 | 14 : 55 48  Vatandaş, hibe ve destekler hakkında bilgilendirilecek…  (126)
 16-11-2017 | 13 : 58 36  BAKKA Genel Sekreter Vekilliğine Elif Acar atandı  (136)
 16-11-2017 | 13 : 22 45  Babasını öldüren oğula 15 yıl hapis  (152)
 16-11-2017 | 11 : 59 33  Akyüz ailesinin acı günü  (307)
Köşe Yazarları
İzzet Aslanbay
FİRARİ BOĞA VE BOĞAÇHAN
Hülya ÇOKER
KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ
Muhittin GÜRLEK
BARIŞ İSTEMEK, İNSAN OLABİLMEKTİR

ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

YORUMLAR
» Çakır: "Ereğli-Devrek Yolu, planlandığı gibi tamamlanacak"
» "Belediye kaçak binada hizmet veriyor" iddiası…
» "Fabrikalara gidecek balıklar vatandaşlara satılıyor!"
» Ertürk: "AK Partinin Atatürkçülüğü gerçekçi değil"
» Ünlü sanatçı Haluk Levent, madencileri ziyaret etti
» GMİS: "Endişelerimizi, bakana ilettik"
» Anlamayana, davul zurna az….
» Yağmura rağmen… "Yaşasın Cumhuriyet…."
» Sizin yapacağınız yardımın...
» Çakır: "Ereğli sevdasını sorgulamak kimsenin hakkı değil"
 

KATEGORİLER

DEMOKRAT

Sosyal ağlarda Demokrat'ı takip et
Copyright ©Demokrat Keleşler Medya Grup | Tel: 0(372) 322 15 00 - Faks: 0(372) 322 15 04
Hay&NS web katalogları